Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szepi79

    őstag

    válasz Andie #54 üzenetére

    na, akkor én ilyennel szolgálok: :DDD

    pont tegnap hívott fel a bankom (és pont a sokat emlegetett CIB), hogy megkínálnának egy dombornyomott kártyával. (aztán ma reggel meg felfedeztem ezt a cikket, ez most épp aktuális számomra :DDD )

    jelenleg van 1 folyószámlám náluk + netkártyám (ehhez is külön számlaszám tartozik). most akkor az új kártyához kapok majd egy új számlát?
    jelenleg az internetes fizetéseimet úgy bonyolítom, hogy mindig csak a szükséges összegeket rakom rá arra a számlára. ha a dombornyomott kártyával nem kapnék új számlaszámot, akkor az gond lenne, én ugyanis nagyon tartok attól, hogy mi akadályoz meg egy céget abban, hogy a kártyaszámom (+ellenőrző kódom) ismeretében nagyobb összeget vonjom le tőlem, mint amire jogosult?

    ''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

  • szepi79

    őstag

    válasz Andie #60 üzenetére

    köszi mindenkinek a válaszokat, én is próbálok válaszolni.

    renwick: nem, biztosan dombornyomott kártyáról volt szó, arról is volt szó, hogy milyen biztosításokat és egyéb szolgáltatásokat kérek hozzá.

    Andie: hát a mostani kártyám az olyan, hogy 10e alatt nem kér pin kódot, ezen már én is gondolkoztam, hogy mi van, ha elvesztem. aláírás mindenképpen kell hozzá, akkor meg be tudom bizonyítani, hogy nem én használtam a kártyát, ergo az a cég(nek az alkalmazottja?) szívja meg, aki elfogadta a kártyát, mert nem ellenőrizték megfelelően a tranzakciót. (persze ezt lehetetlen is egy közértben, ahol 10fős sor áll.) vagy rosszul tudom?

    ha a dombornyomott kártya kér PIN kódot, az nekem jobb lenne, mert akkor szeretném, hogy 1 számlára mutasson, a netes fizetéseket meg akkor ugyanígy intézném, mint ahpgy most (meg ahogy te is).
    kérdés ezzel kapcsolatban: lesz ugye egy hitelkeretem is, amit ha használok, és megjön a hónap elején a fizum, akkor a tartozásomat egyből kiegyenlítik, ha ugyanaz a számla, igaz? ha pedig nem ugyanaz, akkor nekem kell átutalni (?átvezetni?) ?


    szerk: Akherion: nekem a CIBnél van netbankom, az nagyon jó. van 1 felhasználónév, ami alapból random karakterekből áll, ehhez passzol egy jelszó, amit 2-3 havonta változtatni kell. korábbi jelszavakat nem fogad el, kell bele szám és betű is (nem különböztet meg kis- és nagybetűket sajnos), és ha már bennvagy, akkor utalni csak egy aláírási kódszóval tudsz.

    [Szerkesztve]

    ''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

  • szepi79

    őstag

    válasz Renwick #63 üzenetére

    én a dombornyomott kártyánál egy fényképes igazolványos azonsításnak mindenképpen tudnék örülni (persze a PIN és/vagy aláírás megtartásával)

    A hitelkártya is többnyire dombornyomott, sőt. És ahhoz is járhat kiegészítő szolgáltatás. De persze ettől még lehetett debit kártya is. Majd a kiküldött szerződésnél úgyis kiderül.

    na most összezavartál. mi ez a debit kártya? mi a különbség a dombornyomott, és a hitelkártya között, ha egyszer a hitel is dombor? (ez is olyan, hogy minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár :F )

    [Szerkesztve]

    ''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

  • szepi79

    őstag

    válasz Akheron #67 üzenetére

    ha tehát valaki valamilyen módot hozzá tud férni a számítógépedhez, hozzáférhet a számládhoz is.

    már miért férhetne hozzá a számlámhoz, ha odaül a gépem elé? attól még a jelszavaimat nem fogja tudni...

    ''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

  • szepi79

    őstag

    nah, nekem meg ismét akció van az életemben, ami a bankkártyámat is érinti:
    ellopták a pénztárcámat pénteken, bankkártyástúl, személyistűl, mindenestül :(

    persze a bankkártyát letiltattam azon nyomban, mikor észrevettem, szerencsére pénz nem tűnt el róla. aztán mikor hazaértem, akkor láttam, hogy megjött a régi kártyám cseréje, ugyanis pár nap múlva lejárt volna magától :W igy aztán alighogy megkaptam a kareszt, mehetett is a kukába... :W :W :W

    egyébként gondolkozok rajta, hogyha minden iratot újra összeszedtem, irok róla egy cikket ide. idáig vegyesek a tapasztalatok...

    szerk: ideiglenes személyim már van. a rendőrségen és az okmányirodában annyiszor le kellett irjam a személyim számát, hogy végre megjegyeztem, pedig lassan elfelejteni kéne :DDD

    [Szerkesztve]

    ''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

Új hozzászólás Aktív témák