Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    válasz Lenry #118 üzenetére

    Amiket leírtál az nevetséges és gyerekes...
    Látszik, hogy halvány fogalmad sincs a mai valóságról és (szerencsére?) tökbiztonságban érzed magad.

    Tudod, én az "átkos" Kádár rendszerben nőttem fel, amikor sok mindentől kellett volna félni, de én valahogy nem éreztem : ugyanmárhülyeg!
    Hogy lehallgatják a telefonokat?...
    Meg vigyázatlan kijelentések miatt évtizedekre megvonták az útlevelet valakitől?...
    Baromságnak tartottam!

    Igazából én semmit nem éreztem akkoriban abból, hogy félni kellene, vagy akár bajba is kerülhetnék.

    Aztán történt, hogy úgy 5-6 éve olyan igaz történetet hallottam, amitől égnek meredt a hajam... Percekig nem akartam elhinni, hogy ilyen van?!... VAN!

    Megtudtam egy apró szeletkét abból, hogyan gyűjti az infókat az NBH, és ez nem volt egyáltalán gyerekes, a módszerek baromi kifinomultak, azon is megdöbbentem, hogy kik a megbízóik... Fogalmad sincs, hova mindenhova építettek be embereket!
    Elképednél, ha megtudnád, hogy a nagyobb cégek vezetői is tagjai az Hivatalnak és ha nem tetszik a képed/viselkedésed, csak 1 telefon és ki vagy rúgva!
    Amiről addig azt gondoltam, hogy csak amerikai filmekben történhet meg, az az életünk egy részévé vált...

    Ami a Kádár-korszakban volt (1960-85 között) nyuszifüle ahhoz képest, ami most van!!!

    Nem fogok többet mondani!

    Én a helyedben sürgősen eltüntetném a nyomaimat a netről, (a Google hosszú időre eltárolja ám a weboldalakat), ha nem akarsz magadnak életre szóló kellemetlenségeket.

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák