Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz Béééla #94 üzenetére

    Milyen codert? :D Kötve hiszem hogy egy 4 hónapos tanfolyam után a párszáz, esetleg 1-2 ezer soros kódnál komplexebbet meg tudnának érteni az ilyen helyen végzettek. A csodás fizetés reményében boldog, boldogtalan nekiugrik hátha lesz belőle menő szoftverfejlesztő, de ez nagyon az alapozás szint szerintem a többi a cégeken múlik hogy a felvett emberkét mennyire mentorálják

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz dabadab #99 üzenetére

    Ezeket nem kódernek hanem másolónak szoktam hívni :D

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz Silεncε #102 üzenetére

    Na és mi van akkor ha nem kapsz exceptiont mégsem úgy működik a kód ahogy kéne ? :U

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz Gave #145 üzenetére

    Persze, ember legyen a talpán aki megérti mit akart ott a junior coder, egyértelmű hogy nem hagyom csak néhány sort commitolni mert fel kell venni 2 seniort meg valakit aki tud óperzsául ;]
    Persze ilyenkor mindegy hogy minden string/integer definiálás után megy-e compile vagy sem, legalább megtanulja a szintaktikát (nem mintha nem szólna egy értelmes fejlesztő környezet hogy elírás van).

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz strogov #157 üzenetére

    Mit értesz azon hogy gyorsabb?

    ++i és i++ nem teljesen ugyanazt csinálják bár ez főleg a használat helyétől is függ

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz strogov #163 üzenetére

    Tény, én javaban nemigazán fejlesztek. De C-ben az i++ és a ++i nem ugyanaz ;)

    int i = 1, j;
    j = i++;

    j = 1 i = 2

    int i = 1, j;
    j = ++i;

    j = 2 i = 2

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz bambano #198 üzenetére

    Körülbelül. Softwaredev szakról nyugodtan kivehetnék a digitális technikát/fizikát meg az ilyen fasságokat...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz hcl #203 üzenetére

    Nyilván, de az a probléma hogy nagyon felületesek a tárgyak, szárazak 0 gyakorlattal, illetve úgy lenne értelme ha elmondják hogy egyáltalán miért tanítják ezeket és hol lehet rá szükség.

    Szoftverfejlesztő szakon volt még villamosságtan is.

    Aminek volt értelme:

    PC-k és Perifériák (totál nooboknak hardver bevezető)
    Számítógép architektúrák (regiszterek, memória címzés stb)
    Programozás alapismeret (algoritmus elmélet, lineáris programozás, pszeudo kód stb)
    Bevezetés a programozásba(előbbi tantárgy gyakorlatiasabb része)

    Aminek tuti nem volt értelme :

    A folyamatos programnyelv váltogatásnak, rengeteg időt elvett az adott nyelv sajátosságainak elsajátítása, szintaktika, adott medótust/függvényt éppen hogy hívják, hiába épültek volna egymásra, és én még szerencsés voltam, akik utánam kezdtek még jobban megvariálták nekik...

    Tanultunk mi a különböző programozós tárgyakon

    C, C++, C#, Java, Android Java, PHP -t de egyiket sem úgy ahogy kéne, sőt ezek közül általában 3 egyszerre történt.
    Pl. Programozás 2 - Szoftverfejlesztési technológiák - Web Programozás
    Java, C#, PHP
    Holott mehetett volna az egész pl .NET keretek között nagyobb átfedéssel...

    Tény hogy jól jön egy alap tudás, de szoftverfejlesztéshez nekem például miért kell tudnom egy analóg jel spektrumát, meg mindenéle számolgatásokat vele :D
    Minek kell tudnom integrálni/deriválni?
    Mi az istennek számolgassam hogy egy lejtőn lecsúsztatok egy falapot és xy a súrlódás mennyi idő alatt ér le ha a jupiter gravitációs vonzása is befolyásolja a csúszást...

    Megkérdeztem írhatok-e rá programot, midegyik kérdésre az volt a válasz hogy : NEM

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz ddekany #213 üzenetére

    A fő probléma leginkább az hogy aki 0-ról kezdene, az nem kap egy épkézláb tananyagot, de szinte sehol.
    Kezdőként egy Hello World, és egy több objektumos, függvényes program között hatalmas szakadék tátong, és ez a szakadék sajnos az egyetemi tananyag részében is megvan, nagyon hirtelen az ugrás, hiába képzed magad mint az állat nagyon sok helyen kérdőjelek lesznek.

    Amikor én kezdtem programozni (6-7 éves koromban) voltak jó kis könyvek amik alapozónak elmentek, sokmindenre magamtól jöttem rá, nagy élmény volt, de én már akkor is tudtam hogy ezt szeretném csinálni. A mostani generáció -általában- az egyetemig -ha eljut addig- semmi féle szakmát nem tanul, hiába jártam én is szakközépbe, programozás jó ha 1 félév volt, mert az elektrotechnikát erőltették, holott a szakom köszönő viszonyban sem volt vele, leginkább szakkörök/fakultációk (remélem jól írtam) keretében lehetett pluszban foglalkozni 1-1 témával, de ez nem mindenhol lehetőség, na meg tizen X évesen ki az aki tovább akarna az iskolában maradni az amúgy is hosszúra nyúló, gyakran 10-12 órányi erőltetett töltelék órák után.

    Szóval ott van XY a választás előtt hogy mihez lenne kedve, mi érdekli, kiválaszt egy egyetemet, jönnek a 101 órák, elkezd érdeklődni, majd a következő félévben az arcodba csapnak egy totál másik programnyelvet amiben alkalmazni kéne az előkövetelményben tanultakat, de mire megszokod a fejlesztő környezetet/szintaktikát, és kicsit jobban átlátod a kódot ismét a következő félévben találod magad egy új programnyelvvel, ez minden csak nem jó, mert egy kezdő nem tud olyan gyorsan alkalmazkodni még akkor sem ha képzi magát a szabadidejében, mert pont elvonja a figyelmét a váltás.

    A tanárok fontossága abból a szempontból lényeges lehet hogy sok helyen a kapcsolatot sem tartják egymással, ez párhuzamosan haladó tárgyaknál szokott problémát okozni, így a delikvens nem biztos hogy észreveszi az összefüggéseket.

    Nálunk is van Adatbáziskezelés (MySQL, MSSQL), illetve elég sok szoftverfejlesztési tárgy amiket fentebb említettem, de az oktatók nagyon ritkán mutatnak rá hogy az egyik órán tanultakat hogyan tudjuk használni a másik órán. De erre nagyon jó példám is van. Webalkalmazás fejlesztésen PHP-t és kevés frontendet tanultunk, 0 adatbázis kapcsolattal. Adatbáziskezelés órán csak pár kevésbé bonyolult lekérdezést csináltunk, totál unalomba fordultak az órák mert csak gépelted a kódot amit a tanár mondott, vizsgán meg konkrétan elég volt bemagolnod és átírni pár paramétert. Szoftverfejlesztési technológiákon 99%-ban csak az objektumokkal, példányosítással, származtatás, öröklődés stb foglalkoztunk, nem írtunk egy épkézláb használható programot csak csupa csupa példát. - Bár az utánam következő évfolyamnál megpróbálták egymásra építeni a tárgyakat több-kevesebb sikerrel hála az ***Soft-nak, sajnos ők sietősen távoztak tőlünk miután megtalálták azt a néhány elhivatott egyént akit vittek magukkal a céghez.

    Próbáltunk javaslatot tenni hogy a tananyagok között legyen nagyobb az átfedés, MySQL óra után webfejlesztésen csináljunk már egy egyszerű SQL-es login rendszert vagy valamit de nem történt előrelépés, valamint a sok töltelék tantárgy beszüntetéséről is esett szó, de ott süket fülekre találtunk, pedig nyugodtan haza lehetne küldeni azt a néhány 60-70 éves tanárt akik már azt is elfelejtik néha hogy hol vannak.

    Visszatérve a programozás órákhoz, általában ugyanazt a példa programot íratják meg mindenkivel, sőt szerintem minden egyetemen hasonló lehet a helyzet, de amikor kikerülsz és szeretnél dolgozni valahol mint Junior jól megszívod, illetve a cég is aki alkalmaz, bár ők is tudják hogy ha felvesznek akkor 1 évig intenzíven képeznek, de brutálisan elveszettnek/túlterheltnek fogod magad érezni, az a szerencse hogy sok helyen már egyáltalán nem nézik a papírt. :B

    Köszönöm ha végig olvastad, bocsánat ha hülyeséget írok itt-ott, de néha ki kell írnom magamból a piát gondolataim. :O

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz sagem #219 üzenetére

    Nem zavar, de rengeteg problémát okoz.

    Semmit nem tudó, kódolni talán akaró, mert lehet hogy a gyorstalpaló után már nem is érdekli annyira, de kifizette kap biztos állást különben vissza kapja a pénzét stb stb. Aztán csinálja.

    De ha valami idióta cég ahol dolgozik néhány normális fejlesztő, akkor még a nyakába varrnak egy csomó noobot akik még a doksikat sem képések/hajlandóak elolvasni/értelmezni.

    Azért egy egyszerűbb 10-20k soros programhoz nem olyan doksikat írnak ahol még a printf is el van magyarázva hogy miért van...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz ddekany #227 üzenetére

    A kötelező gyakorlati hely miatt 3 hónap reális tapasztalattal indítunk.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák