Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz tocsa #55 üzenetére

    Ez egy akkora orszag, se te, sem en nem latjuk minden "szegletet", mindkettonknek csak egy kis szeletke jut az egeszbol, maximum arrol tudunk velemnyt mondani.
    Itt az enyem:

    "meg kell hirdessek a te poziciodat nagy ujsagokban (tehat nem az alagsori budi falara fuggesztik ki), es ha van amerikai allampolgar, aki megfelel a kovetelmenyeknek es el is vallalna az allast, akkor nem kapsz vizumot."

    Gyakorlatilag a cegtol fugg mennyire akar, ha nagyon akar, akkor mindenre van megoldas, es igazabol ez a "lehetlen" resze a dolognak, talalni egy ilyen ceget. De, ha egyszer osszejon, mert azert osszejon neha, onnantol nincs lehetetlen, csak egy nagyon preciz es reszletes hirdetest kell feladni. ;)

    Nalam igy indult:
    Nemet nyelvtudas kotelezo, egyebb europai nyelv ismerete elony.
    Muanyag vedocsovek lefektetese folyekony betonba, minimum 5 ev szakmai gyakorlat.
    Ezzel a kettovel nem csak az usa munkaereje lett kilove, hanem az egesz emberiseg 99%-a.
    Minden szakmanak megvan a maga szepsege, csak ki kell 1-et emelni belole.

    "ami annyit jelent, hogy valami szuper kiveteles, potolhatatlan ember vagy. Ez annyira durva, hogy nalam kiesik mint lehetoseg. Nem art eleve ha van PhD-d."

    Nem, hogy PhD-m nincs de meg foiskolia vegzettsegem sincs, sima szakmunkasra adtak meg a zk-t, sot, ez alatt meg van egy ugynevezett "kepzetlen" kategoria is, ahol meg szakmunkas sem kell, rengeteg a lehetoseg, nagyon akarni kell, es mindent megtenni erte.

    De, hogy ne csak off legyek, volt nalunk nemreg 8 magyar foiskolas/egyetemista, egy hetveget toltottunk el "kozosen". Nyari diakmunkara jottek ki, majd a penzt amit kerestek utazasra forditottak. Mivel itt lakunk nem messze DC-tol, meghivtuk oket, hely volt boven, nem kellett a szallasra kolteniuk,es kaptak paprikaskrumplit :) Szerintem a nyari diakmunka, egy nagyon jo modja, hogy olcson, szinte ingyen eljusson ide akit erdekel ez az orszag. Volt aki alig varta mar ,hogy hazameenjen, volt egy srac o mar a 3. nyarat toltotte a taborba, es jovore is szeretne visszajonni.

    Meg mindig meglep, mennyire segitokesz, onzetlen,befogado emberek elnek itt, nagyon szeret itt elni, Es amire nagyon irigy vagyok az az orszag imadata, hogy milyen buszkek ra, hogy amerikaiak, elkepeszto.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz talmida #60 üzenetére

    "A lotto nyeresi eselyre kivancsi lennek. Van valami adat errol? Mert azt tudni hany magyar kap evente (1-2 szaz), de hanyan jelentkeznek?"

    Nem olyan reg (max 1 eve) volt Slagerradioban vagy radio 1-ben a konzul, ha jol remlik 10-11.000 fot mondott eves szinten, akik a lottora jelentkeznek es kb 190 nyertes van evente. Az szerintem nem is olyan rossz, raadasul, hazaspar kulon kulon is beadhatja, akkor mar eleve duplazodik.
    Mi haromszor probaltuk anno, de nem jott ossze.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz Csemike #86 üzenetére

    Csupan a puszta lehetoseget kapod, onnantol "magadra" vagy utalva.

    Picassanak tolsd le a programjat, es az szepen atmeretezi a kepeket magatol, van csoportos feltoltes funkcioja is, sokkal kenyelmesebb ugy hasznalni.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    talmida:
    En kartyam 10 evig ervenyes,de azt mondta az officer, minden evben legalabb 1 napott itt kell, hogy toltsek, mert ha nem a kartya automatikusan ervenyet veszti.

    truba:
    En tudom, hogy nem eleg a puszta nyeres, pont azert irtam, hogy gyakorlatilag csak magara szamithat:
    [link]

    Csemike:
    Szivesen!

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz Kalandor #107 üzenetére

    UDV!

    Mi iden marciusban jottunk, nekem minimum 1 nap/evet mondott az imigration officer.

    tiv83us gyorsabb volt :)

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz truba #124 üzenetére

    Volt főnököm/barátom, lassan 1,5 éve él Svédországba, élettársa egészségügyben szintén, ha gondolod, megadom az elérhetőségét. Amiben nagyon hasonló Usához az-az, hogy ott is kell, hogy pénzed legyen. Ott is megvan a kvóta, hogy mennyi az annyi, nem tudom pontosan ,ha jól rémlik 3 havonta kell hosszabbíttatnia tartózkodásit, és minden alkalommal be kell adni az aktuális bankszámlakivonatot. Azt mondta sokat használt a magyarok megítélésben Kolompár Orbán és barátai buszos akciója....

    2 diplomás profi IT szaki, próbálta a bizonyítványait "honosíttatni" a svédek azt mondták oké itt a papír küldje haza, ott üssék rá a pecsétet, és kész, el van fogadva. Hazaküldte Mo-ra ott meg elutasították, mert, hogy a tananyag valamely része szerintük nem volt kompatibilis.

    Ami még plusz az az, hogy elvárják mindenhol, hogy minimum alap szinten beszélj svédül. Szokott átküldeni mindig msn-en valami apróságot,legutóbb ezt küldte.

    Károly: Mennem kell. Még leckét kell írnom, itt egy kis ízelítő: Den svenska VM-truppens nya kläder är jättetuff.
    Gábor: szerintem nézd még át benne a hibákat még egyszer:)

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz tocsa #138 üzenetére

    Employment Based, eb3-mas kategoria, villanyszerelo szakmunkasra adtak meg mivel a KKMF-t sose fejeztem be..
    Minden evben jo esetben ketszer van nyitva a kategoria. Egyszer ev elejen kb aprilis-majusig, vagy ameddig el nem fogynak, aztan meg oktoberben ujra ki szoktak nyitni par extra szam erejeig, igy kaptam el en is tavaly ev vegen.

    Olcso autot is ki lehet fogni jot, mindene mukodik, egyszeruen nincs rajta mit csinaltatni, miota megvan egy 38 dolcsis olajnyomas szenzort csereltem rajta az udvaron. Azota csak benzin meg olajcsere, kenyelmes, nagy, es barhova elvisz.

    $800-ert vettem, New Yorkba is ezzel megyunk 2 het mulva.
    [buick]

    En $1200-at fizetek/ho rezsivel egybe, igaz csak az also szintet bereljuk, de az egesz haz full ures, csak mi lakunk benne, meg a 2 lo :)
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák