Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    "Az új fejlesztés neve Photonic Integrated Circuit (PIC)"

    Már nem azért de ez hol új fejlesztés? A hálózati eszközökben amik ma is az Internet gerincét vezérlik évek óta ilyen PIC-eket használnak. Pl. az Infinera az egyik ilyen cég aki elsőként kezdett el PIC-et használni a hálózati eszközeiben évekkel ezelőtt, 100 Gbps-es PIC-eket. A 400 Gbps-es PIC-ek már rég belettek mutatva, azóta tesztelik és jővőre várhatók az erre épülő kereskedelmi hálózati eszközök bemutatása. Laborban pedig az Infinera már demonstrálja a következő generációs 1.6 Tbps-es PIC-jét. Ezen kívül nemrég egy roadmap keretében elmondták hogy 3 évente duplázható a PIC-ek kapacitása.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz bambano #15 üzenetére

    Szerintem a jelenlegi gerincek bíznák a terhelést, nem azokkal a van a gond. Azzal hogy az elérési hálózatot optikára cserélnél, csak a peak maximum értékek ugranának meg jelentősen, de az adatforgalom olyan drasztikusan nem változna. Vagy stagnálna vagy nagyon maximum esetben 2-3x növekedés lenne, amit azért a jelenlegi 40-80x 10GE-s gerincekkel azért elégségesen ki lehet szolgálni. Végülis azokban az országokban ahol van FTTH hálózat, ott is ki tudják szolgálni és ugyanazokat a gerinchálózati technológiákat alkalmazzák mint világszerte bárhol máshol.

    Egy optikai hálózaton nyújtott magas peak maximummal rendelkező netcsomag annyiban jelent előrelépést hogy ha valami nagyobb file kell az hamarabb leér(már ha a túloldal bírja a tempót), de a leghétköznapibb felhasználások során kevésbé ütközik ki a magasabb peak maximum. A távközlési cégek FTTx fejlesztéseinek is az egyetlen mozgató rugója a video tartalom, amitől többlet bevételt várnak. Ahhoz hogy IPTV-t tudjanak csinálni, főleg HD-ban magas átersztő képességű elérési hálózat kell, hogy párhuzamosan elbírjon 2-3 HD streamet. De a netsebesség kevésbé számít ilyen fontosságúnak, hisz nem az a célja a szolgáltatónak hogy warezt töltsenek, hanem tőlük vegyenek értéknövelt tartalmat.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz 7 #14 üzenetére

    Egy végpontig kiépített optikai hálózaton csak aktív eszközöket kell cserélgetni hosszútávon, nem mintha réz hálózaton ez nem ugyanígy történt volna eddig. Ahogy fejlődik a technika és ugyanabból a pénzből egyre jobb eszközök válnak elérhetővé úgy lehet időszakosan cserélgetni őket. Ha mondjuk X összeg egy Gigabit uplinkes 24 Fast Ethernet portos switch ami telepítve lett, akkor a szolgáltató a következő fejlesztésig megvárja azt a fejlődési fokozatot amíg a 10 Gigabit uplinket 24 Gigabit portos switch ára is X-re csökken és utána cseréli az aktív eszközt és máris a hálózat egy nagyságrenddel bővült. És ezt a techológia folyamatos fejlődésére alapozva lehet tovább csinálni. Idővel majd lesz 100GE(vagy WDM-nel Nx10GE) uplinkes és 24x 10GE portos switch is X pénzért és így tovább. De ugyanígy fejlődnek a PON technológiák is nem csak az aktív Ethernetesek.

Új hozzászólás Aktív témák