Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nexplo

    őstag

    válasz Reggie0 #26 üzenetére

    Én a technológiára írtam. Nem szabadna beleégnie gondolom. Vagy ennyivel többet tud egy lapot kijelző ugyanazzal a technológiával?

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • nexplo

    őstag

    válasz Reggie0 #31 üzenetére

    Valóban pár éves modell volt. Jogos :K

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #61 üzenetére

    az egyes benchek fogyasztásai/terhelése milyen "valós" sw-ek étvágyát takarják be kb, erre nagyon jók, illetve stabilitás tesztre is sok jó van
    illetve ha cb20-nál mondjuk van 20% eltérés egy cpu javára, az valós sw-ben hol jelenik meg tudod, ha már tudod melyik mit számol
    a handbrake konvertáló pl cb20 környékén eszik - és nem hiszem hogy annyira űrtechnika ma egy br-t lekonvertálni -, és ennyit eszik kb a prime smallest fft is, nem is hardcore, de nem is light terhelés, magas alja kb
    remélem az anandtech cikket sok "65w" intel tulaj olvasta mióta lehozták
    mert elég sok dolog van, aminél ha "csak használod" zabál sok 65w-os intel
    vmelyik intel fan mondta nemrég, de ha nem kap nagy terhelést akkor nem is eszik
    hatalmas, valaki válaszolt amd oldalról:
    ennyi erővel ha be se kapcsolod akkor 0w...
    ( :
    én ha belövöm a zen gépet idle nem lesz olyan jó mint az intel - de nem is duplája - viszont ha ténylegesen kap melót idle fogyasztástól már alig kell elmozdítanom, hogy azonosat produkáljon mint az intel 8c/16t, akár több mint dupla fogyasztással
    ez a nem mindegy

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Reggie0 #86 üzenetére

    Pedig gondold át újra.:
    Idézek, mert így gyorsabb: "Az energiaátalakítási folyamatokban az energiahatékonyság a kimenő energia aránya a bemenő/felhasznált energiához."
    A hasznos munka adott: Blender Monkey render feladat, az ehhez szükséges energia pedig:Watt*óra=Wh.
    Egyik proci 2t idő alatt végez, de közben 4P teljesítményigénye van, míg egy másik processzornak 4t időre van szüksége, de közben csak 2P teljesítményigénye van, az azt jelenti, hogy ugyan olyan hatásfokkal dolgoznak. 2t*4P=4t*2P -> 8W=8W

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Reggie0 #91 üzenetére

    Két arhitektúráról beszélünk, kétféle magkiosztásról, kétféle gyártástechnológiáról.
    Minden technológiának a sajátja, hogy más és más az ideális működési tartománya. Ha az egyiket korlátozod a technológiájában, akkor az az egyik hátrányára és a másik előnyére válhat.
    Egyetlen egy valami igazságos, ha az energiát határozod meg. Onnantól kezdve pedig a technológia eldöntheti, hogy azt hogyan hasznosítja. Hogy az neki 1Ghz-en optimális vagy 2Ghz-en, az a technológiától függ.

    Vagy fixálsz egy másik paramétert, ahogy te szeretnéd (pl. órajel). De ez akkor visszacsatol oda, amit már írtam. Korlátozod a technológiát, hogy saját magához mérten határozza meg a saját ideális működését.

    Ez esetben két 15W procit hasonlítottak össze. Arról viszont nem tehetünk, és felesleges belemenni a magyarázkodásban, hogy egy önmagát 15W TDP nek ígérő 4800U a valóságban miért nem akarja magát 15Wattra korlátozni. Jóformán a sebesség hasonlatoddal erre szeretnél rávilágítani. De hát most ez van. Illetve ismétlem, eleve különböző procik, nem ugyan azon az órajelen vannak az ideális órajeleik, hiába szeretnéd ugyan azon órajelen futtatni őket. Akkor megint egyiknek előnye a másiknak hátránya fog származni belőle.

    Ahhoz, hogy valós képet kapjunk, ahhoz jóformán száz és száz tesztet lehetne csinálni, tucatnyi programmal és többféle teljesítménylimittel.

    De itt nincs, csak ez az egy mérés. 1db render és 1db 15W fogyasztási limit. Ahhoz, hogy az AMD nem tartja magát hozzá, nem tehetek. És ez a mérés 2842másodperc(!!!) átlaga. Még azt sem lehet mondani, hogy a 4800U olyan gyorsan végzet, hogy nem volt ideje optimalizálnia a saját órajeleit, hogy benne maradjon a 15W TDP keretben. 47 perc. Jó a hatékonysága, frankó. De arról nem tehetek a tesztelő, te sem én sem, más sem, hogy nem elégszik meg 15Wattal.

    Ez nem az én részemről hókuszpókolás. Ez az AMD "varázslata"
    Ezek alapján nagyon szívesen néznék akku idő értékeket, ugyan abból a sorozatból, ugyan akkora akku kapacitással, egy Intel és egy AMD variánst.
    Kíváncsi vagyok, hogy csak ennél a mérésnél tolja-e ki az AMD a TDP keretet vagy többnél, vagy van mikor mikor full load esetén is bent tudna maradni 15W-ban?

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák