Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paprobert

    senior tag

    válasz Chaser #70 üzenetére

    "ez a 35w dolog régen is fake volt, de mekkora ( : és hányan benyalták
    annyi történt, ha volt egy 3ghz-től induló modell, akkor csináltak belőle 35w-osat úgy, hogy levették pl 2ghz-re és ahhoz tartozó feszültségre gyárilag...nagy karrier ( :az akkor lett volna 35w, ha ugyanúgy 3ghz-en maradt volna"

    Amíg a boost órajelek 4.0 alatt, 3.X órajel körül maradtak, azok a TDP-k nagyjából reálisak is voltak, még az Ivy Bridge idejében. Az akkori 4C4T CPU-m a megadott TDP-jének a felét-kétharmadát fogyasztotta terhelve.
    Ami egyébként Zen+ körüli sebességet jelent, kevesebb fogyasztásból, régebbi gyártástechnológián.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Chaser #70 üzenetére

    "amd-nél én úgy vettem észre, teljesen defaulton a gyári tdp limitet nem veszi figyelembe, pl a 3800x 110w gyárilag, de 130-at is láttam tőle, ugyanúgy 3600-nál is láttam többet mint 65w
    ez nyilván lap függvénye, de legtöbb engedi kimaxolni és ahhoz kell belenyúlni, hogy tényleg maradjon a gyári tdp-n"
    mind a két platform csinálja. Meghatároznak bizonyos időszakokat, amire átlagot vonnak le. Ezen időn belül akár túlengedi az órajelet teljesítmény függvényében, majd visszaveszi és szintén a teljesítmény függvényében szabályozza magát a proci. Végérvényben jó dolgok ezek.

    #69 sb:
    "energiatakarékosra van beállítva akkor érezhetően lassul a rendszer/reszponzivitás, sokszor fájóan "
    2 asztali PC van a háztartásunkban. 1db Dell 7010 i5-3470-nel. 1db DIY PC 10400F procival, a leírásomban, mindkettőn up to date windows 10. Az i5-3470 ha energiatakarékos funkción van, akkor képes ilyeneket produkálni. Pl. a start menüre kattintva, egy szempillantásnyi röccenés van a start menü felugrásában. Teljesítmény módban pedig jellemzően nincs ilyen. i5-10400f-nél egyáltalán nincs ilyen. Igaz minden más alkatrész is különbözik jelentősen, de alapvetően a két proci kor és technológiai különbségére gyanakszom.
    "RX470 kb. 14-15W-ot rátesz idle-ben"
    Azt hogy? A teljes board fogyasztásom semmilyen körülmények között nem megy 32-33W alá, pedig ilyenkor 300Mhz/300Mhz-en fut az RX580 4GB-om. Az se befolyásolja, ha a BIOS-t silent módra kapcsolom. Egyszerűen ez a min. Az RX470 és 580 között pedig nincs akkora különbség. A board VRM hatásfoka között pedig csak nincsen már ekkora különbség. Vagy mégis?
    "A két architektúrát alma-alma alapon érdemes összenézni, vannak az Anandon jó tesztek a mobil 10-11. gen és Renoirra"
    Emlékeim szerint eddig asztali procikról beszéltünk.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák