Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radio100jozs

    őstag

    válasz FAPE_95 #12710 üzenetére

    Én is holnap veszem át a Telekomtól életem első iphone készülékét, és az SE lett a választás. Androidról váltok, méghozzá egy friss Samsung S9-ről, előtte meg 2 évig Honor8-am volt. Sajnos a Samsung S9 nagy csalódás a Honor8-hoz képest. viszont amit unok, hogy már nem férnek be a zsebembe a mobilok, és semmi ésszerű alternatívájú telefon nincs 4-4,5 " kijelzőben a piacon, ami nem egy gagyi telefon, megspórolva benne a HW környezetet. Már sajnálom, hogy 1 hónapja, mikor nagyon gondolkoztam az SE telefonon, nem azt vettem a Samsung S9 helyett, de most, hogy a gyártásának is vége, akkor nem vártam tovább, megrendeltem a Telekomtól, ráadásként jó áron is van már, hiába egy iphone termék. Lényegében egykorú a Honor8-al, így nem hinném, hogy egy elavult telefont vennék, főleg, hogy iOS12 futhat rajta már.
    Az biztos, hogy meg kell szokni majd az alkalmazásokat, de nem hinném, hogy gondom lenne vele, azért feltalálom magam a telefonok világában :-) Ja még szempont volt, hogy unalmasak számorma ezek az egyen mobilok már, semmi extra külső nincs bennük, mind tucatra ugyan olyan kinézetűek, viszont az SE számorma egy egyedi külsővel megáldott darab. Na meglássuk mi sül ki belőle, nálam 1 hónap a kritikus, ami tovább bírja a kezeim alatt, az akkor már 1 évig is elműködhet. Bár szerintem az első okostelefonomat a SonyEricsson neo V-t ami több mint 2 évig volt hű társam, egyenlőre semmi nem űbereli, a Honor8 csak majdnem megközelítette ezt a használati időt. Na meglátjuk meddig bírja az SE, bár a felfedezés élménye, ami az iSO-ből fakad ennyi Andorid után biztos sokat fog jelenteni. Aztán remélhetőleg lesz majd SE2 is, így ha megtetszik ez az irányvonal, lenne mire váltanom :-)

    [ Szerkesztve ]

  • radio100jozs

    őstag

    válasz marcitp #12914 üzenetére

    Köszi, igen, használni akarom, soha nem játszok mobilon sem, hanem e-mail, térkép, vonatinfó, BKK, meg hírek, netbank, netrádiózás...stb, azaz amire számomra kell egy mobiltelefon. Ja és van rajta 3,5 jack csatlakozó, ez fontos szempont.

    [ Szerkesztve ]

  • radio100jozs

    őstag

    válasz csokito100 #12916 üzenetére

    Köszi, olvastam, hogy lehet gond a 12-es verzióval, gondolom még a 11-es van fent a készüléken, ma délután megyek érte, akkor kiderül. A frissítés itt is úgy van, mint az androidnál, hogy jelzi, hogy van új verzió, de manuálisan neked kell indítani, azaz mondhatod, hogy nem frissíted? Nem olyan erőszakos, mint a Win10 már frissítések terén?

    [ Szerkesztve ]

  • radio100jozs

    őstag

    válasz gps76 #12936 üzenetére

    Köszönöm az infókat. Most már szerda este óta használom az SE-t, átpakoltam mindent a Samsung S9-ről ezzel az ios-be alkalmazással. Beállítottam a google dolgokat is. pl a fotókat oda szinkronizálja. Képernyő mérettel nincs gondom, jól tudok vele böngészni, írni, olvasni dolgokat. Filmet szerencsére nem szokásom mobilon nézni. Ami nagyon fura, és még bele kell szoknom, hogy nincs a vissza nyíl alul, mert hát nincs ilyen gombsor sem. A másik, hogy az androidban beállítható, hogy a helymeghatározás milyen módban menjen, és nekem alapból mobil-wifire volt állítva, és ha kellett a GPS, akkor állítottam a nagyon pontos módra. Na ez az SE-ben nem találtam, a "térképes", vagy helymeghatározós alkalmazások rögtön kapcsolják be a GPS-t.
    Amit sajnálok, az az NFC, hogy az OTP simple alkalmazással nem tudok mobillal fizetni, pedig ezt már rég óta használom a Honor8-al is, még a Gránit banknál, mikor indult, már akkor. Illetve van 2 évek óta napi szinten használt andoridos alkalmazás, ami sajnos nincs meg az iOS-re, meg van egy Decathonos GPS-es órám, amit Androiddal gond nélkül tudtam szinkronizálni Bluetooth-on, de itt az SE-vel tegnap sehogyan sem sikerült összekapcsolnom, pedig az applikációt leszedtem az SE-re is. De majd megoldom ezeket.

    Eszembe jutott viszont egy dolog, hogy olyan, hogy a telefonon lévő mappa, és fájlokat, honnan tudom megtalálni, megnézni? Van egy Fájlok alkalmazás (kék mappa ikon), de abban csak a Google Drive, meg az iCloud van benne, csak azt tudom megnézni.

  • radio100jozs

    őstag

    válasz tuzpenge #12939 üzenetére

    Köszönöm a további információkat. A jobbra söprés a képernyőn dolgot, hogy az a "vissza nyíl", nemrég jöttem rá, de akkor ez az általános működése. Így tényleg kényelmesebb. A helymeghatározásnál amikor telepítettem az appokat, akkor eleve úgy jelöltem, hogy ha használom az alkalmazást, csak akkor használja a helymeghatározást is. Az apple oldalán magyarul meglepően sok, és részletes leírások vannak, így azt kezdtem olvasgatni, tényleg teljesen át kell állítani a gondolkozást, de majd szépen megoldom.

  • radio100jozs

    őstag

    Sziasztok! A sim-en tárolt sms üzeneteket, hogyan tudom megnézni? Sehol nem találtam erre opciót.

Új hozzászólás Aktív témák