Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakriksz

    őstag

    válasz #92253184 #10 üzenetére

    Az hogy egy céget vezet az egy állapot. Mit tett le az asztalra? Vannak poltikusok is akik országokat vezetnek, többségük nem tett le az asztalra semmi, max elvett róla :D

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • AxBattler

    félisten

    válasz #92253184 #39 üzenetére

    Gyorsan átfutottam a cikkben szereplő linket + a további megjegyzéseket, akkor nézzük is...

    1, Kiállt egy hátrányosan kezelt csoport jogaiért, amely ügyében Ő maga is érintett. Jó.
    És "His eloquent defence of equality came after a year of faltering progress on gay marriage in the US and as arguments rage about the lack of diversity among the people running the Silicon Valley companies, including Apple, who shape so much of our culture." Miért érzem úgy, hogy ez nem a hátrányos megkülönböztetés, és az előítéletek hibája? Bár úgy emlékszem, még az itcafe-n is volt szó a nerd dolgozók nőszekáló beállítottságáról...

    2, Csökkentette a férficentrikusságot: hogy ez a +3 női exec-en, és a marketingrizsán kívül miben jelenik meg, nem világos.

    3, "Mr Cook has championed sustainability and supply-chain transparency, including a commitment to reducing Apple’s use of conflict minerals. While hyper-efficient under Mr Cook’s management before he became chief executive, Apple’s supply chain has not always been something to boast about, with recurring complaints about working conditions." Ez mondjuk tényleg dicséretes...öö... várj csak. Szóval amikor még nem volt chief-exec, akkor ő felelt az ellátási lánc menedzsmentjéért, és ez volt az az időszak, amikor sok kritika érte azt, a hipergazdaságossága ellenére is? És most, hogy átült az eggyel magasabb székbe, minden ilyen hiányosságot felszámol? Hát, biztos. Ha ő mondja.

    4, Belülről átszervezte az egggész céget: ez nem világraszóló innováció, hanem időről időre bizony szüksége van minden cégnek a megújulásra. És ez mikor máskor történhetne, mint az ikonikus, keménykezű főnök halála után?

    5, “We do things for other reasons than a profit motive, we do things because they are right and just”
    Itt elmorzsoltam pár könnycseppet a meghatódottságtól, hogy ez egy Apple-exec szájából hangzott el...
    “I don’t think about the bloody ROI”
    És Deutsch Tamás sugárban hány a marihuánának még csak a gondolatától is.
    “Just to be very straightforward with you, if that’s a hard line for you . . . then you should get out of the stock.”
    Ja, egyébként is, mindenki elmehet...

    6, A beszélgetés személyes síkra terelésével elmehetsz a tudodhova. Attól, hogy nem tudok pizzát sütni, még elmondhatom, hogy szerintem az XYZ Pizza x@r.

    Szóval Man of the Year, ja...:U

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz #92253184 #43 üzenetére

    Szerinted a világ legnagyobb cégének átszervezése gyerek játék, nem ismerek olyat ma Magyarországon, aki utána tudná csinálni, de rendben.
    Én sem, de nem a kvalitásait kérdőjeleztem meg, csak nem értem, hogy ettől miért ő az év embere?

    "Hopp, nincsenek érveid. Értem, hogy most nagyon precíznek szeretnél feltűnni, de bármilyen szépen írod le ezek csak magán vélemények, nem cáfolatok."
    Igen, itt a fórumon elég gyakori, hogy véleményezünk ezt-azt, velkám.
    Megcáfolni egy szubjektív döntést meg nem igazán lehet...

    Személyeskedtél egy emberrel, most is azt teszed. Mr. Cook-ot valószínűleg nem érdekelné, engem igen.
    Úgy látom, nem vagy tisztában néhány alapvető fogalommal. Én az itcafé-s cikkben, és a FT-os linken szereplő, a "kitüntetését" megindokló konkrét érveket fogadtam némi szkepticizmussal. A személyeskedés az lett volna, ha az üzleti tevékenységét a nemi identitása, (nem létező) családi botrányai, vagy elviselhetetlen személyisége tükrében ítéltem volna meg.

    Tízen évesen, én is Bill Gates-ez szidtam, ha nem működött a Windows, de eltelt, majd két évtized.
    Nem emlékszem, hogy valaha is szidtam volna Bill-t. Mondjuk 10 évesen még inkább a C64-en tekergettem a kazettákat.

    Érdekeseket írsz Te is...
    - Nem a konverv emberek orra alá dörgőlés a lényeg, hanem hogy kicsit élhetőbb tedd a világot. Te mennyit tettél ezért tru? Személyeskedés valaki?
    - az Apple iránti olthatatlan gyűlölet vagy a nagy vállalatok iránti, nem indok, hogy megkérdőjelezzük. Köszi a távkiértékelést, most már tudom, hogy igazából mi is a bajom.

    Egyébként ha nem lett volna világos: igazából nem Mr. Cook-kal van problémám, hanem a FT döntését nem értem (mint ahogy mások is jelezték), bár az elmúlt évek névsorát visszaolvasva nem kéne meglepődnöm. Ha Jobs vitte a díjat 2010-ben, akkor Cook simán kiérdemelte idén.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz #92253184 #46 üzenetére

    Az viszont, hogy hanyagul bejelentjük, hogy az Apple átszervezése az smafu. Nagyobb innováció, mint az n-dik mag egy telefonban vagy mínusz fél femtométer.
    Már megint nem kéne szavakat adnod a számba. Nem mondtam smafunak, csak nem értem, hogy ez mitől emelkedik ki az X számú világcég belső átszerveződéseiből? Nem tudom, hogy ezt hányszor kell még leírnom...

    Személyeskedésről annyit, hogy nem Bill, hanem Bill Gates, esetleg Mr. Gates.
    De, Bill. Ha cikket, tanulmányt, dolgozatot írnék a témáról, akkor biztosan nem így járnék el, de egy kötetlen fórumon más a helyzet. Ha nem tetszik, szólj az ügyvédeinek, a moderátoroknak, vagy az erkölcsrendészetnek, bánom is én, de a kioktatást nyugodtan tartsd magadban, nem fog megártani.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz #92253184 #49 üzenetére

    Még-még! :C
    Semmi értelme nem volt szembeállítani a két dolgot, a no commentnek meg pláne. Bill és Tim biztosan értené. ;)

    [ Szerkesztve ]

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • AxBattler

    félisten

    válasz #92253184 #49 üzenetére

    "Általában, bicskanyitogató, ahogy a kommentek megfogalmazódnak a "kötetlen fórumokon". Tény és való, hogy ez nem a te hibád, csak te voltál a legzavaróbb számomra."
    vö.
    "bármilyen szépen írod le ezek csak magán vélemények"

    És nyugodtan tekints el továbbra is a lényegi válaszoktól, ilyeneket már nem várok tőled, noha korábban éppen Te hiányoltad az érveket.

    (#50) GeryFlash
    Ja, feltűnt, szóval nekem innentől ignore.

    (#53) azbest
    ...a cég üzleti morálját, stratégiáját megújította, szakított a „mindent a profitért” szemlélettel...
    “We do things for other reasons than a profit motive, we do things because they are right and just”
    “I don’t think about the bloody ROI”

    Most akkó' mivan? :))

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák