Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oldman2

    veterán

    válasz Oldman2 #187 üzenetére

    1. "Csörög/felfordítom/elhallgat" megoldás az app weboldaláról

    Ennek megoldását a #127-es hozzászólásban megtaláltam.

  • bartatamas

    senior tag

    válasz Oldman2 #187 üzenetére

    Szia,

    2. Abszolút nem esik le, hogyan tudok beállítani egy olyat, hogy OTTHON vagyok ÉS Éjjel van.

    Gondolom az Éjjel és a Reggel parancsok egy Riasztás eseményt tartalmaznak amik az adott időpontban aktiválódnak. Ezekre tudsz tenni egy "Adott helyen van" feltételt és ha eljön a beállított időpont akkor megvizsgálja hogy a feltétel igaz-e, vagyis a megadott helyen vagy-e és csak akkor hajtja végre a parancsot ha ez igaz.

    Ez a feltétel csak akkor működik ha a program tudja hogy éppen hol tartózkodsz, ehhez pedig használni kell a "Belépés a megadott helyre" eseményt. Erre egyébként szükség is van azért is hogy ha pl éjjel érsz haza akkor aktiválódjon ugyanúgy az éjjeli profilod.

    Összesítve szerintem így nézne ki az Éjjel parancs:

    Események:
    - Riasztás (este 22 óra), feltétel: Adott helyen van (Otthon)
    - Belépés a megadott helyre (Otthon), feltétel: Adott idő van (22-8)
    Művelet:
    - ...

    Érhető ez így? Számomra elég jól követi a módot ahogy én gondolkodom. Tehát hajtódjon végre a parancs este 22 órakor de csak akkor ha otthon vagyok. Illetve akkor is ha hazaérkezek és éppen éjjel van. Talán ebből látszik is a különbség az esemény és a feltétel között. Az esemény egy időpillanat (22:00 lett most, hazaérkeztem most), a feltétel pedig egy állapot (22-8 óra között vagyunk, otthon vagyok).

    3. Ha több Eseményt is felveszek egymás mellé, akkor azok OR logikai kapcsolatba kerülnek egymással?
    Lehet ezt befolyásolni (ÉS)?

    Több esemény megadása azt jelenti hogy bármelyik esemény bekövetkezik a parancs végrehajtódik. Tehát igen, VAGY kapcsolat van közöttük.

    Talán ezt a legfontosabb megérteni az E-Robot-al kapcsolatban amit korábban is írtam hogy az esemény egy időpillanat, ott nincs értelme az ÉS-nek, mert egyszerre csak egy esemény következik be. Az állapotoknál (feltételek) van értelme az ÉS-es kapcsolatnak. Esemény az hogy 22:00 lett az idő vagy bekapcsolom a Wi-Fi-t, feltétel az hogy 22:00-23:00 között van az idő és a Wi-Fi be van kapcsolva.

    Azért lehet ez első furcsa mert vannak más alkalmazások ahol állapotokat lehet definiálni, nem eseményeket. De állapotok figyelése egyrészt sokkal erőforrásigényesebb (folyamatosan kell figyelni az állapot leírásában szereplő kifejezések értékét), másrészt ellentmondásos szabályok definiálására van lehetőség. Eseményvezérelt esetben egyik probléma sem áll fent, de kicsit más gondolkodást igényel.

Új hozzászólás Aktív témák