Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz alamuszi #39 üzenetére

    szunjektív megítélésekben felesleges vitatkozni

    te azt mondod, nem kényelmesebb, nem szebb - ez szubjekytv vélemény, de te ezt _leszögezed_, _kijelnted_ ( " .... A MacOSX nem gyorsabb, vagy kényelmesebb, mint a Linux. Nem stabilabb, mint a Linux, és semmivel nem szebb, csak más. .... " )

    ugyanakkor felteszed a kérdést "Így nem tudom miről beszélsz, mikor a Macosx-re azt mondod, hogy mennyire szuper miért is???"

    nekem nem lehet véleményem? Meglátásom?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • doc

    nagyúr

    válasz alamuszi #39 üzenetére

    az otthoni desktop gepen en is Linuxot hasznalok (meg van fent egy Hackintosh a jatekok miatt, de jatszani meg PlayStation-on szoktam, szoval igazabol feleslegesen), a munkam meg konkretan Linuxos fejlesztes, szoval nekem is van nemi kozom hozza, plusz tapasztalatom mindket OS-sel

    Nem stabilabb, mint a Linux, és semmivel nem szebb, csak más.
    ezzel teljesen egyet tudok erteni :R
    a gyorsasaggal nem feltetlenul, nagyon sok fugg az ablakkezelotol, a Gnome pl. borzalmasan lassu (meg amugy is ruhellem :D), annal barmi gyorsabb :DDD
    nagyon latszik, hogy az OSX egesz feluletet rendesen megterveztek, teljesen gordulekenyek az effektek (amik nem csak parasztvakitas jelleguek, hanem valoban hasznosak), szoval nincs gond a sebesseggel, nagyjabol ugyanott van mint barmelyik mai OS UI-ja

    Valamint ha a modernségről beszélünk akkor a Windows 7 mérföldkövekkel modernebb, mint bármelyik Unix/Linux like rendszer.
    milyen ertelemben modernebb?

    Ha valami ennyibe kerül, akkor a tolerancia, megszokás, minimális legyen, a minőség, megbízhatóság, stabilitás, gyorsaság meg maximális, de ez nem így van
    szerintem meg igen, de egyvalamit, talan a legfontosabbat kihagytad: HASZNALHATOSAG. ez az, amiben az OSX magasan vezet. az egesz rendszer remekul meg van tervezve, a kezed ala dolgozik, egyszeruen jo hasznalni

    De kíváncsi lennék, ha 1000 átlagusernek odaadnál Windows után MacOSX-et mennyi mondaná, hogy ennél jobb nincs.
    egy reszuk igen, nagy reszuk meg azert utalna, mert nem windows: nincs start menu, mashogy vannak az ikonok, stb. valamelyik PH-tag alairasaban lattam, hogy "nem a Linuxot megtanulni nehez, hanem a Windowst elfelejteni" - nagyon igaz!
    ugy lenne tisztesseges, ha mondjuk talalnal 1000 usert, aki nem hasznalt meg szamitogepet, es 500-nak adnal windowst, 500-nak OSX-et, utana meg mondjuk cserelnenek
    en hasznaltam windowst a 3.1-es verziotol kezdve a keso XP-s idokig, meg egy darabig w7 betat, 7 eve Linux van az otthoni gepen, egy ideje meg OSX-ezek a ceges MacBookon, szoval van mindegyikkel tapasztalatom a gyakorlatban. es ha valasztanom kellene, hogy Linux vagy OSX legyen az egyetlen OS otthon, akkor nem konnyu szivvel, de az OSX-et valasztanam

Új hozzászólás Aktív témák