Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #118 üzenetére

    Nem tudom, amikor anno próbáltam tetülassú bloat csicsának tűnt,

    4.0 körül elég vacak volt, akkor én is utáltam. Lassú is volt, és rengeteg olyan ötletet pumpáltak bele, ami még nem volt kész. Akkor le is álltam a kde vonallal hosszú időre. A gnome -ot meg a shell -el sikerült elbarmolni, a gnome2 forkok meg nem jöttek igazán be, ezért a "rendes desktop" kategóriában nekiálltam megint a kde -nek. (pláne hogy a qt is érdekel, és linux -on így még egyszerűbb a qt -s progikkal) Azt kell hogy mondjam, hogy a mai formája meglepően jó. Még a leggagyibb inteles integrált chipekkel is megy mint a villám, opengl gyorsítással együtt. Nem eszik sokat, szépen be lehet konfigurálni rajta mindent, és nem akartak belőle tablet -es ocsmányságot csinálni mint a többiből. Szépen külön vannak választva ezek a felületek. Ma már csak pár igénytelen desktop widget van, de azokat nem kötelező feltenni. Azok között tényleg kellene takarítani.... és ez még a 4.8. Újabbakkal még nem foglalkoztam huzamosabb ideig.
    Szerintem próbáld ki. A könnyedebb kategóriában van sok minden, de a teljes értékű, komolyabb szolgáltatásokat is nyújtó DE -k között messze a legjobb...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák