Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #34 üzenetére

    "... Úgy látom, nem elég közismert, hogy Magyarországon nincs törvényben előírt kötelezettséged arra nézve, hogy legyen személyid. Ha van személyid, van, ha nincs, nincs..."

    Pl. :
    - Nem mehetek el választani, ha lejárt a sz.ig.-om...
    - Nem tudok bankszámlát nyitni, ha nincs vagy érvénytelen a sz.ig.-om...
    - Nem tudok mobiltelefont vásárolni a 3 nagy mobilszolgáltató egyikénél sem... (Ja, ettől még kis mobil boltban vásárolhatok)
    - Nem tudok útlevelet kiváltani érvénytelen sz.ig-al...
    - Nem tudok vállalkozói igazolványt kiváltani...
    - Nem tudok lakcímkártyát kiváltani/cserélni/pótolni...
    - Nem tudom a lakásomat eladni ill. lakást vásárolni sz.ig. nélkül...
    - Nem tudok tárhelyet bérelni a weboldalamnak nélküle, mert kérik a beszkennelt sz.ig.-t és lakcímkártyát...
    - Nem tudsz házasságot kötni, ill. elválni a hiányában...
    ... soroljam még?

    Mondjuk, biztosítást már lehet kötni sz.ig. nélkül: a neten elintézve nem kellett bemutatnom ezt az okmányomat. :DDD

    Nem is azt írják elő a törvényben, hogy kötelező személyi igazolvánnyal rendelkezned, hanem azt írják elő különböző törvényekben, hogy mi mindenhez kell a személyi igazolványt bemutatnod!

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz csabika25 #69 üzenetére

    "... Idő kérdése, hogy megtudjam az igazi nevedet. ..."

    Te ezeket az információkat kb. 15 perc alatt megtudtad Biciről... :U

    Egy Hatósági emberke szerinted mennyi idő alatt tudná akár a nevét, lakcímét, anyja nevét, személyiszámát? :DDD

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Bici #105 üzenetére

    csabika25 #106. hozzászólásával szóról szóra egyetértek!!! :K

    1. Ne add ki a személyes adataidat a neten
    2. A hozzászólásokban ne legyenek személyes információk
    2. Ne adj okot rá, hogy utánad keressenek...

    Ha olyasmi kijelentéseket teszel Fórumokon, mint Lenry nem kell majd csodálkoznod, ha előbb-utóbb belédköt a Hatóság valamilyen ürüggyel. (Őt már nem simán az Apeh fogja kiszúrni, hanem a Nemzetvédelmi Hatóság.)

    Nem kell feltétlenül paranoiásnak lenni, elegendő az egészséges óvatosság ("Jobb félni, mint megijedni").

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Lenry #118 üzenetére

    Amiket leírtál az nevetséges és gyerekes...
    Látszik, hogy halvány fogalmad sincs a mai valóságról és (szerencsére?) tökbiztonságban érzed magad.

    Tudod, én az "átkos" Kádár rendszerben nőttem fel, amikor sok mindentől kellett volna félni, de én valahogy nem éreztem : ugyanmárhülyeg!
    Hogy lehallgatják a telefonokat?...
    Meg vigyázatlan kijelentések miatt évtizedekre megvonták az útlevelet valakitől?...
    Baromságnak tartottam!

    Igazából én semmit nem éreztem akkoriban abból, hogy félni kellene, vagy akár bajba is kerülhetnék.

    Aztán történt, hogy úgy 5-6 éve olyan igaz történetet hallottam, amitől égnek meredt a hajam... Percekig nem akartam elhinni, hogy ilyen van?!... VAN!

    Megtudtam egy apró szeletkét abból, hogyan gyűjti az infókat az NBH, és ez nem volt egyáltalán gyerekes, a módszerek baromi kifinomultak, azon is megdöbbentem, hogy kik a megbízóik... Fogalmad sincs, hova mindenhova építettek be embereket!
    Elképednél, ha megtudnád, hogy a nagyobb cégek vezetői is tagjai az Hivatalnak és ha nem tetszik a képed/viselkedésed, csak 1 telefon és ki vagy rúgva!
    Amiről addig azt gondoltam, hogy csak amerikai filmekben történhet meg, az az életünk egy részévé vált...

    Ami a Kádár-korszakban volt (1960-85 között) nyuszifüle ahhoz képest, ami most van!!!

    Nem fogok többet mondani!

    Én a helyedben sürgősen eltüntetném a nyomaimat a netről, (a Google hosszú időre eltárolja ám a weboldalakat), ha nem akarsz magadnak életre szóló kellemetlenségeket.

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz csabika25 #125 üzenetére

    Fogalmam sincs, milyen hatóságok voltak a Kádár korszakban, mert (mint írtam is), nem tudtam róluk, észre sem vettem, hogy működnek, vagy netán félnünk kellene.

    5-6 éve viszont már létezett az NBH, ez tuti!

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Wolverine #122 üzenetére

    Én inkább egészséges óvatosságnak nevezem, ha
    - kulcsra zárom a lakásom, mikor elmegyek otthonról vagy mikor hazamegyek...
    - ha nem nyitok mindenkinek ajtót...
    - ha nem adom meg fűnek-fának a mobilszámom és a lakcímem...
    - ha nem újságolom el mindenkinek, mikor fogok elutazni nyaralni...
    - ha az autó ülésén nem hagyom a táskámat, pénztárcámat, notebookomat...

    A neten is meg kell tanulni bizonyos szabályokat a biztonságunk érdekében :
    - nem teszem fel a személyes adataimat sem fórumok adatlapjaira, sem iwiw oldalakra...
    - nem teszem ki sem a családom, sem a saját fotóimat a netre...
    - nem ugrom be "nyereményes" oldalaknak, hogy kiszedjék belőlem a nevem, lakcímem, személyes adataimat...
    - nem írok le soha sehol olyasmit nick néven, amit ne vállalnék akár a saját nevem alatt is...

    Szerintem ez nem paranoia, hanem természetes viselkedés a 21. században, itt Mo-on.

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Wolverine #136 üzenetére

    De!... De!... :K

    Pont ez az egészséges!

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Lenry #135 üzenetére

    "... és mégis hogy?..."

    Hát ez az...
    Ez már nehéz lesz. :(
    Ezért nem kellene részletesen mindent kitenni magadról, mert így tálcán adod az infókat magadról, keresgélni sem nagyon kell.

    Ugyanmár... Nem hallgatnak le, írtam, hogy annál sokkal jobb módszereik vannak!

    Megértelek, hogy nem érted (egyelőre) az érveimet, hiszen nagyon fiatal vagy, csak az a baj, hogy mire megérted, addig már annyi adat fenn lesz rólad a neten, hogy nem tudsz mit csinálni.

    "... nem hiszem, hogy 10ezer embert megfigyelne az NBH ..."

    Nagyon meglepődnél, ha tudnád...

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz bullseye #140 üzenetére

    "... Mert ideális esetben semmire, és amint a nyomozásnak vége meg is semmisítik a gyűjtött adatokat, így soha többet nem emlékszik rá az állam, hogy majdnem terrorista lettél ..."

    Na persze... :DDD
    Naná, hogy nem!
    Szépen berakják egy dossziéba és időnként KEndre körmére néznek, hogy mostanság miket nyilatkozik, milyen újdonságok vannak körülötte, felkészülnek az alkalomra, ha újra valamiért elővehető, akkor már "kerekebb" legyen róla a kép.
    Az a dosszié már ott marad, legfeljebb egy újabb rendszerváltásnál kell majd elmenteni a következő Hatóság ("Hivatal") számára...

    Az a dosszié nagyon jól fog jönni akkor is, ha felelős vezetői állásra ad be pályázatot KEndre, mert így majd könnyen tud dönteni a sorsáról az NBH-hoz beépített Nagyfőnök.

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Morden24 #151 üzenetére

    "... Minden tiszteletem és a véleményed tiszteletben tartása ellenére: mi lenne, ha egyszer ezekben a paranoid hsz-ekben lenne valami konkrétum, nem csak annyi, hogy "ó, ha tudnád", meg "hát ki tudja", meg "én azt hallottam"?
    Én szívesen hallanám a konkrétumokat, hogy miért kell rettegnem azért, mert kint van a PH!-n a telefonszámom, vagy a város, ahol lakom.
    Az is érdekelne, hogy a Nemzetbizt. hány embert és miért figyel meg, illetve nekem, mint átlagpolgárnak milyen hátránya származik ebből...."

    1. Többször leírtam már, de a kedvedért megismétlem : az egészséges óvatosság és előrelátás nem paranoia!!! A neten is be kell tartani (a saját érdekedben!) olyan szabályokat, amiket a való életben is természetes módon betartunk (bezárod a lakásod ajtaját, lezárod az autódat, nem adod meg fűnek-fának a mobilszámod, stb.), csak itt jellegéből adódóan mások a körülmények és mások a szabályok. Ha neked ezek a paranoia kategóriába tartoznak, akkor veled van a baj...

    2. Javaslom, hogy telefonálj be a NBH-hoz és kérdezd meg : hány embert figyelnek?... miért?... és kiket?... :DDD

    3. Az egészséges óvatosság és előrelátás jegyében nem javaslom, hogy kitedd a netre a személyes adataidat, mert ezt bárki bármire felhasználhatja (nem elsősorban az NBH, mert ha ők meg akarják tudni a személyes adataidat, az nekik kb. 5 perc)
    A felhasználás lehetőségeit a fantáziádra bízom, de tapasztalataim szerint a fantáziánk túl kevésnek bizonyul a legtöbb esetben...

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Morden24 #167 üzenetére

    Kedves Morden24!

    Amiket én megtudtam az NBH-ról, azt (ne is haragudj, de) nem fogom sem egy fórumra kiírni, sem neked, sem másnak megírni még privátban sem, még 4szemközt sem!
    Nem akarom, mert nem vagyok hülye és nem is tehetem, mert ezzel komolyan bajba hoznám a családomat!!!

    Gondolhatod, hogy amikor konkrét információkat közöltek velem, akkor szigorú titoktartásra kértek, de amilyen sokkoló volt számomra ez az egész, nem volt nehéz magamtól is rájönnöm, hogy jobb lesz kussolni minderről.

    Nekem azért is olyan sokkoló ez az egész, mert én 40 évig éltem a Kádár korszakban és amit addig tapasztaltam az kismiska ahhoz képest, ami most van.

    =============================================

    A 7 hónapos kisgyerek kacagva mászik fel a nyitott ablak párkányára és boldog nevetések közt kapkod a pillangók és madarak után... Anyuka bejön a konyhából és halálra ijedten kap a gyerek után, utána hosszas sírógörcsöt kap... A gyerek nem érti : Mi baja anyunak?... Most miért sír?... És miért ölel ilyen erősen?!... Megbolondult az anyukám?...

    - Szerinted miért nem félt a gyerek a nyitott ablak párkányán?
    - Szerinted mitől kapott sokkot az anyukája?
    - Vajon miért nem érti a gyerek az anyukája ijedtségét?

    (Csak magadnak oldd meg a feladatot, mert én tudom a válaszokat.)

    ============================================

    Ha a jószándékú tanács neked paranoiás riogatás, akkor felejtsd el a beírásaimat és élj úgy, ahogy te gondolod : nyugodtan írd ki a netre a telefonszámod, személyes adataidat.

    Majd pár év múlva, amikor kétségbeesett topicot nyitsz "Hogyan tüntessem el a Google-ból az adataimat" címmel, akkor majd megpróbálunk neked segíteni, leginkább olyan tanácsokkal, hogy lehettél volna korábban kicsit okosabb!
    Akkor majd remélem, az eszedbe fog jutni az a "paranoiás hülye tyúk", aki anno figyelmeztetett, de te nem vetted komolyan... :U

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #190 üzenetére

    Kedves Bambano!

    ENNYIVEL még nem szegtem meg azt a titoktartást, amit valakinek tettem, nem kell aggódnod! :D

    Attól sem kell félned, hogy rád küldöm az NBH-t, mert nincs kapcsolatom velük, engem (még) nem kerestek meg.

    ==============================================

    Sajnos, ez az egész topic hitelesen alátámassza a PET Portál szakértőinek ülésén elhangzottakat :
    - a magyarok adatvédelmi gondolkodása aggasztóan alacsony...
    - a magyarok még az adatvédelmi figyelmeztetéseket is kikérik maguknak, nincs igényük az adatvédelemre...

    Tényleg így van, be kell látnom. :W

    [ Szerkesztve ]

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák