Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz gzbotii #38 üzenetére

    Minden olyan lehetőség , ami törvényes keretek között ad lehetőséget kevesebb adó megfizetésére , az adóoptimalizálás. Ha törvényes keretek közt van lehetőséged 0% kulcsra , akkor törvényesen nem kell adót fizetned.
    Minden olyan lehetőség , ami törvénytelen keretek közt adja ugyan ezt , az adókerülés meg adócsalás. Ezt a kettőt válasszuk szét , mert hatalmas nagy különbség van a két folyamat között.

    Amsterdamban sem állhatsz ki a parlament elé és szívhatsz el egy jó cigit , mert nem lehet. De coffeeshopokban lehet. Megoldás : coffeshopokban kell szívni.
    Itt ugyan erről van szó, bizonyos helyeken 20% kell adóznom , bizonyos helyeken meg 5%-ot. A megoldás nem az, hogy ahol 20% kell ott én 5% fogok és adót csalok , hanem elmegyek oda ahol 5%-ot kérnek tőlem és ott 5%-ot adózok.
    Annyira evidens az egész , hogy nem is értem miért vitatkozunk rajta.
    Ez tisztán matek/közgáz/jog , ne keverjük bele az erkölcsöt meg ilyeneket. Az lehet, hogy erkölcstelen viselkedés , de ha egyszerűen jogilag erre lehetőséget adnak , akkor maximum azt mondhatod , hogy szar ember/szar emberek amiért így viselkednek , de jogilag ez támadhatatlan.

    "Azt amit jogilag kötelesek, a minimumot befizetik, de ettől még az van, hogy megnézik, hogy hol lehet a lehető legkvesebbet vagy akár semmit."

    Igen , konkrétan ezt jelenti az optimalizálás. Amikor a lehető legkisebb befektetésből a lehető legnagyobb eredményt várom el. Ezért repülnek a repülők amennyire lehet légvonalban és nem körbe körbe , mert a céljuk az A reptér - B reptér távolság megtétele a lehető leggyorsabban , a lehető legkevesebb üzemanyagból mert ez minél inkább igaz , annál inkább olcsóbban repülnek a repülők. Azt nem értem csak, hogy ez miért baj akkor amikor adót kell fizeteni és miért nem amikor a repülő repül. Olyat még soha nem hallottam , hogy valaki azért sírt volna , hogy miért 5 óra egy repülőút és nem 8.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák