Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Dany007 #4 üzenetére

    Most minden különösebb biztonsági aggályt félretéve (márpedig van nekem is bőven hidd el) ahogy én látom:
    - Az internetelérés egyre stabilabb és olcsóbb. Én még Compuserven kezdtem 9600 baudos(bit/sec) modemmel, és kb annyit fizettem érte telefonszámlával együtt mint most a 30 megabites vezetékesért + a kvázi korlátlan mobilnetért. És ez tizenpáréve volt, nem emberöltőkkel ezelőtt. De öt éve még a mobilnet is luxusnak számított.
    - Iszonyatos mennyiségű duplikált adat van a világon. Gondolj bele egy film hány adathordozón/hányféle formában található meg de mondhatnám a mailben terjedő ppt fileokat és egyebeket is.. ezt optimalizálni nem hülyeség.
    - Lássuk be a te eszközöd is elromolhat nem csak a felhő. A Densionnak (magyar cég hihetetlen és szerencsés módon) már van netrádió adaptere kocsiba, és lehet röhögsz de nem vicc. A te géped is leállhat hiba miatt, lehet ha összeadod a hardverhiba miatti kieséseket/újrainstallokkal eltöltött időt, lehet esett ki annyi mint amit a szolgáltatók leállása. És most gondold el ezt kisember szemszögéből aki nem tudja megcsinálni a gépet, hanem este elromlik másnap viszi a szervízbe ahol vagy tudnak valami kezdeni vele, vagy várni kell alkatrészre/szabad szervízkapacitásra stb-re (modjuk egy 4-5 éves notebook esetén képzeld el ugyanezt). Itt meg átmegy a szomszédba beüti nevét jelszavát és tudja intézni a dolgait.

    Félreértés ne essék, és sem támaszkodnék soha egy felhőre kizárólag, de lássuk be van létjogosultsága és igény rá, máskülönben nem tolnának iszonytató lóvékat bele. Vannak nekem is olyan adataim amik soha nem fognak felhőbe kerülni ez is biztos. De nem lesz semmi bajom ha az MP3-aim mondjuk oda kerülnek és kényelmesen kezelhetem őket. Nem pótolhatatlanok, és az én szemszögemből sokkal nagyobb biztonságban vannak mint nálam. Tartsa fel a kezét akinek inkrementális mentése van nap mint nap külső helyre(lakástűz pl) és pár óra alatt vissza tud állítani minden adatot ami odaveszett.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Dany007 #12 üzenetére

    15-20 éve még az Amiga volt a menő és a C64 kazettás magnóval a jellemző, azért ne tévedjünk el. :DDD

    A gmail nálunk sosem röccen meg mint ahogy írtad, pedig hárman használjuk a családban, az lehet valami szolgáltatói hiba is. Amúgy nálunk Debrecenben (frekventált helyen) heti rendszerességgel elmegy az áram van úgy hogy naponta többször is, szóval az internet stabilabb mint az áramszolgáltatás. :Y

    Mondjuk én médiára hegyeztem ki a mondandómat, se az mp3, se a filmek nem olyan "mission critical" cuccok mint egy cég szerződései. De én is azzal kezdtem, hogy komoly biztonsági aggályaim vannak, csak tegyük félre most ebből a szempontból. Ez is csak egy eszköz amit lehet ésszel és öngyilkos módon használni, mint mondjuk a kést. Mint írtam nekem is lesznek olyan dokumentumaim amit nem rakok felhőbe.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Dany007 #14 üzenetére

    Szakadj el a vezetéktől, elég lesz abba egy simkártya szerűség is. 220 kell neki és kész. :Y

    Szerintem lesz egy házi szerver ahol virtualizálzan futnak az otthoni gépek. (mondjuk már én is gondolkodom rajta hogy lehetne értelmesen megcsinálni, de még nincs rá széles körűen használható ingyenes oprendszer) nem kellene minden gépbe külön SSD, úgyis megy valamelyik gép állandóan. Nem lenne boot, stb. elég lenne egy helyen szinkronizálni az adatokat közös mappákban, mindjárt jobb lenne a hatásfok és az offline használat is megoldott ha éppen nincs net.

    Majd meglátjuk, a költséghatékonyság/marketing eldönti hogy merre megy a világ.

    Voltak tömegek akik a vasúttól is idegenkedtek, de majd az idő eldönti hogy életképes-e a dolog. Volt már egy fellángolás a vékonykliensekkel, de elbukott vagy 10-12 éve, akkor minden attól volt hangos, de gyorsan el is tűnt. Meglátjuk lehet ez is pár évig lesz sláger.

    A birtoklási vágyat nem szabad lebecsülni, ősi ösztön. Mondjuk a kényelem is. :DDD

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Dany007 #22 üzenetére

    Na ezért szeretem a fórumot, itt értelmes dolgok is kikerekednek.

    Mondjuk a kocsiban a fejegységről mondjuk simán elérem az otthoni "cloud" gépemen tárolt zenéket. és akkor nem kell SD kártyára másolással kínlódni, szinkronban tartani 3 telefonon/mp3 lejátszón/autóhifi SD kártyán stb. Mert ez melós is tud lenni. Sőt, idő kérdése hogy a digitális fényképezővel készített képek mobilneten egyből essenek be az otthoni szerverre. Kellő sávszélesség esetén a videokamera képe is.

    A lefedettség sávszélesség ár pedig idő kérdése. 4 éve még 512/96kbites ADSL volt itthon most meg lehetne 120-as is, de 30/3 van mert egyenlőre untig elég. Erről már simán lehet streamelni 3-4 jó minőségű audio csatornát. Lefelé pedig kényelmesen jön egy HD folyam is akár.

    LTE hálón már sokkal jobb lesz a ping idő, tehát idő kérdése, hogy mondjuk az otthoni szerveren futó Duke Nukem Forever 2 leskálázva a telefonon játszható egy remote desktop-hoz hasonló megoldással.

    És akkor senki nincs kiszolgáltatva semmilyen cloud szolgáltatónak, az adatok fizikailag is a birtokában maradnak. És az ehhez szükséges infrastruktúra pár év alatt rendelkezésre fog állni.

    De ez nem oldja meg az adatmentést... Ahhoz kell felelősségérzet is, talán erre lesznek jók a cloudok. Csak ugye egy backup tárhely nem nagyon tud tartalmazni reklámot/enterprise lehetőséget, és ez a szolgáltatóknak nem perspektíva.

    Esetleg bittorenthez hasonló módon elosztott mentés, mindenki bedob +50% tárhelyet és akkor mások mentései lesznek nálam és az enyémek másoknál mondjuk egy 256bites kulccsal. Így kivédhető akár egy lokális tűz pl., helyreállítható akár választható prioritásos rendszerben is. Egy jókis deduplikációval megtámogatva jóval kevesebb hely is elég lehet.

Új hozzászólás Aktív témák