Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Sinesol #48 üzenetére

    "A fogyasztas meg egy nagyon szük retegen kivül kb. senkit sem erdekel, "
    sztem itt is befejezhetjük :R
    amd-nél nincs választék az biztos ( : nekem egy bajom van vele, nem tudom mire váltsak ha váltok design miatt, mert annyi qrva jó lap van már 20-50e ft között is, és a 20e ft-os is maxi' tuning barát
    tudom, ez sem érdekli az átlagfelhasználót, ebben lehet is valami
    én azért annál hagyok inkább pénzt, aki élből nem néz nettó idiótának és _érdemben_ fejleszt, de kinek mi ( :

    Reggie0
    nem felhasználókról volt szó, hanem terhelt fogyasztásról
    én is mondtam - sokszor - hogy idle sokkal jobb lehetne a zen
    ez a tényen nem változtat:
    amd nagyon jól skálázódik és kevés fogyasztással is érdemit produkál - utolsó 5-10%-ban pedig durván leromlik a szükséges fogyasztáshoz képesti előrelépés teljesítményben -
    fentebbiben intel pocsék, de idle-ben jobb - még -, utolsó 5%-ban kb amd-vel egálban van, de max rosszabb mint jobb
    nem véletlenül kopogtatnak a tsmc-nél, megdőlt az a mantrájuk is hogy a saját techjük überalles', belátták hogy durván lemaradtak - konzumer szegmens marketing, nem nagy pénz, de server fronton ez már megengedhetetlen, amivel tisztában vannak -
    netezni én is notebookot használok, 1x w-ból mindennel együtt megvan, és inteles mielőtt valaki elkezdi...( :

    sb
    miközben írtam esett le, hogy ez mobil szegmens, de gondoltam nem baj ( :
    %-osan a desktop zen nagyon elmaradhat inteltől, ami nem +40-50w, de %-osan sok
    és igen agresszíven működik a zen - teljesítményre van kihegyezve és nem arra, hogy keveset egyen, idle-nél -
    én idle alatt azt értem mikor semmit nem csinálsz, és ott még jó is fogjuk rá, csak ha elindítok valamit máris felpörgeti nagyon a magokat
    nálam ezért van ac, cnq' mnélkül kicsivel kevesebbet eszik, de nem is lesz "tüskés" a fogyasztás ha megnyitom a chrom-ot 10-20 tabbal
    ha default ram/soc alatt a 2100mhz-et érted azt mondtam én, az magában +10w ha felmegy a ram 3000-re - viszont ha 3600-ra ott már alig van 1-2w+ -
    tehát sok, imc, io die, pcie vezérlő fogyasztása sok, látszik a dvga-s mérésedből is, ezért mértem én is pl egy 3060-nal +10ew fogyasztást teljesen idle, mint a gt 1030-cal
    az a része meg tényleg lényegtelen mi zabbant be ilyenkor, de a cpu-n belüli dolog, ha nem is maguk a magok
    nálam egyáltalán nincs zen master meg egyéb huncutság, ac,/win séma max performance - sokkal reszponzívabb a rendszer -, de persze mindig megmérem defaulton is cnq-val, nem győzött meg utóbbi
    de nagyjából megvan az idle nagyobb étvágy "titka", már emiatt megérte párszor birkózni ( : :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák