Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Penge_4 #63 üzenetére

    Két kérdésre tudok válaszolni:

    Mivel jobb a Fedora, mint az Ubuntu?

    Kevésbé tűnik bugosnak, kevesebb szenvedés van vele meglátásom szerint. Eleve, ubuntu kommersz "piacra" van pozícionálva, fedora meg egy vállalati distro tesztterülete. Na fedorának is meg van a maga baja, csak azokat általában igyekeznek javítani, és ami a legfontosabb, kevésbé akarják minden kiadásban átszabni (elbaszni) a felületet.

    Mivel jobb a yum, mint az apt-get?

    Például engem rohadtul zavar, hogy külön parancs kell a keresésre meg a telepítésre. Írtam is egy yum nevű scriptet, ami a search-t az apt-cahcenek, az installt meg az apt-getnek irányítja át :)

    Mondom ezt úgy, hogy ~10 éve linuxozok, 1-2 év gentoo után évekig ubuntu, majd látva, hogy az új "featureök" inkább bugok, sok-sok év fedora. Most pár hónapja megint xubuntu, részben meló miatt. Már messze nincs annyi gond, mint régen, de azért van, ami fedora alatt jobban ment. Ez van.

  • ViZion

    félisten

    válasz Penge_4 #63 üzenetére

    Bocs, átsiklottam.
    Azt tudom csak leírni, h Nekem miért jobb:
    Sokkal gyorsabb, több testreszabási lehetőség van (az Unity-s Ubuntuhoz képest), nincsenek "kémlencsék", nekem nem kell, h kitalálja mit akarok, majd én azt szabályozom :)
    Több beállításhoz hozzá lehet férni, egyszerűbben, mint Ubuntuval. Ubuntunál minden frissítés hozott meglepit a 11.04 óta, szal. feladtam.
    Fedora friss, ennek minden előnyével és hátrányával (pl. új kernelhez várni kell pár napot a kmod catalyst-al, virtualbox frissítéssel).

    Yum-ban van history. Ha nem is tudom pontosan, h esetleg melyik frissítés okozott problémát, grafikus felület nélkül is megoldhatom. Technikai oldaláról nem tudok nyilatkozni, de userként nem is érdekel.

    Frissítések mindíg problémások voltak Ubuntunál (illetve főleg az ubi alapú disztróknál, amik az Ubuntu tárolóit használnák), ezen sok tesztelt linux elhasalt nálam.
    Fedora-hoz is van sok leírás, etc. egészen a szolgáltatások faragásáig, de a felülethez is. Az Ubuntus jó cuccok is "átszivárognak", csak kicsit lassabban (pl. meglepődtem, h már van grub customizer, ami Ubuntun volt csak).

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák