Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz dabadab #180 üzenetére

    En ugy erzem nem csak webes teruleten gyorsult fel. :) Alacsonyszintu linuxos halozattal foglalkozom most, kapcsolas halozati interface-ek kozott automatikusan, rengeteg hasznos linuxos parancs van, aminek egy reszet a konzervativ build rendszerunk kiszuri :D vagy csokkentett funkcionalitast enged.
    Tehat tanulom a linuxot, es a build rendszerunket.
    Kicsit magasabb szinten MQTT-t tanulok (tanultam, ez nem annyira nehez), analitikai adatok kuldesere.
    c++ ujabb verzioi is csak most lettek elerhetoek a termekeinkben, hat az is egy uj nyelv, szinten meg kell tanulni.

    Rajottem hogy a szervesen nem kapcsolodo funkciok mukodhetnek szeparaltan a vezerlo rendszertol, igy csokkenhetjuk a komplexitast. Ehhez, nyujt segitseget a python, ezt is tanulom, mert eddig soha nem hasznaltam. Eleg szimpatikus a microservice megkozelites.

    Kozben magasabb szinten is el kezdtem dolgozni, kaptunk virtualis szervereket a build processz-t gyorsitani, fel kell telepitenem a szervereket, beallitani. Opcionalis, csak azert csinalom mert erdekel egy termek fejleszteset biztosito rendszer osszeallitasa.
    Az analitikai adatok feldolgozasat segito scriptek es programokat is csinalom, igy rengeteg hasznos infot latunk.

    Vegul meg ket (beszelt) nyelvet probalok tanulni ezek mellett.

    Ja, kollegam docker-be teszi a build rendszert, igy konnyebben lehet telepiteni es hasznalni a fejlesztoknek.

    Mikozben rengeteg uj koncepcio, uj gepek tamogatasanak igenye jon be a kepbe es a termekbe, szoval leragadni egy szuk teruleten az nem az en asztalom. "Fit for purpose" - celnak megfelelo szemleletet kovetem.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Silεncε

    őstag

    válasz dabadab #180 üzenetére

    Mikor munkába álltam szeptemberben gyakornokként, még talán 4-es Angulart használtunk (de lehet még korábbit), most éppen 6-osnál tartunk :D

Új hozzászólás Aktív témák