Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz osztraksajt #3 üzenetére

    "Annyira USA-ban sem jók még (mobil)netkapcsolatok hogy stabilan erről zenéljenek nagy tömegek. Persze aki korán kel ugyebár.... részesedést szerez."

    Az még csak hagyjám, de teljesen fölöslegesen plusz sávszélességet kellene ehhez használni, ráadásul ha nagy tömegekben gondolkodunk, akkor nem is keveset.
    Na meg mi van azokkal akik autóban szeretnének zenét hallgatni? Most akkor internetet minden autóba? ( igen pár év és ez lesz, pont most olvastam egy cikket erről ezzel a címmel) Na ne röhögtessenek már...
    Vagy ha épp lehalt a szerver, elszállt a net akármi... akkor kész nem is hallgathatunk zenét, holott a "te" eszközöd kifogástalanul működik?

    Az egész cloud mizéria a központosításra megy ki. Mindenki mindent egy helyen tartson és végezzen. Ezzel a sok előnyén kívül csak azt érik el, hogy egy plusz kockázati tényezőt helyeznek az egyenletbe.
    Elvégre eddig csak annyi kellett, hogy ott legyen a szám a mobilon, meg az akku fel legyen töltve. Mostmár az is kell, hogy legyen folyamatos netelérés, megfelelő sebességű, valamint a távoli szerver ami kiszolgál engem szintén 100%-osan működjön, mint internet terén, mint az áramellátás terén.
    Vagy PC területen. Áram kell neki és már dolgozhatunk is. Ha mindezt cloud-on keresztül akarjuk megoldani, akkor nem csak áramellátás kell, hogy biztosítva legyen, hanem internetelérés az kliens és a szerveroldalon is. Ami abszolút nem hangzik vészesen, de az elmúlt 5-8 évben többször állt le a google féle gmail, a freemail, a hotmail vagy az iwiw, mint ahány áramszünet volt nálunk! És akkor még nem is beszéltünk a belassulásokról ami szinte mindennapi esemény, pedig a google nem kis cég.
    Márpedig láttuk már sokszor, hogy még a nagy cégek netes szolgáltatásai is mennyire akadoznak esetenként, vagy akár le is állnak egy-egy hiba miatt, vagy akár áramszünet miatt.
    Szóval ha nem muszáj, én nem erőltetnem ezt a cloud féle megoldást úgy kompletten az élet minden területére...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák