Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz buherton #194 üzenetére

    Sok módon lehet épülni, és rengeteg típusú életminőség lehet, amire az ember képes azt mondani, hogy jó, vagy legalább élhető! Épp ezért lehet nagyon becsapós, mi mennyire segíti a fejlődést és a boldogulást, pláne egy nem szegregált országban. Egyáltalán: részben szubjektív, kinek mi a fejlődés, boldogulás, boldogság! Valóban nagyon fontos -ahogy Te is írod- a környezet! Nekem két muszlima húgom van, és két muszlim sógorom. Unokatestvéreim meg zsidók. Nem viccelek, másik topikban egyszer azt hitte valaki. Kisebbik húgom pár napja utazott ki Egyiptomba, nagyobbik itthon él a tuniszi férjével. Mindkét pasi szimpatikus, férfias, kedves ember, ahogy talán még muszlimok milliói! Ettől függetlenül az EU szerintem azzal védi meg magát, ha nem épít a mostaninál is jobban a cenzúrára, és ha el lehet mondani nyilvánosan is a szélsőséges véleményünket is, ha az éppen szélsőséges. Mondhasa el mindenki a véleményét a törvények betartása mellett! Nagyrészt igazat adok Kékes525-nek abban, hogy a vallásmagyarázók interpretációi nagyon fontosak, de azért én nem adnék túl könnyen szabad utat az oktatásba olyan vallásoknak, amiknek a Biblia (és/vagy a Korán) az alapja. A kereszténységnél is több évszázad volt, amíg kihúzták a legtöbb méregfogát, de szerintem maradt még így is. Az iszlám még problémásabb. Rengeteg tanítót kéne kinevelniük már tegnapra ahhoz, hogy kicsit is integrálhatóbbak legyenek! Tudom, hogy ebben meg én vagyok szélsőséges, az voltam mindig is, viszont egészen addig azért nem olyan szörnyű a helyzet, amíg az EU-ban legalább azt el lehet mondani, hogy bizony számomra problémák ezek a vallások, és a magam részéről sosem támogatnám az egyházak oktatási szerepvállalását, mert szerintem az egy olyan zsákutca, amiben lehet élni, de nem mutat előre! Amúgy a kereszténység és az iszlám szerintem -és nálam- nagyjából egykutya; kompromisszumok árán befogadhatóak egy átlag európai ember világába.

    A témát a továbbiakban hanyagolnám, politikába csúszna át!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák