Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #86564352 #196 üzenetére

    Akármennyire is akarod megmagyarázni, én csak az árról beszéltem, és a kommentben amire választoltam abban is csak az árról volt szó. Alapjáva véve nincs semmi gond a gondolatmeneteddel, de ha kizárólag az árról van szó, akkor irreleváns. Elég furcsa, hogy ennyire nyomatod itt nekem a mondandódat, miközben nem erről volt szó. Nem tudom mi volt az amivel ennyire triggereltelek.

    De ha már így alakult akkor reagálnék:

    Amit idetettél linkben konkrétan 30-32 ezerért vannak jó állapotú 6s-ek, szóval ez öngól volt részedről. De vodafone függő 25 ezerért is van. És ezekből az árakból még jó eséllyel alkudnak is kicsit. Csak azért mert te látsz MAXIMUM 40-50 ezerért is hírdetéseket, az nem jelenti, hogy azt el is adják annyiért. De jó indulattal mondjuk hogy átlagban 35 ezerért el lehet adni.

    Eközben ha megnézzük a samsung S7 szériát(ami fél évvel a i6s után jelent meg):
    [link]
    Itt is 30 körül vannak hirdetések. Jófogáson 30-40 a legtöbbnek az ára. Itt viszont rosszindulatú leszek, és azt mondom, hogy átlagban 25 ezerért lehet őket eladni.

    Akkor ott tartunk, hogy 10 ezer forinttal kaptál többet az iphone-odért, mint egy samsungért. Ami sehol sincs ahhoz, amennyivel drágább volt eredetileg. Arról meg aztán ne is beszéljünk, hogy 5 évig benne állt a pénzed, ami megint csak ront ezen a "befektetésen". És ahogy mondtam korábban, a jó állapotú telefonokat lehet jó áron eladni. Ha nem sikerül jó állapotban megőrizned, vagy elhagyod/ellopják, akkor pedig egyáltalán nem kapod vissza a felárat.
    Xiaomi telefonokról pedig most nincs értelme igazán beszélni, mert 5-6 évvel ezelőtt még sehol nem volt a xiaomi, főleg csúcskészülékek terén. És drasztikusan olcsóbbak is voltak. De ha még konkrétan eladhatatlanok is, akkor is csak 35 ezerrel kaptál többet az iphone-ért. Ami szintén semmi az eredeti árkülönbözethez képest.

Új hozzászólás Aktív témák