Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Metalfan

    senior tag

    Ideje lenne mostmár a felhasználókkal is kezdeni valamit, nemcsak a vírusokkal :U Pl minden frissen telepített progit, új letöltést, mindent virtuális gépen használhasson, amíg le nem ellenőrizte a vírusirtó, aztán ha átment a teszten, akkor mehet a "rendes" gépre a vitruálisból. Ha meg benyal egy vírust, akkor szembejönne egy üzenet "Az ön számítógépes tudása a béka segge alatt van, ezért felhasználói fiókját a rendszer letiltotta. Köszönjük, hogy minket választott" vagy valami hasonló, és le lenne tiltva a gépről :D Megoldódna rengeteg probléma. Vagy ha az automata frissítés nem pofázik bele, hogy újra kéne indítani a gépet (és teszi ezt tízpercenként - bocsánat, ha ez már nem így van, én XP-nél láttam utoljára, ott borzasztó volt, nem tudom azóta mi változott), hanem türelmesen vár, amíg a felhasználó indítja újra a gépet (vagy lefagy), akkor a manuális frissítés bekapcsolását el lehetne költöztetni mondjuk a registry mélyére, az egységsugarú user úgysem garázdálkodik ott.
    Just my two cents.

  • Metalfan

    senior tag

    válasz hétalvó #11 üzenetére

    Nehezebb lenne kivitelezni a visszaütögetős részt, de legalább a rendszer védelme érdekében lehetne kicsit többet tenni. Csernobilban is akkor volt baj, amikor a hülyéje kitalálta, hogy lelövi a védelmet és úgy teszi ki szélsőséges helyzetbe a rendszert, máskülönben nem lett volna probléma. Ámítógépeknél is valami hasonló jellegűt kellene. Ne csak pár kósza vírus meg kémprogi ellen védjen, hanem kifejezetten ügyeljen a rendszer épségére, hogy pl. ne tudják letörölni/átírni a rendszerfájlokat még rendszergazdai fiókkal sem, stb. Sokan rinyálnának, hogy kisebb szabadságuk van a saját(I)(/I) gépük fölött, de normális esetben észre sem vennék, hogy a gép bekeményített. Apósjelölt mesélte, hogy egy csókának mindig elromlott a gépe, pedig állítólag semmihez nem piszkált. Aztán apósjelölt egyszercsak jelszót rakott a BIOS-ra, és már aznap kapta is a telefont, hogy mért rakott jelszót a gépre... Ennyit a "nem nyúltam semmihez" szindrómáról, az ilyenekkel jól ki kéne babrálni. Ha tényleg annyira bele akar nyúlni a gépbe, akkor legálabb tanulja meg, hogy mit miért csinál.

Új hozzászólás Aktív témák