Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #195 üzenetére

    Nos, akkor ezek nem túl jó felsőoktatásban voltak, ha nem sugárzott a lelkesedés... De OK, akkor 1 év alatt. 1 év alatt meg lehet tanulni a Java-t, de az, amit mindenhol nyom a média, hogy átképeznek mindenféle embereket Java fejlesztőkké, alapból meredek, mert esetleg informatikai alaptudása hiányozhat a delikvensnek... És akkor majd pár év múlva, ha megragad az 2IT iparban", majd főnökként baromságokat akar a beosztottjaitól (tudok jópár ilyet... középvezető rácsodálkozik, hogy x86 alapú gépen hogyan futhat Linux :D )

    Amúgy a jobb képzéseken biztos motiváltak a diákok - de a felsőoktatásban is lehetnének azok. Én pl. tök motivált voltam, mert érdekelt. Az analízis nem érdekelt, meg a mechanika (épületek tartószerkezeteit számolni, mert van olyan szakirány a szakon, ami CAD-del foglalkozik, ezért az alapozásban mindenkit szívassunk mechanikával :D) , ezekből persze kettes, de bármi szakmaiból 4-5-öseim voltak. (Ez a mérnökképzés volt, a tanárin nem szívattak annyit.)
    Rosszabb minőségű gyorstalpalókon is lehetnek motiválatlanabb arcok, mert pl. elköldte a munkaügyi központ, meg igazából ő csak a több százezres fizetésért jött, mert azt látta a TV-ben hogy "ezzel jól lehet keresni". Azt nem mondta neki senki, hogy egy igazi programozó elég bonyolult dolgokat kell, hogy átlásson :D

    És itt jön a tudás : van az, amikor alapvető dolgok annyira beépülnek, hogy észre sem veszed, amikor használod. Nem is emlékszel, mikor-hogyan tanultad meg (pl. az írás, de ugyanígy az, hogy nem kell gondolkodnod az osztályokon, adatszerkezeteken, meg egyebeken, de azon sem, hogy mi történik, amikor fut egy program egy gépen). Na ugyanígy vannak az informatikában olyanok, hogy aki gyerekkorától érdeklődik, foglalkozik ezekkel, annak alap, de egy átképzett tanárnőnek...

    Hogy nem akarnak tanulni : több cikk is volt mostanában arról, hogy drámaian leesett a felsőoktatásban természettudományos-műszaki szakokra jelentkezők száma. De az igazán művelt, jó értelemben vett bölcsészek is kevesebben vannak (a kamu médiaszakos plázacicák meg sokan).
    Amúgy régebben a "nyugati" karrier is azon alapult, legalább részben, hogy valami olyat tudtál alkotni, amit más nem.
    Talán mára már nagyobb divattá váltak az egyszerűbb érvényesülési lehetőségek, csak valóságsó-celebként kevesebben futnak be, mint jó üzletemberként. (Másik amit látok, hogy fogalmatlan kaumanegerek hihetelen pénzeket kapnak cégeknél, és sok semmihez nem ért.)

    @Sutszi : A fene tudja, de régebben egy csomóan akartak tanulni, hihetetlen létszámok a felvételiken, stb. Pedig valóban kevesebb volt a lehetőség.
    Nemrég olvastam olyat is, hogy tök felesleges szakembereket tartani, mert majd a csapat mindig megtanulja, amit kell. Ez meg a ló másik oldala. Nem lehet mindent hirtelen megtanulni, hiába olyan az informatika, hogy gyorsan változik.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák