Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz dugynok #81 üzenetére

    Így valahogy.

    (#80) nemlehet "és ha kell valami azt magánrendelésen intézem" Egyre többen vannak ezzel így... ezért is kellene változtatni a járulékfizetési, és ellátási rendszeren, mert már így is kialakult egy párhuzamos dolog, van aki duplán (nyilván "csak" duplázza a költségeket egy magánorvos, persze...) fizet, és van aki potyautas (linkelt cikk, nem én találtam ki) - túl sokan, és egyre többen.

    Nyilván nem irigylem én senkitől, hogy havonta orvosnál kell ülnie fél napot, még akkor sem, ha én fizetem az ő tb-jét - én szerencsének mondhatom magam, hogy 30 év alatt (születésem óta) nem voltam kórházban, és eddig elég jól megúsztam az élet nevű játékot is.

    Sőt, ha egyszer elüt a villamos, nem szeretném, ha a mentőben azt mondanák, "ja hát maga a magánorvosi rendszerben van, majd hétköznap 8-16 óra között keresse fel őket" :)

    Viszont egy korábbi felvetésre reagálva, az "élvezeti cikkek" (sőt, adott cukor/fehérliszt stb. mennyiségnél többet tartalmazó dolgok) árába legyen csak beépítve, hogy károsak, és emiatt majd a fogyasztóikra többet kell költeni. Nem tiltja senki, hogy továbbra is vegye, aki akarja.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák