Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz liksoft #70 üzenetére

    Amit már fentebb is írták másnak: te sem az átlag smartphone-os user vagy, akinek ezt kitalálták. Hanem akik reggel a telefonjukba mélyedve facebookoznak, chatelnek.
    Neked ott az eddigi papíralapú bérlet, jegy.
    Most még lehet választani.

    Azt már írtam, hogy a Rigót jobban vártam, de ez is előrelépés már szerintem. Nem egyszer előfordult, hogy a bérlet otthon maradt, de telefon volt nálam (azzal vettem automatából jegyet). Ilyen esetben nekem még kényelmesebb is a papíralapú bérletnél. Nem kiváltani akarja a papírt, hanem kiegészíteni. Most tekintsünk el attól, hogy személyi se volt nálam akkor, mert kb. 2 havonta egyszer kérik, amúgy meg lesz@rják, csak a bérlet érvényességét nézik (vagy még azt se - Örs metró).

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz liksoft #70 üzenetére

    szerintem erre a mobilos külön körre semmi szükség. simán elég egy natúr, valamilyen azonosító funkciót tartalmazó (pl. NFC-n kommunikált kódsor) plasztik kártya, amit egy alap regisztráció után kap meg a kedves utas (kb. mint most az utazási igazolvány, akár ki is válthatja azt).

    az ellenőr ezt ellenőrzi a nála levő ún. "kütyü" segítségével, ami szépen hazakocog a bkk szerverhez és megkérdezi tőle, hogy az X4Rsd&@eD4 azonosítójú usernek van-e erre az időszakra érvényes utazási jogosultsága avagy neme. szerver válaszol, hogy igen, korbendallas, ellenőr napszaknak megfelelően köszönve el.

    'sztán az már részletkérdés, hogy ez megoldható-e a mobil nfc chipjével ezt kiegészítve, az egy dolog, de ne kelljen már nekem töltve tartani a mobilomat meg oldalt nyitogatni. nem azért mert nem vagyok rá képes, csak ez így kellemetlen. plusz azért ne kelljen már köröznöm az akácfába mert épp nincs térerő a külvárosban.

    az jó, ha van mobiltelefonos verzió IS, de önmagában kicsit... amorf. meg ez a weblapot nyitok, letöltöm, ugrókód, mutatom, leolvas. minek? egyáltalán miért tornázzon két gép egyszerre? elég egynek ügyködni (a saját szerverével, így biztosítva azt, hogy nincs machinálva a válasz) a másik elég ha passzívan azonosítja magát.

    az ötlet jogdíjas, felhasználása esetén egy csillihó toláhrra tartok igényt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák