Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz MageRG #10 üzenetére

    "Engem az automatikus szűrőrendszer érdekelne, simán átalakulhat cenzúrába."

    +1

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Kékes525 #181 üzenetére

    Én nagyrészt liberális vagyok, és mégis elítélem ezt a törvényt, ha lesz belőle valami, mert nem szabadna szerintem cenzúrával szőnyeg alá söpörni a problémákat! Tuti jó a szándék, ami vezeti a beterjesztőket, de mégis ezért (is) válik egyre jogosabbá a "liberálfasiszta" jelző.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Realradical #190 üzenetére

    Szív szerint tiltanék minden egyházak részére adott állami támogatást, csak túl sok embernek fontos; ez a helyzet a Koránnal is. Mennyivel egyszerűbb volna, ha nem kéne ilyesmik miatt (is) olyan törvényeket hozni, amikből öncenzúra vagy cenzúra lehet! Kénytelenek vagyunk bonyolítani a dolgokat, meg kénytelen mindenki szívni jó sokat olyanok okán, amiknek szerintem helye se nagyon lenne a 21. században. Alkalmazkodunk sokféle hülyeséghez egy sokféle társadalomban. A szabadon megválasztott hit, és a vallásgyakorlás szerintem jogosan jog -amíg biztosan élhetők, amíg nem támadók-, ugyanakkor biztosan megfizetjük az árát most, és a jövőben is! A tudományos szemlélet egyelőre maximum a vallások szintjén mozog a társadalmi fontosság terén, de szerintem gyakorta le is van győzve. A hit- és erkölcstan helyett miért nem lehet mondjuk gazdasági ismeretek órát betenni?! Miért az az állami nevelés célja, ami, és hová vezet mindez? Miért kell direkt nyomatni fullba a vallási nevelést államilag, miért kell egyházi kézbe átrakni a lehető legtöbb iskolát? :F Miért nem gyúrunk államilag inkább a tudományos szemléletre?

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz buherton #194 üzenetére

    Sok módon lehet épülni, és rengeteg típusú életminőség lehet, amire az ember képes azt mondani, hogy jó, vagy legalább élhető! Épp ezért lehet nagyon becsapós, mi mennyire segíti a fejlődést és a boldogulást, pláne egy nem szegregált országban. Egyáltalán: részben szubjektív, kinek mi a fejlődés, boldogulás, boldogság! Valóban nagyon fontos -ahogy Te is írod- a környezet! Nekem két muszlima húgom van, és két muszlim sógorom. Unokatestvéreim meg zsidók. Nem viccelek, másik topikban egyszer azt hitte valaki. Kisebbik húgom pár napja utazott ki Egyiptomba, nagyobbik itthon él a tuniszi férjével. Mindkét pasi szimpatikus, férfias, kedves ember, ahogy talán még muszlimok milliói! Ettől függetlenül az EU szerintem azzal védi meg magát, ha nem épít a mostaninál is jobban a cenzúrára, és ha el lehet mondani nyilvánosan is a szélsőséges véleményünket is, ha az éppen szélsőséges. Mondhasa el mindenki a véleményét a törvények betartása mellett! Nagyrészt igazat adok Kékes525-nek abban, hogy a vallásmagyarázók interpretációi nagyon fontosak, de azért én nem adnék túl könnyen szabad utat az oktatásba olyan vallásoknak, amiknek a Biblia (és/vagy a Korán) az alapja. A kereszténységnél is több évszázad volt, amíg kihúzták a legtöbb méregfogát, de szerintem maradt még így is. Az iszlám még problémásabb. Rengeteg tanítót kéne kinevelniük már tegnapra ahhoz, hogy kicsit is integrálhatóbbak legyenek! Tudom, hogy ebben meg én vagyok szélsőséges, az voltam mindig is, viszont egészen addig azért nem olyan szörnyű a helyzet, amíg az EU-ban legalább azt el lehet mondani, hogy bizony számomra problémák ezek a vallások, és a magam részéről sosem támogatnám az egyházak oktatási szerepvállalását, mert szerintem az egy olyan zsákutca, amiben lehet élni, de nem mutat előre! Amúgy a kereszténység és az iszlám szerintem -és nálam- nagyjából egykutya; kompromisszumok árán befogadhatóak egy átlag európai ember világába.

    A témát a továbbiakban hanyagolnám, politikába csúszna át!

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz borg25 #196 üzenetére

    "Erkölcs és morál nélkül az emberek számító dögökké válnának, egy olyan világ lenne, ahol nincs barát, szerelem, család, csak pillanatnyi érdekek motiválnak, összefekszünk azzal akivel épp optimális, mert közel van és elérhető."

    Mintha egy volt barátnőm mondta volna. :D Egyébként meg ez a mondat is csúsztatásra épül, mert miért is ne lehetne tudatosítani nem csak a pillanatnyi, de a jövőben várható érdekeinket is?! Változhatnak az emberek érdekei, és így az értékei is, de azért ez nem olyan jellemző úgy általában, valójában hatalmas stabilitás jellemzi szerintem az egyéni érdekeket, ha hosszabb távlatokat is figyelembe veszünk, és így éri meg tenni. Persze tudatosítani kell, hogy egy hosszú távú érdekérvényesítés lemondásokkal is jár, vagyis egy elköteleződés le is zár más lehetőségeket, ha jól akarod csinálni, ha valóban el akarod kötelezni magad egy bizonyos irányban. Még egy plázapicsában is kialakul idővel, hogy nem lehet egyszerre sok -és főként ellentétes- irányt választani, vagy pöcsről pöcsre jár, míg végül már nem kell senkinek. A "hitbéli vákuum" valójában nem túl jellemző, maximum egyszerű, ellentmondásos, és/vagy haszontalan hitei vannak valakinek, de vannak, mivel minden értékelés szempontokat igényel, szempontjai pedig talán mindig, mindenkinek vannak. Szempontok nélkül nem lehet értékelni, az emberek pedig folyamatosan értékelnek. Ebből következően hiteik is vannak, maximum nem túl kifinomultak, ellentmondásosak, problémásak. Szerintem pontosan az a baj, hogy idejétmúlt, ellentmondásos, a technológiai jövőt nem támogató, elfogult, tudománytalan, magukat örök igaznak -bizonyítás nélkül- beállító, és számomra gyakran emberhez méltatalan szempontokat, hiteket, ellenségképeket integrálnak magukba és gyermekeikbe rengetegen. Nem szeretném, ha mondjuk felénk nem lenne már állami iskola, és az én gyermekem fejét az örök kárhozattal, az eredendő bűnnel, meg hasonlókkal tömnék, testét meg halal/kóser/vega ételekkel, és egy bizonyítatlan istenhez szóló imával indulna az iskolai óra! Ha a Szent Jobb körmenetek elterjednének, vagy éppen a Ramadán, a kötelező ima, burkini... -és mindenki mindennapjainak része lenne kiszoríthatatlanul ez az egész szerintem nagyon negatív hitvilág, és nem fürödhetnék például pucéran többet sehol törvényesen. Amíg én megtehetem, hogy kizárom az életemből a számomra vett hülyeségeket, addig oké, addig jó, de nehogy az legyen végül, hogy a hozzám hasonló liberálisok ássák meg a saját sírjukat azzal, hogy cenzúráznak azért, hogy sokan ne gyűlölködjenek annyira! Ez a tiltás szerintem nem megoldás. :(
    A burkini szerintem egy jó példa. Nekem nagyon nem tetszik, elítélem; a csadort is. Gázos dolognak tartom, sőt, számomra ez beteges. Viszont nem vitatom el senki jogát arra, hogy burkiniben menjen fürödni, ha számára meg ez a normális. Viseljen csadort is, imádkozzon 5x, egyen számára vallásilag megszabott kajákat, csinálja -egészen addig, amíg nekem nem kötelező miatta megváltoznom, és amíg elmondhatom, hogy számomra ez az életmód nem jön be. Ha a keresztény vagy muszlim érzékenység miatt végül extra cenzúrák jönnek, nagyon nem fogok örülni, és meglehet, hogy valahol úgy fogom érezni, hogy a saját fajtám szúrt hátba, vagyis az alapvetően liberális emberek, akik elhitték azt, hogy jobb a szőnyeg alá söpörni a konfliktusokat.

    Lenne tovább is, de most nézem, mennyi lett, inkább hagyom... :DDD

  • Fred23

    nagyúr

    válasz borg25 #203 üzenetére

    Szerintem se lehet biztosra menni döntéseink jövendő hasznosságának kérdésében, de összességében mégis sokat ki lehet hozni a tudatos tervezésből, és megéri távlatokban gondolkodni, nem pedig a pillanatnyi fájdalom-gyönyör ingerek és elképzelések hatásaira reagálni.
    "Lehetne azt csinálni, hogy nemcsak a keresztény értékrendet tanítják meg, hanem a többi vallás nézeteivel is megismertetik a gyereket, és ő választ."
    Ez jobb lenne már valamivel, de egyébként meg bőven rá is ér a választással a gyerek. Már csak azért is, mert a tudatlanság, az egy témában való biztos tudás hiánya akár egy egész életre vállalható opció szerintem, és azzal is lehet tervezni.
    "A gyűlöletbeszéd ellen nem úgy kéne harcolni, hogy megtiltom, hanem, hogy megértetem, hogy miért nem jó."
    Szerintem is. De ehhez rengeteg tolerancia kell, ami nagyon kevés emberben van. Később írod, hogy mi az az 1 darab mise, vagy kötelező ünnepek, stb. -és itt is van rögtön a bibi: szerintem Te azt nem érted meg, hogy másnak ez nagyon is számít! Én szélsőségesen nem szeretem a Bibliához kapcsolódó hitrendszereket -a hinduizmus számomra a legszimpibb a vallások között-, és számomra is nehéz a tolerancia, csak a másik oldalról; én szív szerint, vagy inkább ösztönből égetném is az összes ilyen keresztény/muszlim/zsidó vallási művet -de tudatosan már megjelenik bennem, hogy ott a másik ember, akinek ez a számomra beteges dolog nagyon fontos, és számára ez nagyon szép, nagyon igényelt, nagyon fontos. Igyekszem toleráns lenni, és elfogadom az összes vallást, amíg azt érzem, hogy én is kapok elég elnézést és elfogadást a képviselőiktől, vagyis megértik, hogy számomra egy óra mise olyan, mintha lehánynának szemből. Ha engem egy óra misére se köteleznek, akkor fog nekem is könnyebben fog menni a tolerancia! Amit például a lengyelek az abortusz mentén törvényerőre emelnek, az kvázi így egy államilag vett keresztény terror. A szeretet, amiről beszélsz, ott kezdődne, hogy felfogná az összes ember, hogy a másik nem olyan, mint ő, más igényei vannak, gyakran más szempontjai, más ízlése, és hogy ezért egymásra tekintettel, a másik -eltérő- véleményét tisztelve úgy gondolkodjunk, hogy lehetőség szerint senkinek se kelljen nagyon szívnia.
    Ez nem a vallás topik, szóval nem kéne hitvitákba menni, itt inkább azt lenne jó látni, hogy többen is értik a problémákat, amik miatt törvényt akarnak hozni a gyűlöletbeszéd ellen, ami viszont inkább lesz egy erőszakos cenzúra, ha megvalósul, és nem fog megoldani semmit, maximum növeli egyes emberek egymás elleni dühét!

    Tuniszi sógorom mondta egyébként, hogy Tuniszban szerinte jól tudnám magam érezni, és senki se kötne belém, ha direkt nem kötekednék én a hitetlenségemmel. Tudom, hogy nem örül annak, hogy nem vagyok még keresztény sem, de ahogy benne, más muszlimokban is van tolerancia, még a "hitetlenek" felé is. Nem egészen reménytelen szerintem a tolerancia megvalósítása, csak sokat kell rajta még dolgozni!

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Gabás #229 üzenetére

    "Érdemes lenne követni pl., hogy az átlagosnál szigorúbb német gyűlöletbeszéd elleni törvények milyen eredményeket hoznak hosszú távon, és tanulni a gyakorlatból."

    Szerintem az USA követése ilyen téren jobb (liberálisabb :D ) lenne. A holokauszt tagadását, vagy a nemzeti jelképek gyalázását se szankcionálnám a magam részéről, ha egyéb nem történik közben, pl. célzott, konkrét erőszakra uszítás. Persze nem vagyunk egyformák.

Új hozzászólás Aktív témák