Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz sb #68 üzenetére

    Vannak azért kivételek a 10400 kívül is. Nézd meg a fentebbi Excel táblámat, amit GN infók alapján számolgattam. #63 Aprósólyom Elég szemléletes az ábra.
    Az I9-9900K-nak jobb a munka/energiafelhasználás hatásfoka Blender alatt, mint mondjuk a Ryzen 5 3600-nak és megegyezik a Ryzen 9 3900X proci hatékonyságával. Nekem ez váratlan, de ha lehet hinni a GN-es számoknak, akkor ez van. Viszont az is látszódik jól, hogy a Zen architechtúra 8/16-től és felette skálázódik annyival jobban, hogy általában véve elmondható legyen, hogy az AMD elhúz az inteltől. És figyelembe kell venni, hogy ez egy alkalmazás mérései és render munka. Játékok, hétköznapi irodai felhasználásnál megint más lenne a helyzet. (A mai játékok közül egyesek hiába terhelnek le 8-10-12 szálat, közel sem izzasztják meg a proci midnen részelemét annyira, mint egy render workload. Teljesen máshogy alakul a fogyasztás, így a két arhitektúra is máshogy aránylik egymáshoz. Jellemzően csökkennek a hatásfok különbségek.)

    A táblázatba gyűjtött adatok alapján nagyok a szórások, mind a két oldalon, így nagyon felhasználó igényeitől és alkalmazásaitól függ, hogy kinek milyen procit érdemes megvásárolnia.
    (Lehet még szétnézek pár GN videó között, ahol ugyan azzal a Monkey head-del mértek és szintén Blender alatt mértek pillanatnyi teljesítményt. Mert érdekes lehetne még az új 5600x és engem érdekelnének még az alsóházas procik is 2/4C szinteken. Aztán, ha elég sok lesz, lehet egy logout blogba kiteszem. Vagy a CPU-k topikjába.)

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák