Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #54 üzenetére

    10600k 6c/12t...tud az enni ( :
    6c/12t és alacsony órajel kombóig oké az intel fogyasztásban, nem tovább
    talán pont a tpu csinált non-k 10700-ről is tesztet, és burkoltan kinyilatkozák hogy kazán komoly terhelés alatt, ha pedig le van fogva a tdp limit akkor teljesítmény nincs - de lehet anandtech volt, passz -

    "Ha leterheled a ZEN-t összes szálra és órajelet is akarsz, az is túl fogja lépni a TDP-t, kb. 2x."
    ( :
    3800x tdp-je 110w, teljesen defaulton 130w-ig ment el cb 20 alatt, ott teljesít 4800 pötty körül
    nézz már meg egy 10700k-t, ami defaulton szintén ennyit hoz, de mekkora fogyasztással is?
    és tegyem mellé, párat kattintok és a 130w-ból lesz 90 - ez nyilván adott chip függvénye is -
    itt a 3100-asom, 3,6-ra fixálva épp idle felett volt fiull load még 20-30w-tal, pont ez a szomorú benne, hogy idle meg "zabál" a zen
    6c/12t-nél pl 3600 sem áll meg 65w-nál, ahogy nem áll meg a 10400 sem, fej-fej mellett esznek defaulton
    b460m lap már drágább intel alá, múltidőben kb 25e-től volt értelmes, tény
    de amd alá 20e ft-tóll van most is, amiben én most 3800x-et használok, nem 6c/12t, azt sz@rrá hajtotam benne, pont annyira mint 100 ezres lapban ment volna - 50e ft-os msi-be került, ott sem ment többet -
    és azért a 20e ft-ért nem full anti-tuning lapot kapsz, vettem játszós crucialt, 3600 c14 mint az álom ( :
    b560 lapokba vajh' mért kerül bele ram oc? mert már kb minden tesztoldal "fikázta" őket, hogy még azt sem képesek belerakni - teljesen jogosan -, és mivel amd-nél ugye ez 20e ft-tól alap, ahogy cpu oc lehetősége is - akkor is ha gyárilag szépen ki vannak maxolva, bármikor belenyúlhat az ember átlagnál jobb chipbe, meg manual ac, fesz. állítás...mióta eszemet tudom alap -
    b460m ák-n, legolcsóbb 28e..látszólag, aztán kattints bele a tényleges ajánlatokba, ahol kiderül vagy nincs, vagy ha van drágábban
    ha meg lemegyünk b450 alá, amd-nél is van alternatíva, és azokban is elpötyög vidáman egy 6c/12t, de találsz róla teszteket akár 12c/24t-vel is ( :
    máris ennyivel drágább az olcsó 10400f ha a minimum megoldásra törekszünk, 8-10e ft-tal olcsóbb az amd lap - ami fulltuning -, 26-7e-től már b550-nel ugyanez
    amd oldalon 40e ft-ért olyatr kapsz, amibe nyugodtan mehet 3xxx-ből 12c/24t, nem a vrm lesz a szűk keresztmetszet, hanem a cpu, sőt, barátom x470 msi-t vett tavaly, az most újan 33e ft, na az 5900x-et már nem tudta benne kimaxolni , maradt még benne vagy 200-300mhz ac..12/24t-ben, magas üórajelen, 4,5g körül tudta benne tolni nagy terhelésen
    játékokban nem is vitattam, hogy jobb az intel, sokszor jobb még 3xxx ellenében, 5xxx másabb, de ott a ceruza is vastagon fogott amd-nél
    ha tényleg komoly terhelés van - de akár legyen csak egy konvertálás handbrake-ben -, ott az intel csúnyán alulmarad fogyasztásban 10600k/10700-től felfelé, alatta viszont nem is produkálnak annyit melóban a 4c/8t és 6c/12t megoldásaik mint amd oldalon - és egy 3600 is nagyon durván tud teljesjteni már 80w-ból is, pár kattintás kérdése, illetve tdp limit állítása -
    és persze arra még tényleg ráfejel 8c/16t-től a zen hatékonysága, nemrég megtapasztaltam
    hűthetőség szokott még szóbajönni - talán te szoktad előhúzni -
    azt se vitatom, _ha_ csúcsra akarod maxolni a zent, aminek több okból sincs értelme, ha már csak 10%-kal előtte stop, itt a 3800x némán, épp konvertál, nem sült le semmi az lp hűtő alatt 500rpm-en
    viszont ahogy elnéztem, a non-k 10700-ekre is már dög hűtő kell, és az még nem is ak, amire ráhajtanak +3-400mhz-et, amikre már d15 megy sok esetben
    szóval ha minden szempontot megnéz valaki, akkor nem ragad le annál hogy olcsó a 10400, mert valóban az, de lap árát mellétéve már majdnem 3600+lap, és oc lehetőség, és akár 8 mag később - játék alá ki is maxolhatnám a 3800x-et ha non avx 4,3-4,4 körülre -
    egyébként én már részemről nem mennék 8c/16t alá ha gaming, már értem mért nem azt hozta a forza a többi zen alatt amit vártam, és mért hozza a series s és most pc-n a 3800x - ami 3xxx 8c/16t, kisebb órajelen, intel topikban nemrég szóba került elvileg egy tok/8 mag a konzol soc megoldás mint az 5800x, de ha 2x4 is mint a desktop 3700/3800x-nél engem meggyőzött -
    intelnél már lehet a 10400f hozza ezt, de olyanom nem volt
    de nagy szóPhosás lett ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák