Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz Chaser #47 üzenetére

    Intelnel is van olcson jo lap, raadasul a valasztek is joval nagyobb.
    A fogyasztas meg egy nagyon szük retegen kivül kb. senkit sem erdekel, a vasarlok 90%a max azt tudja hany magos a proci, de sokszor meg azt sem. Erdemes neha kilepni a buborekbol.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz Chaser #47 üzenetére

    Pont azt irta, hogy atlagfelhasznaloknal ez ugy sem jon ki. Eleg ritkan van 100%-on jaratva a gep, tehat hiaba jobb benne a Zen, nem jon elo a gyakorlatban. En egy 2500u gepet nyuzok es ugyan ez a tapasztalatom. Ha inkabb csak netezek es doksit irok, akkor egyes intelek meg elonyosebbnek is tunnek a kisebb idle fogyasztas miatt.

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Chaser #47 üzenetére

    Ugyan azt írod mint, én, ha visszaolvasol. Hiszen te is a 10700 elszállásáról beszélsz, de az már 8/16 szál. És azt írtam én is, hogy csak 6/12 felett lesz jelentős a különbség.

    Tervbe van véve a fogyasztásmérő, de addig a netes mérésekre vagyok kénytelen hagyatkozni.
    Bár Ryzen-t se fogok venni emiatt, hogy kipróbáljam. Pláne, mert amikkel játszok, azok kevésbé szeretik a Zen-t, mint az Intel Core arhitektúrát.

    Ha leterheled a ZEN-t összes szálra és órajelet is akarsz, az is túl fogja lépni a TDP-t, kb. 2x.
    Ryzen 3600 Cinebench (system): 135W CineBench R20: 3737
    i5-10400F Cinebench (system): 127W CineBench R20: 3215
    Röpke matek útján:
    27,68 pont/Watt
    VS.
    25,31 pont/Watt
    9,4%-kal rosszabb a hatásfoka az i5-nek. És ez "nagy" különbség munka feladatoknál (!!!) jön ki.

    Továbbiakban böngészve a grafikonokat kiderül, hogy játékokon belül még kisebb a két gyártó közötti hatásfok különbség. 6C/12T pedig még a gémerek nagy részének is elég, nemhogy alatta, sőt, számtalan design munkánál is elég a 6C/12T. Szóval jóformán a szimpátia és az egyéni programok/játékok prefernicáját érdemes szem előtt tartani választáskor.

    8mag/16szálnál és felette "durvul" be a ZEN előnye. Ahogy a te tapasztalatod is igazolja ezt.

    +1
    Már Sinesol íta: Intelhez is vehetsz olcsón lapot (~25k-30k), ami tartósan képes leadni 125W TDP keretet, ami Cinebench-nél is maximálisan kiszolgálja a 10400 körüli CPU-kat, tovább, ha nem munkára kell ez a 125W TDP- alaplap, hanem játékra, akkor még 10700-t is nyugodtan beletehetsz.
    Tech Yes City csatorna egyébként pont nemrég tesztelt egy i5-11400 procit egy fapados H510 deszkával, a budget gémereknek. Tökéletesen elvitte.
    Hogy AMD oldalon a 3800-ad elmegy egy fapados alaplapban, az szép és jó. De azt senki sem vitatja, hogy 8mag/16 szálnál már sokkal de sokkal jobb a Zen hatásfoka. Örülni kell neki. De Intel oldalon is kapsz már 40k-ért 225W TDP keretes deszkát (pl. MSI B460M Mortar) aminek a VRM-je nem fog felforrni, ha épp 8/16 Intel CPU-ra vágyik valakinek a foga. Munkára, nem mintha nagyon ajánlanám, de játékoknál még elég jó az intel teljesítmény/Watt mutatója 8 mag / 16 szálnál is.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Chaser #47 üzenetére

    Eszembe jutott még, hogy a fogyasztásmérő frankó dolog, de ha mérsz és abból vonsz le magadnak következtetést, akkor ne felejtsd el, hogy ezzel nem csak két proci hatékonyságát fogod mérni, hanem a tápegységét, a táp és az alaplapot összekötő kábel/csatlakozó minőségét és az alaplapi VRM hatékonyságát és csak ezután jön a CPU fogyasztása.
    Ezért hamarabb veszem ténynek az ismertebb teszterek adatait, mint, amit te mérsz odahaza. Nem véletlen mérik egyesek az EPS12V csatlakozón keresztüli CPU fogyasztást, mert így már csak a VRM hatásfoka és a CPU fogyasztása marad hátra.
    Ezért is van, hogy különböző alaplapban, ugyan az a proci valamelyeset különböző fogyasztási értékeket produkál.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák