Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz TheVeryGuest #30 üzenetére

    Elolvastam persze. Vannak tipikus hibák amik egyszerűen javíthatók, pl amit amit leírtam(nem részleteztem a hiba jelenséget, talán azért félreérthető), ahhoz nem kell mérnök meg tiszta szoba. Az meg nehogy már gond legyen egy ilyen cégnél, hogy nincs egy pont olyan panel, ma kb. 3 perc alatt találtam olyat ami nekem kellett. Az évek alatt össze kéne gyűlnie, ha nem is az összes létezőnek, de az elterjed típusoknak feltétlen(és ez nem több mint néhány 100 darab, de ha 1000 akkor is egy ruhásszekrény méretű helyen elfér, rendszerezve természetesen). Még pont olyan sem kell, nem rég csináltam egy kb. 4 éves maxtort, 120 gigást, egy 80 gigás paneljével, persze évjárat szerint meg tipus szerint egyezett(DiamondMax Plus 9). 15 éve foglalkozom ezzel, persze nem a fő területem az adatmentés, de rengeteget kísérleteztem vele, és a tapasztalat az, hogy 10-ből 6-7 egyszerűn is menthető. De fontos, hogy kihangsúlyozzam, hogy ha olyan adatok vannak a lemezen amik nélkül nem tud élni az ügyfél, akkor semmiképp nem szabad kísérletezni, akkor jöhet a mérnök, meg a tiszta szoba. Bocs, valószínű félreérthető volt amit írtam, én csak azt kifogásoltam, hogy próbálják a mezei usert(is) arra rávezetni(meg megvezetni), hogy nincs alternatíva, és a kedvenc mp3-ait csak 620 ezerért tudják neki visszaadni(sarkosan fogalmaztam megint, de talán így már érted mire gondolok).

Új hozzászólás Aktív témák