Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz emelhu #26 üzenetére

    Írtam,hogy az ÁFA-t hagyjuk most.Nem mellesleg azt sem tudod minden után visszaigényelni.Áthárítani persze igen,én is úgy számlázok.Így is bőven van mit fizetni a bevételből.Bizonyos fokig itthon azokkal van kib@szva,akik kényszer vállalkozók lettek.Most van lehetőség pl egyéni vállalkozóként ÁFA mentesen számlázni,igaz limitált összegig évente.Értelem szerü,hogy én Kft-ként ezzel nem tudok versenyezni,mert gyakorlatilag örülhetek ha nullára kijövök ha még az ÁFA-t is zsebből fizetem..Van a másik oldal:a nagyobb-10milliós nagyságrendü munkák-oda az egyéni vállalkozók nem férnek oda.Viszont az ilyen munkákhoz egy kis cég egyszerüen hozzá sem fér...Sok esetben előre el van döntve minden.
    Jelen pillanatban ott tart a dolog,hogy alkalmazottként kb annyit tudok elkérni a munkámért,amennyit cégként keresek.Mellette nem hullik a hajam,nem trappolok felmérni és nem írok éjjel kettőig ajánlatokat.Azt hozzáteszem csöndben,hogy ipari alpinista vagyok,így meg is fizettetem a munkámat beugróként is.Ha valahol nem fizetik ki,amit kérek,nem megyek.Speciális szegmense az építőiparnak...de kb mindenki ugyan annyit kér.Azt meg senki nem akarja,hogy a nagy cégek leverjék az árakat a saját hasznuk növelésére.Persze itt is mindig akadnak akik elmennek olcsóbban,de álltalában nincs benne köszönet.
    De ez már ide nagyon off...Csupán csak arra próbáltam rávilágítani,hogy azért bőven vannak lukak egy kb működő rendszerben is.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák