Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    lasan megoldják, hogy ne zabáljon alapon a soc?
    ideje lenne, ez még nagyon hiányzik a zen-ekből

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #8 üzenetére

    desktopon zabál ( : 5xxx is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #11 üzenetére

    intelnél az idle érték jobb, mondjuk csak az ( :
    most 3800x ac-cnq' off: 3,8-on konnektorból 50w idle -33-34w ppt - , 100-105w - 85-90w ppt - cb20 alatt
    ez majdnem egy default 10700k eredményét hozza, 4550 pötty körül, az meg 200+ w-ból tudja ezt
    ennek az első része nagyon szomorú, a második része fergetegesen jó, lassan ráfeküdhetnének desktopnál is az idle részre

    laskr99
    a soc magában 12-15w körül benyal

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz thgergo #17 üzenetére

    nem követem a mobil részleget, desktopnál fejleszthetne az amd idle fogyasztásnál is
    egyébként 6200u-s notebookom van, talán 4. vagy 5. éves gép, 70% körüli akkuval
    net alatt még simán elmegy 5 órát is smt nélkül visszavett cpu-val full fényerőn is, esetek többségében passzívan megy
    persze nagy erő nincs is benne ( :

    szerk:
    14" fhd ips paneles gép

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz thgergo #35 üzenetére

    a 14nm ott magában nem indokolna ekkora étvágyat szerintem
    nekem b450 van, de b550-nel sem volt jobb a helyzet
    az +10w, ha feltolom 2133-ról pl xmp 3000-re a ramot
    cnq' hoz kb 10w-ot, pont addig amíg meg nem mozdítom az egeret, már egy böngésző nyitásánál is bőven az fölé tud menni a fogyasztás, mint ac értéknél fix órajel/feszültség mellett, szóval átlagban értelme nem sok van
    na mindegy, ez engem zavar, terhelve nagyon jót prdukál viszont

    sb
    én is mondtam neked másik topikba, de, zabál ( :
    te 4650g-nél mást tapasztalsz, én:
    1600af/2600, 2700, 3100, 3600, 3800x mellett sajnos mást, főleg hogy sokból több is volt
    560-as paltinum táppal, 350-es bronz táppal sem volt jobb érdemben, ami hozott még pár w-ot, az a 450-es platinum, ott 3100 mellett megvolt kb a 40w konnektorból - pont addig, amíg meg nem mozdítom az egeret -
    nincs hdd-m, egy db nvme ssd, és a cpu hűtő ventije, ventiből sincs több
    és akkor itt hozzátehetem még azt is, gt 1030 ellenében - az talán pcie x8 -, ha már egy 3060 vagy akármi gen4 x16 kártya került be, még +8-10w, és nyilván nem a vga nyalja be idle-ben - de emlékeim szerint a 1650-nel is legalább +5w difi volt gt 1030 ellenében -
    kis összehasonljtás fentebbről:
    ha egy 3800x képes konnektorból 130w-tal közel 10700 szintű teljesítményt hozni - 4g-n már hozza cb rendernél -, miközben idle ugynez a gép 50w - cnq'-val jó esetben 40w csak akkor hozzá nyúlni nem kell semmihez -, akkor mennyire pocsék az idle 50w? ( : nagyon
    mikor megvettem a 3600-ot, azt hittem a 7nm miatt az idle értékek is sokkal jobbak lesznek, nem csak a terhelt értékek
    nem lettek jobbak kb semmivel, tehát valami zabál idle, és az nyilván a soc környéke, vagy az io die, vagy mindkettő
    terhelve viszont durván jobbat fogyaszt az előző 12nm-nél - pláne ha szépen be van gangolva' -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sb #38 üzenetére

    végét nem láttam, eszerint jól matekoztam múltkor, a 4650g sokkal közelebb áll a mobil platformhoz, mint a "sima" 3xxx-5xxx-ek
    és ott persze ha igp-vel tolod dvga nélkül, máris nem megy rá ki tudja hány w már egy gt 1030 miatt is - valószínűleg a pcie terhelése is soc-ban jelenik meg, de lényegtelen hol, lehet az akár a chipset is, de valami eszik, sztem nem a chipset, mert az én lapomon pöttöm borda van, de forró 3070 mellett sem volt -
    ezen a részén bőven lenne mit csiszolni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hoplitész #44 üzenetére

    bőven kifejtettem konkrét számokkal azóta, de ez desktop
    a skálázódása nagyon jó, az idle rész az nem túl fényes még sajnos - ez igaz 3xxx/5xxx-re is -
    nyilván ha meg tudják oldani mobil vonalon, akkor desktopon is meg tudnák, jó lenne ha lehetne kapni apu-kat, és meg tudnék nézni egy olyat is, dvga nélkül és különböző dvga-val - amiből most csak gt 1030 van :d -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #46 üzenetére

    vegyél pár cpu-t, fogyasztásmérőt/mérőket, és rájössz hogy már bármelyik 3xxx zen is alázza az inteleket terhelve
    a titok annyi, hogy manual bele kell nyúlni, és nem kiengedni a végletekig - vagy tdp limitet csökkenteni -
    mit teljesít egy 10700k 65w-ból? ( :már a 10400-ek sem sokat
    alacsony órajeles 6c/12t felett az intelek kazánok terhelés alatt - 10400 pl nem, sak deafulton is 20%-ot ráver sok melóban egy 3600 -
    _csak_ idle eszik kevesebbet intel, terhelve nagyon csúnyán elvérzik
    árazás terén ajánlom a lapokat is mellérakni. még mindig nehéz anélkül cpu-t használni
    a 3800x-et 20e ft-os lapban tolom, ramot is szét lehet benne hajtani, nem antituning csoda 30e ft-ért
    csúcsra kimaxolni ebben a lapban nem lehet, de értelme sincs, csúcs előtt 10%-kal még lazán elmegy ilyen lapban is avx mellett, csúcs előtt 20%-kal pedig termeli "termeli az áramot" :) és ez kb minden 7nm-es zenre igaz

    szerk:
    shadow rock lp némán megoldja 500rpm-ig 3800mhz-en, és itt már csak 10%-kal marad el legtöbb melóban egy default 10700k-tól
    amire ha ezt a hűtőt rakod ekkora rpm-mel, derülünk egy hatalmasat az biztos ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sinesol #48 üzenetére

    "A fogyasztas meg egy nagyon szük retegen kivül kb. senkit sem erdekel, "
    sztem itt is befejezhetjük :R
    amd-nél nincs választék az biztos ( : nekem egy bajom van vele, nem tudom mire váltsak ha váltok design miatt, mert annyi qrva jó lap van már 20-50e ft között is, és a 20e ft-os is maxi' tuning barát
    tudom, ez sem érdekli az átlagfelhasználót, ebben lehet is valami
    én azért annál hagyok inkább pénzt, aki élből nem néz nettó idiótának és _érdemben_ fejleszt, de kinek mi ( :

    Reggie0
    nem felhasználókról volt szó, hanem terhelt fogyasztásról
    én is mondtam - sokszor - hogy idle sokkal jobb lehetne a zen
    ez a tényen nem változtat:
    amd nagyon jól skálázódik és kevés fogyasztással is érdemit produkál - utolsó 5-10%-ban pedig durván leromlik a szükséges fogyasztáshoz képesti előrelépés teljesítményben -
    fentebbiben intel pocsék, de idle-ben jobb - még -, utolsó 5%-ban kb amd-vel egálban van, de max rosszabb mint jobb
    nem véletlenül kopogtatnak a tsmc-nél, megdőlt az a mantrájuk is hogy a saját techjük überalles', belátták hogy durván lemaradtak - konzumer szegmens marketing, nem nagy pénz, de server fronton ez már megengedhetetlen, amivel tisztában vannak -
    netezni én is notebookot használok, 1x w-ból mindennel együtt megvan, és inteles mielőtt valaki elkezdi...( :

    sb
    miközben írtam esett le, hogy ez mobil szegmens, de gondoltam nem baj ( :
    %-osan a desktop zen nagyon elmaradhat inteltől, ami nem +40-50w, de %-osan sok
    és igen agresszíven működik a zen - teljesítményre van kihegyezve és nem arra, hogy keveset egyen, idle-nél -
    én idle alatt azt értem mikor semmit nem csinálsz, és ott még jó is fogjuk rá, csak ha elindítok valamit máris felpörgeti nagyon a magokat
    nálam ezért van ac, cnq' mnélkül kicsivel kevesebbet eszik, de nem is lesz "tüskés" a fogyasztás ha megnyitom a chrom-ot 10-20 tabbal
    ha default ram/soc alatt a 2100mhz-et érted azt mondtam én, az magában +10w ha felmegy a ram 3000-re - viszont ha 3600-ra ott már alig van 1-2w+ -
    tehát sok, imc, io die, pcie vezérlő fogyasztása sok, látszik a dvga-s mérésedből is, ezért mértem én is pl egy 3060-nal +10ew fogyasztást teljesen idle, mint a gt 1030-cal
    az a része meg tényleg lényegtelen mi zabbant be ilyenkor, de a cpu-n belüli dolog, ha nem is maguk a magok
    nálam egyáltalán nincs zen master meg egyéb huncutság, ac,/win séma max performance - sokkal reszponzívabb a rendszer -, de persze mindig megmérem defaulton is cnq-val, nem győzött meg utóbbi
    de nagyjából megvan az idle nagyobb étvágy "titka", már emiatt megérte párszor birkózni ( : :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dokanin #52 üzenetére

    annyira nem másztam bele, engem a gép tényleges idle fogyasztása érdekel - és mostanában jobban el kezdett érdekelni, mért eszik idle olyan sokat a zen, ha komoly terhelés alatt meg akár alig többet, persze ha nincs kihasználva az utolsó 10% ami még benne van -
    az hogy a cpu zabálja-e be, abban az imc, io die, vagy chipset az már sokadlagos volt eddig, de 2xxx/3xxx váltáskor már látszódott, hogy a cpu-n belül van a bibi'
    az egy dolog mit mutat a hwi, konnektoros rms mérővel is nézem a gépet, és idle a 970 evo, ramok, gt 1030, b450 chipset és egy db 120/25 venti 500rpm-en sokat biztos nem tudnak enni
    biztos megoldják, legalábbis nagyon remélem, ez még belerondít az összképbe

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #54 üzenetére

    10600k 6c/12t...tud az enni ( :
    6c/12t és alacsony órajel kombóig oké az intel fogyasztásban, nem tovább
    talán pont a tpu csinált non-k 10700-ről is tesztet, és burkoltan kinyilatkozák hogy kazán komoly terhelés alatt, ha pedig le van fogva a tdp limit akkor teljesítmény nincs - de lehet anandtech volt, passz -

    "Ha leterheled a ZEN-t összes szálra és órajelet is akarsz, az is túl fogja lépni a TDP-t, kb. 2x."
    ( :
    3800x tdp-je 110w, teljesen defaulton 130w-ig ment el cb 20 alatt, ott teljesít 4800 pötty körül
    nézz már meg egy 10700k-t, ami defaulton szintén ennyit hoz, de mekkora fogyasztással is?
    és tegyem mellé, párat kattintok és a 130w-ból lesz 90 - ez nyilván adott chip függvénye is -
    itt a 3100-asom, 3,6-ra fixálva épp idle felett volt fiull load még 20-30w-tal, pont ez a szomorú benne, hogy idle meg "zabál" a zen
    6c/12t-nél pl 3600 sem áll meg 65w-nál, ahogy nem áll meg a 10400 sem, fej-fej mellett esznek defaulton
    b460m lap már drágább intel alá, múltidőben kb 25e-től volt értelmes, tény
    de amd alá 20e ft-tóll van most is, amiben én most 3800x-et használok, nem 6c/12t, azt sz@rrá hajtotam benne, pont annyira mint 100 ezres lapban ment volna - 50e ft-os msi-be került, ott sem ment többet -
    és azért a 20e ft-ért nem full anti-tuning lapot kapsz, vettem játszós crucialt, 3600 c14 mint az álom ( :
    b560 lapokba vajh' mért kerül bele ram oc? mert már kb minden tesztoldal "fikázta" őket, hogy még azt sem képesek belerakni - teljesen jogosan -, és mivel amd-nél ugye ez 20e ft-tól alap, ahogy cpu oc lehetősége is - akkor is ha gyárilag szépen ki vannak maxolva, bármikor belenyúlhat az ember átlagnál jobb chipbe, meg manual ac, fesz. állítás...mióta eszemet tudom alap -
    b460m ák-n, legolcsóbb 28e..látszólag, aztán kattints bele a tényleges ajánlatokba, ahol kiderül vagy nincs, vagy ha van drágábban
    ha meg lemegyünk b450 alá, amd-nél is van alternatíva, és azokban is elpötyög vidáman egy 6c/12t, de találsz róla teszteket akár 12c/24t-vel is ( :
    máris ennyivel drágább az olcsó 10400f ha a minimum megoldásra törekszünk, 8-10e ft-tal olcsóbb az amd lap - ami fulltuning -, 26-7e-től már b550-nel ugyanez
    amd oldalon 40e ft-ért olyatr kapsz, amibe nyugodtan mehet 3xxx-ből 12c/24t, nem a vrm lesz a szűk keresztmetszet, hanem a cpu, sőt, barátom x470 msi-t vett tavaly, az most újan 33e ft, na az 5900x-et már nem tudta benne kimaxolni , maradt még benne vagy 200-300mhz ac..12/24t-ben, magas üórajelen, 4,5g körül tudta benne tolni nagy terhelésen
    játékokban nem is vitattam, hogy jobb az intel, sokszor jobb még 3xxx ellenében, 5xxx másabb, de ott a ceruza is vastagon fogott amd-nél
    ha tényleg komoly terhelés van - de akár legyen csak egy konvertálás handbrake-ben -, ott az intel csúnyán alulmarad fogyasztásban 10600k/10700-től felfelé, alatta viszont nem is produkálnak annyit melóban a 4c/8t és 6c/12t megoldásaik mint amd oldalon - és egy 3600 is nagyon durván tud teljesjteni már 80w-ból is, pár kattintás kérdése, illetve tdp limit állítása -
    és persze arra még tényleg ráfejel 8c/16t-től a zen hatékonysága, nemrég megtapasztaltam
    hűthetőség szokott még szóbajönni - talán te szoktad előhúzni -
    azt se vitatom, _ha_ csúcsra akarod maxolni a zent, aminek több okból sincs értelme, ha már csak 10%-kal előtte stop, itt a 3800x némán, épp konvertál, nem sült le semmi az lp hűtő alatt 500rpm-en
    viszont ahogy elnéztem, a non-k 10700-ekre is már dög hűtő kell, és az még nem is ak, amire ráhajtanak +3-400mhz-et, amikre már d15 megy sok esetben
    szóval ha minden szempontot megnéz valaki, akkor nem ragad le annál hogy olcsó a 10400, mert valóban az, de lap árát mellétéve már majdnem 3600+lap, és oc lehetőség, és akár 8 mag később - játék alá ki is maxolhatnám a 3800x-et ha non avx 4,3-4,4 körülre -
    egyébként én már részemről nem mennék 8c/16t alá ha gaming, már értem mért nem azt hozta a forza a többi zen alatt amit vártam, és mért hozza a series s és most pc-n a 3800x - ami 3xxx 8c/16t, kisebb órajelen, intel topikban nemrég szóba került elvileg egy tok/8 mag a konzol soc megoldás mint az 5800x, de ha 2x4 is mint a desktop 3700/3800x-nél engem meggyőzött -
    intelnél már lehet a 10400f hozza ezt, de olyanom nem volt
    de nagy szóPhosás lett ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #56 üzenetére

    tisztában vagyok vele
    lehet ezért árulok most épp két tápot, harmadik meg itt van, mert megnézem a különböző tápok hatásfokát, aztán megunom és mennek tovább - viszont hwi 64 elég szépen monitoroz már úgy tapasztaltam, az ha azt mondja a ppt 100w - ez a soc és magok teljes étvágya -, konnektorból akkor pl 120w, ott is van a többi sallangom étvágya és a táp vesztesége abban a 20w-ban
    most konvertálás stop, gép konnektorból 50w, ppt 34-5w, maradék a sallangok és a táp vesztesége - és ez a szomorú, a 34-5w-hoz még 50w kell, és majdnem default 10700k szintjén renderel kevesebb mint fele étvággyal, a +50w az vidám ( : az alap 34-5w már kevésbé -
    és hogy mi igaz abból, amit sok oldal összehazudik sokszor ( : ezért is szoktam venni dolgokat - tápokra pl annyira nem érvényes hogy kamuznának rá, lapokra/vga-ra már jobbanm, cpu-nál meg kevesen tesztelnek korrekten
    ahogy mondod külön hw-esen lemérni a 12v-os bemenőt pl, vagy megnézni ugyan b450-ben mit eszik az xy cpu, nem csak x570-ben
    és ha már 10400f, kkor ne z490-ben teszteljünk már oc-s rammal, mert az egy pöppet' drágább mint a beugró amd lapok feleannyiért, amikben alapból van ram oc is, legyen szépen b460-ban 2666-os rammal...jah úgy már azért mások az eredmények, na ezeket kevesen lépik meg
    de az 560-as fractalomat pl hozza egy 350-es 80+ bronz fsp kb 160w-ig, nem véletlen nincs platinumból 250-350w-os, mert azoknak a 10%-a már igen kevés, nem tudnák hozni a speceket, nem is tudok a 450-es corsair sfx-nél kisebb névleges platinumról - persze lehet van -, az fsp-t csak ezért vettem, megnézni a 500 körüli platinumhoz képest hatásfokban mit hoz -
    vrm-ekben is tudom milyen különbségek vannak, ezért nem is feltétlen hagyatkozom oldalakra, x570 pl nyilván pöppet' éhesebb mint a b450-em, de az erősen úrimuri', b550 is majdnem mindenkinek elég, annak nem elég akinek kell az x570-ben levő több pcie sáv
    de vrm-eknél pl orbitális különbségek nincsenek amd oldalon legalábbis, a nagyon hatékonyakat szinte hűteni sem kell krfatos cpu mellett sem, a kevesebb/gyengébb fázisos felépítésűek meg nyilván melegednek
    az én lapomon levő is, amin van borda, de azért nem aorus szint erősen, és nyilván nem 10-20w-ot eszik magában, mert ott már lesülne aktív hűtéssel is
    itt 4-5-6-7w-okról beszélhetünk chipset kategórián belül, sok lapon még borda sincs, akár amd, akár intel, de nem sülnek meg, ha pedig ne, akkor nyilván zabálni sem tudnak
    nekem ez egy hobbi, oc is addig érdekel amíg megnézek valamit, utána már nem
    a fogyasztás pedig azért is érdekel, mert mióta lettek ssd-k lehet tényleg néma gépet építeni, megnézem én azt az intelt ami ilyen teljesítménnyel néma lesz ekkora téfogatban...illetve nem, mert nincs olyan ( :
    és nagyon nem a villanyszámla miatt érdekel, hőtermelés, ne fűtsön a pofámba, és ne károsítsam a környezetet egy hobbival/munkával, csak minél kevésbé, ezért is veszek jobb hatásfokú tápokat
    elég szomorú sinteol felvetése, hogy a fogyasztás senkit nem érdekel, mert sajnos sokakat tényleg nem, de attól az még létezik

    szerk:
    ez a lapocska
    ami megcsiklandozott 3600-ost is
    és 2x32gb micron b-die ramot, mostani 2x8-cal 3800 mellett 3800-nál tartok, még bőven értelmes feszen
    ez a lap 20e ft újan, azért na, 3060/3070-ek, volt ebben minden, nem hozott kisebb eredményt mint bámelyik sokkal drgább lapban

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #59 üzenetére

    tudom, hogy vannak, és tudom, hogy alkalmazás függvénye
    de nézd meg yt-ot, szinte mind z490-nel tolja a 10400f-et, egyszeri user mit lát? húúúúdenagyon' megy, aztán majd rájön hogy b460-ban már nem úgy
    viszont 3600-nál oly mindegy az én 20e ft-os lapomban megy, vagy 100e ft-osban, akkor is ha default, akkor is ha manual ac.
    meg hogy itt is hányan örülnek a "65w-os" 10700-nak, ami chip függvényében többet be tud zabálni defaulton mint egy 10700 szintén defaulton
    meg is van, az anandtech volt ilyen bátor, hogy végre toltak egy cikket arról a "65w-ról" - ami amd-nél sem anyi, csak mondjuk nem akár négyszerese -
    ettől hányok, tudatosan félrevezetni a laikusokat, meg felárat kérni mindenért ami amd-nél alap, mert náluk elszaladt a paci pár éve, de most már botlott, törnek a lábak is
    és igen sokszor mondtam itt, hogy 6c/12t-ig - alacsony órajel mellett, a 10600k az már kiesik -, fogyasztásban kb egál 3xxx és intel is, játékban akár jobb is az intel, nem is vitattam
    de...azokat pedig fentebb pár oldalban felsoroltam ( :
    melyik lapban produkálsz ilyen ram oc-t, illetve mennyivel drágább mint 20e ft? cpu oc az ne is legyen
    és ez 24/7-ben is mehet a b450m s2h-nak, az imc dolga igazából
    azaz 1-2 fázis amit a soc kap bőven kiszolgálja, csak ugye ha a kedves cpu gyártó már chipset szinten megfogja mindegy mit tudna intelnél is akár a legolcsób b460

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #61 üzenetére

    az egyes benchek fogyasztásai/terhelése milyen "valós" sw-ek étvágyát takarják be kb, erre nagyon jók, illetve stabilitás tesztre is sok jó van
    illetve ha cb20-nál mondjuk van 20% eltérés egy cpu javára, az valós sw-ben hol jelenik meg tudod, ha már tudod melyik mit számol
    a handbrake konvertáló pl cb20 környékén eszik - és nem hiszem hogy annyira űrtechnika ma egy br-t lekonvertálni -, és ennyit eszik kb a prime smallest fft is, nem is hardcore, de nem is light terhelés, magas alja kb
    remélem az anandtech cikket sok "65w" intel tulaj olvasta mióta lehozták
    mert elég sok dolog van, aminél ha "csak használod" zabál sok 65w-os intel
    vmelyik intel fan mondta nemrég, de ha nem kap nagy terhelést akkor nem is eszik
    hatalmas, valaki válaszolt amd oldalról:
    ennyi erővel ha be se kapcsolod akkor 0w...
    ( :
    én ha belövöm a zen gépet idle nem lesz olyan jó mint az intel - de nem is duplája - viszont ha ténylegesen kap melót idle fogyasztástól már alig kell elmozdítanom, hogy azonosat produkáljon mint az intel 8c/16t, akár több mint dupla fogyasztással
    ez a nem mindegy

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #63 üzenetére

    gyóóóóó táblázat
    csak kellene alá egy másik, aminél le vannak fogva 65/80/100ww-ra a zenek és az intelek is....( :
    pont ez lenne a lényeg, nem kimaxolva, ahol már a zenek teljesítménye is nagyot romlik, illetve a fogyasztásuk ahhoz az utolsó 5-10%-hoz
    tippre ha én leveszem 80w-ra a 3800x-et, akkor egy 10700k szintén 80w-ból legalább dupla annyi idő alatt végez ugyanazzal a konvertálással, ha nem háromszor annyi idő alatt
    ez elég szemléletes, 3100-nál mértem:
    1v@3600 x w
    1150mv@4g +10% teljesítmény +20% fogyasztás
    1350mv@4,3g ~+20% teljesítmény +50 fogyasztás
    3800x is kb ezt produkálja, ahogy a 3600 is
    a csőgázra kihajtott régi 3600-om 4,4g+ órajellel sokkal többet evett és mégis kevesebbet teljesített, mint a 3800x 3,6g@1v, de még a 4g@1120mv környékén is jobb a fogyasztása, és jelentősen gyorsabb
    4,4g 1,3v körül meg már pocsék lenne azért az utolsó +10%-ért - ez teljesen default + még 30-40w kb -

    zetor2000
    egyébként esélyesen de, annyi idő alatt bőven beégne, lehet már egy év alatt is felhasználás függvényében
    sőt, ahogy valaki találóan mondta, kiég
    én sokat használom a notebookot, már biztos 10x beleégett volna a tálca
    de...el lehet tüntetni ( :
    a google fejlécét már mókásabb lenne, az is tuti beleégett volna - 90%-ban az van a kijelzőn -
    ez ezzel jár együtt, valamit valamiért
    telefonoknál is sokat oled be/kiégést láttam , itt is, de pl játszani nem féltettem, ég és föld egy lcd-hez képest

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #66 üzenetére

    mert nem a chip határán mozog a történet, az kb a megereőszakolás kategória amit sokan oc alatt művelnek
    amd meg különösen érzékeny rá, aztán jön hogy sz@r amd - rossz ram beállítás is tud csúnyákat csinálni, hiába stabil -
    ahogy sokan mondják cpu terén, nem a kőkorszakban vagyunk - persze elenyészően vagyunk akik így gondolják -, vége előtt 10-20% és minden oké, mellé nem kell vesét eladni hűtőhöz meg alaplaphoz ( :
    persze nem is lehet kiírni az alaplapra hogy 10700k@5,1 d15-tel 100e ft-os lapban ((( :
    egyébként az órajelet limit is visszafoghatja - nem tudom intelnél mi van, amd-nél edc, power, hő, meg lehet más is -
    ha ezekből egybe is belenyal, akkor az ott megfogja
    100%-ra terhel egy render is, egy avx is, de egészen más áramfelvételt eredményeznek
    ezt hw infoval nagypn szépen lehet monitorozni, különböző alkalmazások 100%-os terhelése gyakorlatban mit jelent
    hwi 64-nél úgy vettem észre, az effektív clock ezt jelzi ki - illetve azt is ha nincs limit, de ac. beállítás ellenére mégsem tudja az adott sw kimaxolni a szálakat, pl handbrake -
    amd-nél a pbo-t nagyon kihegyezték erre, és szépen látszik, ha avx terhelést kap a cpu, véletlen sem 1,3+ feszültséget kapnak a magok, hanem max 1,25v rémlik, vagy inkább egy 1,2v, 1-2 magon boostol néha 1,4v körülre
    valaki kitalálta hogy az 1,35v ac mehet mindenre amd szerint, és azta terjesztik ( :
    talán anadtech de a legtöbb tesztoldal is úgy szokta megküldeni a cpu-kat, nem értem mi értelme, ha csak nem annyi hogy a user majd fél év múlva itt sírjon, hogy már 1-200mhz-cel kevesebbet megy a cpu ugyanazon a feszültségen
    minden tiszteletem a tesztelőknek, én ezt meló szinten nem csinálnám, csak magamnak mérek amikor kedvem van, de azért nem feltétlen 1,35v-os amd teszteket kellene mondjuk publikálni, lehet kevesebb sz@r az amd user lenne ( :

    sb
    ez a 35w dolog régen is fake volt, de mekkora ( : és hányan benyalták
    annyi történt, ha volt egy 3ghz-től induló modell, akkor csináltak belőle 35w-osat úgy, hogy levették pl 2ghz-re és ahhoz tartozó feszültségre gyárilag...nagy karrier ( :az akkor lett volna 35w, ha ugyanúgy 3ghz-en maradt volna
    otthon pár kattintással bárki tudott ee cpu-t csinálni egy jobb chippel - de a rosszabbak is hozták - , volt hogy x2-ből anno a gyári ee-t nem tudtam annyira alulfeszelni mint a 65w-osat, ami úgy már sokkal kevesebbet evett c2c, de ugyanígy intelekből is
    már 10+ éve is mosolyogtam ezeken az ee cpu-kon, persze brand gépeknél és melóhelyeken nyilván nem fognak manual állítgatni, viszont azok a cpu-k úgy voltak 35w-osak, hogy le kellett venni a dwfault kraftból, és nyilván közük nem volt így az eredeti modell teljesítményéhez - de azt hiszem a mai napig vannak ilyen ee modellek -

    amd-nél én úgy vettem észre, teljesen defaulton a gyári tdp limitet nem veszi figyelembe, pl a 3800x 110w gyárilag, de 130-at is láttam tőle, ugyanúgy 3600-nál is láttam többet mint 65w
    ez nyilván lap függvénye, de legtöbb engedi kimaxolni és ahhoz kell belenyúlni, hogy tényleg maradjon a gyári tdp-n
    én is ezt mondom, hogy nem sokat lassul ha pl a 3800x-nél leveszem 80-90w-ra a limitet, ez %-osan 20-30, cserébe lassul sokszor csak 10%-ot - mondjuk én nem limitezek, fix órajel, feszültség, onnan már ki tudom mérni mennyit tud megenni maxon, boostolni nem tud, tudom kb az edc-t, ennyi elég is -
    pbo-t sem szeretem, igazából nem játszom csak tesztelgetni, jobb az ac

    az a gond, hiába van nálam akár energia kímélő módban, ha már egy chrome nyitására is nagyon megpörgeti a magokat, agresszíven a teljesítményre hajt idle-ben, és ahogy kimértem, manual ac mellett sincs átlagban nagyobb fogyasztás, mert nincsenek kiugró teljesítményfelvételek
    és mellé igen, a reszponzivitás elillan ha cnq' is engedélyezve van - már úgy tudom megszüntették, már nem default minden lapban, enyém még tudja, sőt, talán még azt is tudja hogy a minimum órajeleket is meg lehet változtatni -

    volt anno egy hp brand gépem, vmelyik 4c intel i5-tel, ssd, igp, és ennyi - 5. v. 6. gen-búl -
    ez idle 10-15w körül ment, és akkor sem ugrott meg elindítottam a böngészőt - nyilván ezekbe nem túlméretezett tápokat raknak, talán 180-as vagy 250-es volt benne, hatásfok jobb

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz paprobert #71 üzenetére

    igazán akkor hatékony, ha full előtt 10-20%-kal van használva, többivel egyetértek
    cache maga nem tudom mennyit eszik, de az rengeteg ha 2133-as ram helyett 3000-es ram már +8-10w soc fogyasztást produkál, attól felfele viszont már alig megy rá valami, ha a 3000-es soc-ot hozná a 2133 értékén egy szavam sem lenne
    mondom ezt mint anti-fan ( :
    de látszik meg tudják oldani, az új apu-k már félúton vannak a desktop és mobil cpu-k közt

    szerk:
    ivy bridge nekem teljesen kimaradt
    ezt még boost nélküli cpu-val mértem
    egyébként még bios-ban sem kell ehhez hackelni, win sémában cpu performance százalékos állítás
    máris kész az ún. ee cpu:)
    cpuz-vel lehet követni az egyesz értékek hatására hogy változik a max órajel és csökken mellé a feszültség
    ennyit csinálnak gyárilag az ee megoldásokon, nem hiszem hogy bármilyen válogatás lenne a chipekből, akármennyit néztem meg, a leghitványabbak is hozták az ee speceket

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #75 üzenetére

    nálam ez úgy alakult, hogy blender victornál néztem csak - kb negyed óra - , de majd ráeresztek egy fél órás tesztet, ha ott is végig 120-130-ig felmegy akkor nyilván többet nyal be
    nem gondolom azért, hogy havi teljes napra levetítve van megadva a tdp ( : - ami alatt persze sem amd, sem intel nem a boost értékeket érti, de még nem is a valós fogyasztást, bár azért amd az sokkal közelebb tud lenni hozzá mint intel -

    sb
    gigabyte lap, szereti megadni a cpu-nak a jót defaulton ( : - hpgy rohaggyon' meg, a b550i aorus 3600-os ramnál 1,4v-ra lőtte a soc-ot, még jó hogy figyeltem -
    ppt-ről beszéltem, az ugrott 3800x-nél 120-130w-ra is, nemrég néztem
    ha már bármilyen limitet megadok akkor nem nyal, lehet az edc, power, hő, de az már mind manual móka
    defaulton sem olyan sokkal ment 110 fölé, de azért túllépte

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sb #81 üzenetére

    ryzen master nincs fenn nálam
    hwi 64-gyel és az rms mérővel monitorzom az értékeket, amik így ketten együtt validnak bizonyulnak
    a 3800x-et ezt az egy lappal néztem eddig, ez túlmegy a gyári 110w-on
    én eddig egyedül vga-nál láttam azt, hogy a közölt adat, tbp - total board power -, maximálisan fedi a valós fogyasztást, mind nv, mind amd részéről
    és benne van az rgb is ( : az értékben - ha van a kártyán -
    valahogy nem tudom megérteni, hogy mért nem lép fel egy szervezet a cpu gyártók nyakára is, hogy ne kamuzzanak, ha csőgázon egy cpu 220w, akkor nem 65w-ot hazudunk a dobozára, és nem találjuk ki, hogy szerintünk az a 65w mit jelent, hanem azt mondjuk 220w, mint ahogy bármelyik vga-nál is a plafont adják meg, nem azt hogy teljesen alapon light terheléssel mennyit eszik, vicc

    Aprósólyom
    pillanatnyit nehéz mérni, gyakorlatban talán percenkénti átlagot jelez a mérő, de amit mond hwi azt a mérő is alátámasztja
    viszont default módtól eltekintve nálam nincs gyári boost, nagyon kiugró értékek sincsenek emiatt
    és igen, tudok átlagot is mérni vele, olyat még defaulton nem játszottam, de végig a 120-130w-ban karistolt hwi és a mérő is, úh. sehogy nem jöhet ki 110w átlagra
    persze lehet a lap fejel rá kicsit

    többit majd később elolvasom, ez sokkk ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Hoplitész #108 üzenetére

    vannak, szinte minden nagy tesztoldal méri az idle értéket is
    ami sztem továbbra is pocsék, de már kb kimatekoztuk mért - ez mondjuk nem változtat azon, hogy lehetne sokkal jobb, ott van mit fejlődni -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sb #111 üzenetére

    ez az, nem feltétlen hazugság
    3800x esetén pl az a 105w már nagyon sokat produkál és defaulton nem is nagyon lépi túl - én eesetem egyedi lehet, de másoknál is láttam "átlépést"
    de a 3700x-ből hogy lesz 65w-os az jó kérdés ( :
    facért' nem tudja amd és intel is szépen odaírni, defaulton limitek nélkül mennyit tud bezabálni a cpu? ahogy vga-nál is ott van
    sw-es mérés mindig hibázhat, az csak kiolvas adatokat, és nem feltétlen jól
    ezért van a mondás, sw-es mérés nem mérés ( : de ha egy konnektoros mérő is azt mondja valid, akkor nyilván valid
    azért láttam erre ellenpéldát is, nem is tudom melyik vga-ra mondott nálam gpuz valami orbitális hülyeséget, kw körüli étvágy kis oc miatt ami nyilván feszegette a határait, a konnektoros mérőt azért nem zavarta meg ez - nem meglepő módon -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #112 üzenetére

    most egy 1650 idle-re gpuz és hw info is azt mondja 33w
    ami azért érdekes, mert gt 1030 helyett ezt használva +5-7w lett most a konnektoros fogyasztás, az meg nagyon nem 30w körül van idle, még load sem érte el - egyébként megnéztem, idleben lekapcsolja alapra a pcie vga sávot a win, hiába max performance a séma -
    cpu+soc ppt 33-35w
    és a gép eközben konnektorból 55-57w ((( :
    nyilván rosszul olvassák ki a sw-ek a vga infóit - ettől független a vga tökéletesen működik és boostol -
    ezért van a mondás, a sw-es mérés az nem mérés - és tényleg nem az, csak sok esetben megfelel a valóságnak, de van hogy nem -

    Hoplitész
    nem tudok róla, hogy kihagynák az idle mérést

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák