Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz thgergo #35 üzenetére

    a 14nm ott magában nem indokolna ekkora étvágyat szerintem
    nekem b450 van, de b550-nel sem volt jobb a helyzet
    az +10w, ha feltolom 2133-ról pl xmp 3000-re a ramot
    cnq' hoz kb 10w-ot, pont addig amíg meg nem mozdítom az egeret, már egy böngésző nyitásánál is bőven az fölé tud menni a fogyasztás, mint ac értéknél fix órajel/feszültség mellett, szóval átlagban értelme nem sok van
    na mindegy, ez engem zavar, terhelve nagyon jót prdukál viszont

    sb
    én is mondtam neked másik topikba, de, zabál ( :
    te 4650g-nél mást tapasztalsz, én:
    1600af/2600, 2700, 3100, 3600, 3800x mellett sajnos mást, főleg hogy sokból több is volt
    560-as paltinum táppal, 350-es bronz táppal sem volt jobb érdemben, ami hozott még pár w-ot, az a 450-es platinum, ott 3100 mellett megvolt kb a 40w konnektorból - pont addig, amíg meg nem mozdítom az egeret -
    nincs hdd-m, egy db nvme ssd, és a cpu hűtő ventije, ventiből sincs több
    és akkor itt hozzátehetem még azt is, gt 1030 ellenében - az talán pcie x8 -, ha már egy 3060 vagy akármi gen4 x16 kártya került be, még +8-10w, és nyilván nem a vga nyalja be idle-ben - de emlékeim szerint a 1650-nel is legalább +5w difi volt gt 1030 ellenében -
    kis összehasonljtás fentebbről:
    ha egy 3800x képes konnektorból 130w-tal közel 10700 szintű teljesítményt hozni - 4g-n már hozza cb rendernél -, miközben idle ugynez a gép 50w - cnq'-val jó esetben 40w csak akkor hozzá nyúlni nem kell semmihez -, akkor mennyire pocsék az idle 50w? ( : nagyon
    mikor megvettem a 3600-ot, azt hittem a 7nm miatt az idle értékek is sokkal jobbak lesznek, nem csak a terhelt értékek
    nem lettek jobbak kb semmivel, tehát valami zabál idle, és az nyilván a soc környéke, vagy az io die, vagy mindkettő
    terhelve viszont durván jobbat fogyaszt az előző 12nm-nél - pláne ha szépen be van gangolva' -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák