Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz t72killer #12 üzenetére

    plusz mivel állami megbízásokból élnek majd kiszedik a felárat a szövetségi kormány zsebéből...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz vicze #55 üzenetére

    "Ugye ezt most hasra ütésre mondogatjátok folyamatosan, még ha logikailag lenne is lapja."
    Nem tudom biztosra de ugye a spacex állami megbízásokat is teljesít és NASA szerződést is nyert. Továbbá az űrkutatás mindig is stratégiai ágazatnak számított ergo ez jó eséllyel igaz. De pl ez a cikk alapján is.

    Attól hogy valaki biztonsági őr, vagy felfegyverzett, nem ex-katona.
    De azok, legalábbis jelentős részük. A spacex-nél van affirmative action veteránok alkalmazására és amúgy is az egyik legnagyobb felvevője az ex katonáknak a corporate security.

    Ott él és érthetően zavarja, amit csinál jogában áll.
    Ez igaz lenne, ha nem lett volna felajánlva a telek/ház megvétele a piaci ár többszöröséért. Akinek ez nem jó az direkt lakik ott, tehát nem védekezhet azzal, hogy őt zavarja. Ez ugyan az mint aki lakást vesz a bulinegyedben a kocsma felett majd reklamál hogy hangzavar van.

    Egész konkrétan egy gyártelepről van szó és nem űrkikötő. Arrébb van egy teszt állomás, ami szintén nem űrkikötő, max lezuhanni és felrobbanni szoktak ott dolgok.

    Szerintem a kettőt nem lehet egymástól elválasztani, de oké legyen. Itthon hány iparterületen rohangálhatsz? Itt szerinted hagynak mondjuk Százhalombattán a finomítóban kóvályogni?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz vicze #57 üzenetére

    Te valami döntéshozó vagy a SpaceX-nél? Csak mert nagyon magabiztosan nyilatkozol róla hogy mi van ott. Amúgy én nem tudom, amit találok google-en ez launch site-ként tartják nyilván.
    Valamint ez egy fejlesztési létesítmény, semmilyen dolog nem megy innen sehova.
    Még több ok, hogy ne engedjenek ott másokat kóricálni.. Vagy szerintem mondjuk a Richter kutatóállomásaira be lehet menni csak úgy?

    Még egyszer hogy mit dolgozott korábban valaki tök lényegtelen.
    Azt mondtad attól hogy nem ex katonák. De azok. Én erre reagáltam. Azzal egyetértek hogy ettől nem lesz több joguk mint egy nem veterán security-snek.

    Tehát te úgy gondolod, hogy bárki az akarata ellenére ki lehet telepíteni, csak mert..
    Szó sincs kitelepítésről, elő sem került eddig, szalmabábozol. Jelentősen piaci ár felett fel lett ajánlva a ház/telek megvétele. Ezt természetesen lehet nem elfogadni, de akkor ez azt jelenti, hogy ők elfogadják azokat a változásokat amikkel a telep odaépülése jár. Tudod szűznek maradni és k*rvának állni tipikus esete.

    De el lehet a kettőt választani konkrétan definiálva van.
    A válasz a valóság megmásítására vonatkozott, és te is pontosan ezt teszed.

    Tehát van egy egybefüggő iparterület amin van egy kutatóbázis meg egy kilövő állomás. Szerinted ezeknek semmi köze egymáshoz. Oké.... Lelked rajta. Mindenkinek joga van hülyének lenni.

    Mondjuk a lehazugozás szarul esik, de túl meleg van ahhoz hogy magamra vegyem.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák