Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    Lehet, én vagyok földhöz ragadt, de nem lehetne egy letölthető pdf-et kapni ha kérek? Nem biztos, hogy mindenütt lesz netem, és egy rossz mozdulat elég, hogy a bent maradt taszkot kilőjem a mobilomban. A pdf meg bármikor megnyitható. Mondjuk a naponta belépés érdekes, de elképzelhető, hogy napi biztonság elemmel látja el a QR kódot. Nem baj, ha reggel letöltöm, nyugodtan utazok. Ja, és ha a gyereknek nem szeretném a telefont odaadni, mert olyan helyre megy (bunkofont kap csak amit el sem érdemes lopni), miért ne lehetne kinyomtatni a pdf-et?

    Amúgy nem tűnik eleve halottnak.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Keem1 #72 üzenetére

    A fejlődés elkerülhetetlen, így ellene harcolni értelmetlen. Haladni kell vele, és hidd el, sokkal jobban tetszik, mint a meghibásodó automaták. Nem ezzel van a bajom, hanem nincs a rendszerben biztonsági tényező. Mármint olyan, ami a jegyet vásárlót védi. Sajnos az ilyen gondolkodásra szakmám miatt van kihegyezve az agyam.

    harusakura1 Veled soha nem fordult elő, hogy rossz mozdulat miatt bezárult egy lap, vagy csak lemerült a mobil. Sajnos ezen utóbbi esetben az égiek sem mentenek meg a büntitől. Egy pdf, egy nyomtatható dokumentum ettől is meg tudja védeni a felhasználót.

    Új: Valóban, egy lemerült mobil esetében mi a helyzet? Főleg gyerek nem figyeli mindig. Az igazolvány száma alapján az ellenőr nem tudja lekérni, van-e érvényes jegye az illetőnek? Ugyanis EZ biztosíték lehetne a vásárló számára MINDEN hiba esetén. Igen, ha az ellenőr nem tud ellenőrizni, akkor sajnos ebben a rendszerben ott a bizalmi elv, vagyis van jegye az utasnak. Gondolom ezt nem akarja az üzemeltető bevállalni, ettől lett ennyire a vásárlóra ráhúzva a napi neten keresztüli frissítés és bemutatási kényszerűség.

    De tényleg, mi lenne, ha az ellenőrnek elég lenne a személyi igazolványom száma? :F

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Keem1 #90 üzenetére

    Hát ehhez csak gratulálni tudok a fejlesztőknek. Olyan rendszer üzemeltetése amelyik esetén a hibamentesség mindenáron alap szintű követelmény. Még véletlenül sincs meg a lehetősége alternatív ellenőrzésnek. Pedig lehetne, és nem egetverő fejlesztés kell hozzá. Csak egy check az igazolványra.

    Egy mai autóban van ABS, ráfutás védelem, légzsák, stb.... Egy nyamvadt jegyrendszer meg alternatív ellenőrzésre is képtelen a mai világban. Ehhez csak gratulálni tudok a fejlesztőknek, és a tervezőknek, főnökeiknek.

    Tudod, ebben én azt érzem, hogy nem kezelnek partnernek. Ugyanis a legkisebb hibám esetén bünti jön. Még akkor is, ha előzőleg amit lehetett betartottam. És itt szeretném megjegyezni, hogy ez az ország részben emiatt tart itt. Nem a partnerség az alapelv, hanem a lehúzás. Nem a segítség, hanem a gáncsolás. És ez megfordítható! Csak el kell kezdeni, és ez egy jó lehetőség lenne! Példa lehetne!

    Tudom, a kezem belelóg a nedves edénybe. Be is fejeztem, mert a világ megválthatatlan. :o

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Keem1 #97 üzenetére

    Köszi, a valahol már óriási lépés! :R Ilyenekkel kéne előre menetelnünk, szebb lenne a világ.

    laleh írta a hamisítást. Igaza van, ez ellen is véd, ha az ellenőr az igazolványunk száma alapján le tudja kérni, valóban jogosultak vagyunk-e az utazásra? És ezt vélelem, szúrópróba ellenőrzés, vagy "sz@rb@n" vagyok esetében is ha meg tudja tenni, óriásit lépett a rendszer biztonság és emberség tekintetében is!

    Elfogadom, az offline ellenőrzés gyorsabb, nem terheli a servert. Abba is belemennék, ha havi 5 ingyenes limitet tenne rá a rendszer a "lemerült", "nincs netem", stb esetére az ellenőri lekérdezésnél. Ugyanis az szintén nem járható út, hogy boldog-boldogtalan az ellenőrt ugráltassa. Azt hiszem ez is jogos.

    Viszont el kéne odáig jutni, hogy az én jegyem árából ellenőriz, és engem véd a bliccelőktől. Hiszen akkor nem lesz tömegközlekedés egy idő után. Vagyis egymásra vagyunk utalva, egymásra támaszkodunk. Ugyanilyen a rendőrség, az okmányirodák, stb... Nagyon boldog lennék, ha egy szemléletváltás indulna el az "egymásnak segítünk" felé! Persze a mostani nagy kék képek sem a békés élet, hanem a harc felé "ugraszt". Elszomorít.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz gyurkikrisz #111 üzenetére

    Így írom, mert ez már a végem. :D

    Azzal, hogy fejlődünk, és a digitális jövő nagyobb szabadságot ad, szerintem adhat több lehetőséget is, nem kell az őskőkori igen vagy nemnél maradnunk. Egyre több lehetőségünk van a talán és a tudok segíteni felé. Bűn, ha ezt felhozom, és hiányolom egy jövőbeli rendszernél? Valóban, a bérletet ha otthon hagytam, kapom a büntit, és legfeljebb utólagos bemutatás mellett kezelési költséget kell csak fizetnem. De ettől tovább léptünk, és a lehetősége megvan annak, hogy ne CSAK én bizonyíthassam a jegyet megvettem, hanem az ellenőr is UGYANABBAN a nyilvántartásban tudja ellenőrizni. Akkora gond ez, hogy többen leoltanak miatta? Nem lehetne fejlődni?

    10%? Van gyereked? Gyakorló szülő vagy? Ha igen, minden gyereked vigyáz arra, hogy le ne merüljön a mobilja? Valóban elvárható minden gyerektől és minden felnőttől minden esetben? Mindenki hordjon plusz akkubankot? Ja, és csak azért, mert az előző bekezdésben említettre képtelen az ellenőr? Képtelen rá egy mai digitális rendszer?

    Akkor sikerül használni egy digitális világ digitális rendszerét a jövőből kőkorszaki szabályok alapján! (kisarkítva). :O

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák