Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #56 üzenetére

    tisztában vagyok vele
    lehet ezért árulok most épp két tápot, harmadik meg itt van, mert megnézem a különböző tápok hatásfokát, aztán megunom és mennek tovább - viszont hwi 64 elég szépen monitoroz már úgy tapasztaltam, az ha azt mondja a ppt 100w - ez a soc és magok teljes étvágya -, konnektorból akkor pl 120w, ott is van a többi sallangom étvágya és a táp vesztesége abban a 20w-ban
    most konvertálás stop, gép konnektorból 50w, ppt 34-5w, maradék a sallangok és a táp vesztesége - és ez a szomorú, a 34-5w-hoz még 50w kell, és majdnem default 10700k szintjén renderel kevesebb mint fele étvággyal, a +50w az vidám ( : az alap 34-5w már kevésbé -
    és hogy mi igaz abból, amit sok oldal összehazudik sokszor ( : ezért is szoktam venni dolgokat - tápokra pl annyira nem érvényes hogy kamuznának rá, lapokra/vga-ra már jobbanm, cpu-nál meg kevesen tesztelnek korrekten
    ahogy mondod külön hw-esen lemérni a 12v-os bemenőt pl, vagy megnézni ugyan b450-ben mit eszik az xy cpu, nem csak x570-ben
    és ha már 10400f, kkor ne z490-ben teszteljünk már oc-s rammal, mert az egy pöppet' drágább mint a beugró amd lapok feleannyiért, amikben alapból van ram oc is, legyen szépen b460-ban 2666-os rammal...jah úgy már azért mások az eredmények, na ezeket kevesen lépik meg
    de az 560-as fractalomat pl hozza egy 350-es 80+ bronz fsp kb 160w-ig, nem véletlen nincs platinumból 250-350w-os, mert azoknak a 10%-a már igen kevés, nem tudnák hozni a speceket, nem is tudok a 450-es corsair sfx-nél kisebb névleges platinumról - persze lehet van -, az fsp-t csak ezért vettem, megnézni a 500 körüli platinumhoz képest hatásfokban mit hoz -
    vrm-ekben is tudom milyen különbségek vannak, ezért nem is feltétlen hagyatkozom oldalakra, x570 pl nyilván pöppet' éhesebb mint a b450-em, de az erősen úrimuri', b550 is majdnem mindenkinek elég, annak nem elég akinek kell az x570-ben levő több pcie sáv
    de vrm-eknél pl orbitális különbségek nincsenek amd oldalon legalábbis, a nagyon hatékonyakat szinte hűteni sem kell krfatos cpu mellett sem, a kevesebb/gyengébb fázisos felépítésűek meg nyilván melegednek
    az én lapomon levő is, amin van borda, de azért nem aorus szint erősen, és nyilván nem 10-20w-ot eszik magában, mert ott már lesülne aktív hűtéssel is
    itt 4-5-6-7w-okról beszélhetünk chipset kategórián belül, sok lapon még borda sincs, akár amd, akár intel, de nem sülnek meg, ha pedig ne, akkor nyilván zabálni sem tudnak
    nekem ez egy hobbi, oc is addig érdekel amíg megnézek valamit, utána már nem
    a fogyasztás pedig azért is érdekel, mert mióta lettek ssd-k lehet tényleg néma gépet építeni, megnézem én azt az intelt ami ilyen teljesítménnyel néma lesz ekkora téfogatban...illetve nem, mert nincs olyan ( :
    és nagyon nem a villanyszámla miatt érdekel, hőtermelés, ne fűtsön a pofámba, és ne károsítsam a környezetet egy hobbival/munkával, csak minél kevésbé, ezért is veszek jobb hatásfokú tápokat
    elég szomorú sinteol felvetése, hogy a fogyasztás senkit nem érdekel, mert sajnos sokakat tényleg nem, de attól az még létezik

    szerk:
    ez a lapocska
    ami megcsiklandozott 3600-ost is
    és 2x32gb micron b-die ramot, mostani 2x8-cal 3800 mellett 3800-nál tartok, még bőven értelmes feszen
    ez a lap 20e ft újan, azért na, 3060/3070-ek, volt ebben minden, nem hozott kisebb eredményt mint bámelyik sokkal drgább lapban

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Hoplitész

    junior tag

    válasz Aprósólyom #56 üzenetére

    "A táp és az alaplapot összekötő kábel/csatlakozó minőségét..."

    Azt te nem fogod kimérni egy fogyasztásmérővel.
    Egyébként az egész hóbelevanc számít. Hiába a laborérték, ha az inteles alaplapok VRM-je többet eszik mint a másik (vagy fordítva), azt is hozzá lehet számolni a két oldal különbségéhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák