Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz sb #99 üzenetére

    Azt mondtam, hogy szinte ugyan olyan, nem azt hogy azonos. És megírtam, hogy ebbena mérésben. Nem állítottam, hogy más programban, más teljesítményen ugyan ennyi lesz. Nem fixáltam sose. Sosem állítottam ezt. Nem is állíthatom, mert hülyeség lenne. Már egy másik program másik render folyamata is más különbséget mutatna a két proci között. Nem is mernék belemenni ebbe az egész értekezésbe, ha ilyenekkel nem lennék tisztában.

    "62 vs 64kJ majdnem ugyanaz? Igen. De a Renoir 50%-kal gyorsabb! Nem azt jelenti, hogy azonos hatékonyságúak"
    Akkor tisztázzunk valamit, mert úgy érzem elbeszélünk egymás mellett. Hogyan számolod ki egy PC/proci adott munkára vetített energiahatékonyságát? (adott munka, mert minden alkalmazás más és más értéket fog adni.) pl. a GamersNexus csapata Blender renderelés közben méri az átlagos teljesítményfelvételt és egyben mérik renderelés idejét, (hol GN nexus logó, hol a Monkey rendert mérnek, erre figyelni kell) amit egy másik charton feltüntetnek. Ebből a kettőből számítható energiahatékonyság.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák