Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #332 üzenetére

    Szvsz teljesen fölösleges és kontraproduktív lenne taktikázniuk.
    Itt az "ami a csövön kifér" a helyes megközelítés amíg nincsen minden piaci szegmensben értékelhető részesedésük.

    Szvsz az is lehetséges hogy az 5nm - DDR5 - PCIE5 szentháromságot megtörik és a kövi ZEN egyszerűen 5nm-en jön DDR4-gyel..

    Végül Giga B550m Aorus pro-t vettél? mennyire vagy megelégedve vele?

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #335 üzenetére

    Ahogy néztem az Aorus pro az egyetlen ami elérhető pénzért ad optikai hangkimenetet.

    Nekem másik fontos pont a ventik minél szabadabb (le-)szabályozhatósága gondolom ez majd akkor derül ki, ha megveszem. Manuálok nem nagyon mennek bele, hogy terheletlenül mennyire lehet leszabályozni/megállítani a ventiket.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ixion77 #337 üzenetére

    40E vs 55E Ft. Mindezt úgy hogy még az Aourus Pro-nál kisebb B550m-es lapok is úgy-ahogy elegendőek lennének nekem.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Locutus #377 üzenetére

    A TPU-s differencia abból ered, hogy ők ilyen eredményeket akartak produkálni, ahhoz meg hogy ez eredmény "védhető" legyen olyan beállítások kellettek amilyenek.

    Komolyan gondolod, hogy a nagy tesztoldalak nem tudják a két hetes tesztciklus közepén, hogy 1-1 eredményük mennyire tükrözi a valóságot és mennyire fog elütni attól ami máshol kijön? És nincs már róla menet közben egy jó sejtésük, hogy egy-egy elütő eredmény minek lehet a következménye?

    amikor olvasom/nézem a Computerbase-t, Hardware Unboxedet, Gamers Nexust stb akkor mindig utalnak rá, hogy 1-2 kiugró eredményt 2x leteszteltek és menet közben ellenőrizték, hogy más értelmesen tesztelő oldalaknál is hasonló eredmény jött-e ki. Mindenkinek megvannak erre a kapcsolatai.

    Ezen felül bőven van rá idő (és a jobbak meg is teszik) hogy fura eredmények esetén megkérdezzék közvetlenül a gyártót, hogy most akkor mi van. "félrekonfiguráltunk valamit, bug van, vagy ez így tényleg csak ennyit tud" alapon...

    Sőtt mondog jobbat: amikor a gyártó review-ra küldi a hardwerét, már előre leteszteli, tudja, hogy adott teszten kb milyen eredmény kell kijöjjön. Ez mondjuk eddig nem kéne senkit meglepjen. Amikor kiköldik a hardwert általában az ismertebb tesztekhez a hardverrel együtt küldenek iránymutató értékeket, hogy nekik ennyi vagy annyi pontot dob a hardver.

    Ha a tesztelő konzisztensen más mér, akkor az értelmesebbek visszakérdeznek és egyeztetik a beállításokat stb. különben könnyen pofára esés lesz a vége.
    Már akinek fontos a saját jó híre...

    A TPU-s tesztnél egyébként még az inteles processzorok eredményei sem konzisztensek...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ollie #381 üzenetére

    Miért kéne minden tesztoldalnak 100%-ig ugyanazt a konfigot használnia?

    1,
    Nem kell, de egy elvárt szintet alaposság és pártatlanság terén el kellene érni. A TPU ezt nem érte el. Ha kiszedem a TPU tesztjéből az AMD processzorokat, akkor is blődség az eredmény játékos része. Ebben az esetben nem kellene egy egyszerű reality checknek történnie a szerkesztőségnél?

    2,
    Miféle megfontolással jutottak el oda, hogy ezeket a hardvereket 2x8GB RAM társaságában futtatják. nagyságrendileg ~1000$-os CPU-król, VGA-ról és mondjuk 300$-os lapról beszélünk.

    16GB RAM egyértelműen szűk kersztmetszet lehet némely játék 4K felbontáson való futtatása esetén. Ezt nekik tudniuk kellett.

    3,
    "- 2 vagy 4 ram modul (van olyan játék, ahol 8% gyorsulás van a 4 modullal a 2-höz képest!)"

    Egyértelműen nem.
    Nem 2 modul vs 4 modulról van szó, hanem 2 rank vs 4 rankról.
    Ha dual rank modulos kitekkel teszteltek volna, akkor már egy darab dual channel kittel megvan a 4 rank kettő modullal.
    Anandtechnél játékokban padló felmosás volt. 1db 32GB dual channel kittel teszteltek. (dual rank modulok)
    megj: a ZEN2 tesztet az andandtech eléggé elszúrta és akkor újramérés lett a vége. Jó nagy égés volt nekik..

    el tudod képzelni, hogy egy nagy oldal tesztelője ezekkel dolgokkal nincsen tisztában és nem látja az első 1-2 nap után, hogy valami nagypon nem stimmel?

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ollie #386 üzenetére

    A legtöbb játék 10giga alatt foglal a memóriából , és amúgy is a 1080p-s tesztek a mérvadóak.

    Ez egy processzor teszt és ennek megfelelően illene az egyéb limitáló tényezőket eliminálni, hogy tényleg processzorteszt legyen. Főleg úgy, hogy ezen hardverek mellett +16GB RAM költsége elenyésző lenne a konfiguráció teljes értékéhez képest.

    Oké, 1080p-s tesztek a mérvadóak, de ők mégis teszteltek 4K-n és itt már egyértelmű, hogy néhol kifutunk a 16GB-ből.

    Ezt a hozzáállást hogyan lehet megvédeni? Miért tesztelnek (és publikálnak) olyan beállítások mellett, ahol egyértelműen kevés lehet a 16GB és ezáltal torzítja a méréseket?

    Gondolom az AMD küldött a processzorok mellé memóriát is. Miért nem azt használták?

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz gbors #392 üzenetére

    Mert valahol láttam már olyan 4K-tesztet ahol a 16GB rendszermemóriát nem minden esetben kompromisszummentesnek hozták ki. :)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ollie #416 üzenetére

    Lassan azt hiszem trollkodsz. Komolyan, szerinted hol van az a pont ameddig vélelmezni kell az ártatlanságot?

    A 10700 max turbója 4800MHz, a 10900K-é pedig 5300MHz. A poén hogy ez a TPU-s grafikonokra is rá van írva. 500MHz turbó az kb 10% órajelben, tehát szignifikáns különbség, a CPU limites kevésszálas eredményekben pedig mérési hibahatáron kívüli eltérést kell okozzzon. A 10900K javára.

    Hőmérsékletnek ehhez nincs sok köze

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ollie #426 üzenetére

    "Nem trollkodok. Nézz utána a teszteknek, hogy mennyi ideig képesek a 10 magos intelek tartani a maximum turbót. Általában pár másodpercig. A kevesebb magos intelek pont ezért képesek magasabb órajelen működni hosszabb ideig."

    Mi lenne, ha határozott kijelentések elküldése előtt egy google kereséssel ellenőriznéd, hogy a tények tényleg úgy vannak-e mint ahogyan azt te gondolod.

    Commet Lake turbóról leírás, kiemeltem a lényeget:

    TDP and PL States
    Comet Lake processors are allowed to run load clock frequency values considerably higher and longer than 9th gen Coffee Lake. The TDP that is specified/listed is now 125 Watt for the more core parts with 65 Watts for the more energy-friendly models. However, the story does not end there though as these values are based on what is called the P1 state. For a 9900K that value sits at 95W, with the Comet Lake S thus 125W, of course, it is two more cores so nobody will wonder about that. However, there is also a PL2 state where a higher power limit that can be applied for a relatively short time. If you allow me to take that 9900K again as an example, it had a PL2 allowance of 1.25 times PL1, = 119W, for a duration of 28 seconds.
    Here's what's so different and where Intel yields most of its performance for Comet lake, if I take the 10900K as an example, PL2 now is 2 times PL1, so 250W. That PL2 state now also is longer, 56 seconds. And therein reaps the benefit of additional performance, substantially, but at the cost of energy and heat.

    56secbe a legtöbb teszt simán belefér, de legalábbis az a for amit 56sec@250W ad az abszolút lényeges előny...

    De ez tök lényegtelen.
    Komolyan gondolod, hogy a 10700 bárhol-bármiben gyorsabb mint egy két maggal, jóval magasabb TDP kerettel és és 500MHz-cel magasabb turbóval rendelkező 10900K? Úgy hogy mindkettő bench setupban futott rendes hűtéssel, bika lapban.
    Azért mert egy (a többieknek gyökeresen ellentmondó) teszt ezt mondja nekiállsz keresni hogy az miért lehet igaz, ahelyett hogy vennéd a legkézenfekvőbb magyarázatot? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák