Új hozzászólás Aktív témák

  • szilvasyz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én még olyan "régimódi" vagyok, hogy szeretem, ha van egy jó számológépe a táskámban. Sajnos a korábban használtak elkoptak vagy elkerültek tőlem a gyerekeimhez, ezért elkezdtem keresgélni, de sajnos egy csomó gyakorlati dolgot nem nagyon bírtam kisilabizálni a leírásokból. Nagyjából az alábbi feltételek mentén szeretnék találni valamit:
    - elektronikai számítások miatt a komplex számok ismerete (itt rögtön kiesik a Casio FX-7900GC, ami van most épp otthon, és egyébként szeretem is)
    - ne legyen színes kijelzője, inkább a jó láthatóság fontos (sajnos részben itt vérzik el a másik otthon lévő, Casio FX-9850G)
    - a komplex számokkal dolgozva a bevitel lehetőleg egyszerű legyen (az FX-9850G-nél ez azért nem feltétlenül van meg)
    - memóriákba tudjak komplex számokat menteni, amiket utána kifejezésbe lehet beilleszteni
    - ENG kijelzési mód legyen elérhető, lehetőleg kijelzési módként és ne gombnyomásra

    A Casio FX-991CEX talán mindent tud, ha jól emlékszem, a fiam azt mondta, a sajátján próbálta, és a betűvel jelölt memóriákba is el tudott menteni komplex számokat.

    A Sharp EL-W605 esetén a memóriákkal van gond, ugyanis leírás szerint komplex módban csak az M memória használható egyetlen érték tárolására.

    A Canon F-789SGA esetén pedig nem találtam a leírásban utalást a komplex módban használható memóriákra. Van erről valakinek információja?

    Esetleg más típust tudtok javasolni, amit érdemes megnézni?

    A válaszokat köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák