Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pampika

    őstag

    válasz LaMotta #8 üzenetére

    Akkor nagyon rég használhattál linuxot...tölts már le egy ubuntu-t és rakd fel egy virtuális gépbe, ha nem akarsz neki partíciót csinálni. Kb 25 perc múlva a neten vagy, minden frissítéssel egyetemben, a telepítő végig grafikus és parancssori kiírásból sem látsz sokkal többet, mint egy win boot alatt.

    Az a rész meg egyáltalán nem világos, hogy "ha már nem vesz az ember egy MS oprendszerrel ellátott valamit, legalább van egy használható gépe. Aztán hogy utána mit csinál vele, az az ő dolga." Olvastad, hogy jelenleg mit tud egy chrome os? Mert eléggé gyengusz egy mostanság elfogadott (és persze agyon integrált és teletömött) oprendszerhez képest. Magyarán kapsz egy netre alkalmas gépet és onnantól a neten oldd meg a dolgaid, most kb itt tart a chrome os. Ami nem feltétlenül rossz, de azért láttatlanba ne istenítsük már, főleg egy eléggé kiforrott rendszerrel szemben (pl. ubuntu). Meg a másik baja, ami engem eléggé zavar, hogy szép és jó, hogy a neten mindent elintézek. De mi van, ha nincs net? Mi van a semmi után kettővel a puszta közepén? Mert akkor max a gépet lehet nézegetni, de nem a netes videókat... :P

    Az meg elég vicces, hogy a linuxhoz minden egyszeri júzer hülye, de a chrome-ot majd mindenki kis újból fogja kezelni :U Szüleim (50+ mindkettő) kb 2-3 hete ismerkednek a linux rejtelmeivel. És nem kaptam több segítségkérő hívást (sőőt!), mint a wines időszakban. És ugyanarra használják (net, zene, videó, doksi szerkesztés-olvasás). Csak a winnél volt x év, amíg beleszoktak, mert mindenhol azt kellett használniuk. Az ubival meg az volt a helyzet, hogy mentem el hazuról géptelepítés után és mondtam, hogy ez van, ismerjék meg, ha baj van, kérdezzenek. És egyik sem egy infós őstehetség.

    Nem vagyok egyik rendszer elkötelezett híve sem, használok win xp,7, ubuntu 9.10-et napi szinten felváltva, guglival levelezek, keresek és a chrome-ot is kipróbálnám szívesen, de azért mégsem mondok ilyen markáns véleményeket láttatlanba ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák