Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz szepi79 #55 üzenetére

    Megteheted / kérheted, hogy 2 kártya ugyanarra a számlára mutasson, főleg, hogy két nem azonos tipusú kártyáról van szó. Nekem is a leges legelső számlámhoz elöször egy junior, késöbb egy tök alap mastercard (nemdombor) kártya tartozott.
    Aztán mikor neten is akartam kalózkodni, akkor rájöttem, hogy dombornyomott kell. A mostani kártyámat megszüntetni nem lehet / nem célszerü (asszem pénzbe került), igy simán kértem ugyanahoz a számlához egy dombornyomott VISA classicot.
    Sőt, ha már ottvagyok, nyittattam egy másik számlát, és ahhoz is kértem egy ugyanilyen VISA classikot. Igaz, hogy ezért évente 2x4000 ft-ot fizetek, de biztonságban vagyok a netezés során.
    Ugyanis a második számlámat kineveztem netes számlának. Letiltottam, hogy minuszba mehessen, és mindig _csak_annyi_ pénzt tartok rajta, amennyit gyorsan el is utalok a neten. Ha töltök a telcsimre, akkor az OTP direkten keresztül a fő számlámról áttolok 3ezret a netesre (2 mp), aztán a PPO-n a netes számlához tartozó kártyaszámot adom meg. Ha netán valaki kihalássza, lehallgatja, stb a netes kártyám számát, adatait, hát legyen vele boldog, nem ér semmit, mer 0 ft van a számlán.
    Arra meg kicsi az esély, hogy legközelebb pont akkor fog próbálkozni, amikor én ismét 1 perc erejéig ráteszem a pénzt.

    Én sürün fizetek kártyával étteremben is. Hisz nemmindegy, milyen tipusú a VISA kártyád. A Classic kéri a PIN kódot. Tehát tőlem beirhatja a valós összeg 10-szeresét is, a PINkód beadása előtt lecsekkolom, és ha irreálisnak tartom, nem fogadom el. Aztán baxhatja.
    Sajnos vannak kártyák, amik bizonyos összeghatár alatt nem kérik a PIN-t, ezeket a kártyákat érdemes elkerülni, mert valóban leszipkázhatják róluk a zsét.
    (Amúgy nagyon hasznos szolgáltatás az sms értesités. Én azonnal kapok értesitést mindenféle tranzakcicóról, akár jóvárirás, akár terhelés történt. Általában még mielött a papirt kiköpi a POS, már előtte jön az sms, és megnézem, tényleg annyit vontak-e le, mint amit vásároltam. Egyszer ez mentett meg egy duplánfizetéstől az OBIban. Csaj többször húzta le a kártyám -ez még önmagában nembaj- de valamit kavart a rendszerük is, és a banknak 2x adták be a terhelést. nekem 2 sms jött, úgyhogy gyorsan nem is irtam alá, hanem kértem az egyeztetést.)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák