Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz copass #214 üzenetére

    Tényleg!
    Mivel sok filmet csinálnak pályaudvaron/MÁV területen a MÁV-nak van rá szabályzása, hogy kell film készítéshez/fotózáshoz engedélyt kérni, milyen körülmények közt lehet.
    -> Máris beugrott, hogy mintha szokás lenne közterületen való filmkészítéshez is engedélyt kérni, még Budapesten is.
    ->Akkor ez hozza, hogy a közintézmény esetén is valszeg engedély kell.

    Wasquez:
    Szerintem jó amit feszegetsz. Mikor a streetview fotókat csinálták, akkor sokat vitatkoztak rajta, hogy mit lehet, és hogy, mit nem. A gondot az jelentette, hogy a kocsira szerelt kamera elég magasan van, amivel a kertbe könnyen be lehet fényképezni. Személyiségi jogok stb.
    Ha a kerítésen behajolnék, vagy direkt olyan pontból fényképeznék, hogy a kerted/magánszférád lehessen látni, akkor az gondolom nyert ügy lenne a bíróságon.
    Viszont ha nekem tetszik az utca képe, vagy egy szép régi bérház, és tiszteletben tartom a magánszférát, akkor az ellen ha nálunk panorámaszabadság van nem tehetsz semmit. Max annyit mondhatsz, hogy nem járulsz hozzá, hogy rólad fénykép készüljön, és míg én az épületet akarom lefényképezni, te végig kint leszel a balkonon.

    Gyár esetén is ugyanez. Azzal megspékelve, hogy a konkurenciát nem érdekli a törvényi szabályozás, ha te kint hagyod az udvarod a titkos összetevőt ráírva, hogy salétromsav, hát azt a konkurencia le fogja fotózni.

    Magánjogok harca a bíróságon. (?)

Új hozzászólás Aktív témák