Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz copass #115 üzenetére

    Ha ellopom a képedet, akkor az azt jelenti, hogy onnantól az enyém (mivel eltulajdonítottam, vagyis te többé nem tudod gyakorolni a tulajdonosi jogaid, mert nem lesz meg nálad az a kép mivel elloptam), ebben az esetben tök mindegy, hogy én csak háttérképként használom otthon a gépemen, vagy eladom másnak mint a saját szerzeményen, neked mindenképp károd keletkezett, kevesebb lettél egy képpel.

    Ha meg jogszerűtlenül felhasználom, attól te még továbbra is ugyanúgy gyakorolhatod tovább a tulajdonosi jogaidat, továbbra is ott van nálad a képed, eladhatod, azt csinálsz vele amit akarsz, pusztán attól a vélelmezett bevételtől esel el, amit én kerestem a te képeddel, amit jogosulatlanul használtam fel.

    Mivel magam is - részben - érintett vagyok mint alkotó, így nem kell bemutatnod azt, hogy ez "hogyan működik", de ettől még a lopás az nem ez. De tudom, hogy jól hangzik, erős kifejezés és jól lehet vele fröcsögni meg hangulatot kelteni. :D

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák