Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz Duree #12 üzenetére

    Nem ez volt az elsődleges szempont, mert ha ez lett volna, nyilván erre gyúrnak. Ez az egész 64 bit csak egy nagy fölösleges hacacáré, csak az emberek agya egyszerű, és úgy gondolják, a 64 jobb, mert a 32 ennek a fele :) Mondhatnák divatnak is, meg keletkezhet 8 millió hozzászólás ebből naponta,és feltehetőleg keletkezik is.

    Valójában ha a böngésző megeszik mondjuk 1.5GB-ot, a felhasználók elkezdenek hangosan sírni meg jajveszékelni hogy ó mire fel eszik meg ez ennyit úristen? 64 bittel meg megehet több mint 4GB-ot, akkor milyen sírás lesz? :D Tegyük hozzá akik sírnak valószínűleg egy sima txt alapú akasztófajáték megírására is képtelenek lennének. Bezzeg azt beszopják, hogy a böngésző cache-t tegye a ramba :D Amit amúgy két hét alatt nem használ csak egyszer, ha annyi időnkét látogatja azt az oldalt, de megy a sírás hogy eszi a ramot a böngésző, remek.

    A kezdeti beetetés az volt, hogy a 64 bit alatt a 64 bites regiszterek használatával sebességnövekedés érhető el (elméletileg persze), de a gyakorlatban ennek előnye minimális, főleg hogy a programozók magas szinten programoznak (ami persze kívülállók számára egy megtévesztő elnevezés, valójában egy egyszerűsített programozást jelent, aminek előnye a gyorsabb kódolhatóság, de az eredmény az alacsonyabb/jóval alacsonyabb/rendkívül alacsony sebesség - a DX11 is pl. magasszintű ami az alacsony apis mostani divatközbeszéd miatt talán érthetőbb hozzá nem értők számára is mert át lett rágva párszor mostanában ph-s cikkeken keresztül is). Arról nem beszélve hogy a kiegészítő utasításkészletekkel, direkt AES támogatással stb. már eddig is a sebességkritikus részeket meg tudták gyorsítani ha a programozó ezeket kihasználta.

    A 64 bit bejövetelének hátrányait meg megéreztük, bár elvileg kompatibilis, sokáig nagyon sok minden nem ment rajta normálisan, évekig tartott mire kijöttek a 64 bit kompatibilis verziók. Az FF pedig gond nélkül fut mi akkor a probléma? Hogy a feladatkezelőben ott van a process neve mellett a *32? Jézus, ez borzasztó! Rengeteg felhasználó életében nem nyitott feladatkezelőt, így erről a borzalomról nem is tud. Ők boldogok! Kíváncsiságból megnéztem, a Chrome nekem fut vagy 10 példányban (pedig egy van megnyitva csak), de mindegyik mellett ott a *32. Pedig magának frissít mindig. Akkor mégse annyira stabil az a 64 bites ami van belőle ha nem meri magának frissíteni, arról nem beszélve, hogy a kiegészítők miatt nyilván nem mindegy hogy hány bites a böngésző.

    Az hogy minden programból kell legyen 64 bites verzió, legalább akkora hülyeség, minthogy egy aktuális csúcshardveren minden új játéknak maxon kell futnia 120 fps-el :D

    Szóval ez az egész 64 bites móka egy átcseszés, a felhasználók szívatása, divattéma, hiszen a sebességnövekedés minimális, és ami a legfontosabb, hogy attól hogy egy oprendszer 32 bites, az nem azt jelenti, hogy maximum 4GB-ot használhat, MS OS-ek között is van olyan, amelyik 32 bites, mégis jóval 4GB fölött képes memóriát használni ld. PAE, és pl. Windows Server 2003, 2008.

    Na és ezek után lehet anyázni hogy miért nincs a firefoxból 64 bites verzió :D

Új hozzászólás Aktív témák