Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #54625216 #4 üzenetére

    Ha kell a telephez, akkor meg kell venni oszt csókolom. Ha nem vezet sehova, akkor nincs sok értelme a megyének se, hogy karbantartsák azt a pár m2-t állami pénzből a semmiért.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • vicze

    félisten

    válasz #54625216 #19 üzenetére

    Nem aztán hót mindegy én nem ott lakok. :D
    Mondogasd az ott lakónak és az önkormányzatnak, hogy nem sajátították ki a közutukat. :)

  • azbest

    félisten

    válasz #54625216 #34 üzenetére

    amúgy a lakózáhak felőli irányban van a kilövőállás ;)

    Ha a főút helyett a hátsó utakon átvágnának a gyárkomplexumokon és rakátaalkatrészek, launch control center közt és már a Remedios felől nem lenne lezárva a főút, akkor kikerülhetnék... de ez eléggé életszerűtlen

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz #54625216 #34 üzenetére

    Most azért abba gondolj bele, hogy ott van 20+ nyugger akik kiköltöztek meghalni a nyugalomba az isten háta mögé és egyszer csak egy ipari park közepén találod magad. Én se szórakoznék túl jól rajta, kicsit több vérnyomás csökkentőt kéne szedni az biztos. :DDD Eladni nem tudják, SpaceX 2013-ban felajánlotta mindenkinek a kivásárlást(nyilván az opció fennáll), 20-an maradtak, mert hát az otthonuk(blabla)...

    Csak, hogy tisztázzuk, amit írtam nem elmélet, hanem konkrétan megtörténik. A főút van lezárva és csak akkor engedik be a lakosokat ha "listán" vannak. Ez a főút, ami elég biztosan közút.
    "Besides that, why would a SpaceX employee have authorization to stop me on a state highway and tell me I can’t go through?"

    Igazából akik ott maradtak, abban reménykednek, hogy kinövi a SpaceX a területet és pár éven belül elhúznak a fenébe. Mivel természetvédelmi területről van szó a végleges bázis nyilván máshol kell legyen.

  • Joci10

    őstag

    válasz #54625216 #49 üzenetére

    Én nem tudom, konkrétan mi a helyzet. Nem is értem, hogy lehet olyan okos sok mindenki, hogy itthonról tudja, hogy pontosan mi a helyzet ott. De nagyon úgy tűnik, hogy itt is az alapján terjednek a hírek, hogy valaki SpaceX párti vagy ellenző. Miért is?

    Adva van egy közút. Azon az esetek többségében bárki bármikor bármennyiszer közlekedhet (autózhat, motorozhat, kerékpározhat, ...). Ha annyira a SpaceX gyári területe lenne, amennyire most te próbálod beállítani, akkor nem kérték volna már meg a kormányzót, hogy 'de légyszi, légyszi; akár adunk X pénzt is, mert nem szeretnénk, ha gyári területünkön mennének keresztül mások - akár még csinálunk egy elkerülő utat is, mert mi hűdemilyenf@sza gyerekek vagyunk, és szeretnénk, ha senkinek nem esne bántódása, és mindenki jól érezné magát'? Szerintem de, megkérték volna, és vélhetően kaptak volna rá engedélyt. Vagy akár vihették volna a céget olyan helyre, ahol nincs közút, ami problémákat okozhat (vagy ha csak azt felvetik, hogy ha nem kapnak engedélyt, akkor mennek máshová; akkor tuti megkapnak minden engedélyt, amire szükségük van, mert akár a település vezetője fogja kijárni a hatóságoknál az engedélyeket, akár ilyen-olyan kompromisszumok árán is).

    Ezzel szemben ami jelenleg látszik (legalábbis a hírből nekem ez jön le): néha-néha senkivel sem egyeztetve hatósági személynek kiadva magukat lezárják az utat - holott csak le kellett volna írni egy kérelemben, hogy 'elnézést, de ezen és ezen az útszakaszon szeretnénk ilyen-olyan (akár mások számára életveszélyes) tevékenységet folytatni, ami miatt szeretnénk, ha addig az X óráig lezárnák nekünk az utat, amíg végzünk', és megoldja ezt a hatóság. Ez lenne a rendje, ezért vannak a törvények, amiket be kellene tartani. De ha meg sem próbálják ezt megtenni, akkor nem a hatóság a bűnös (mint itthon a tihanyi hattyú esetében: nem kértek engedélyt, pedig engedélyköteles lett volna; aztán meg megy a siránkozás, mert el kellett tüntetni - pedig tényleg kib@szottul jól nézett ki, és tényleg jó lett volna, ha marad; de a jogszabályok a mérvadóak - ha engedélyköteles, akkor engedélyt kell kérni, aztán lehet, hogy meglágyul a szívük, ha a kérelemben megfelelően adják elő a festést és annak előnyeit; de ha meg sem próbálják, akkor csak azt fogják érezni a hatóságnál, hogy ki akarnak velük szúrni, ami után még nehezebb lesz elérni bármit is).

    Megjegyzem: nem vagyok SpaceX ellenző (és Musk sem igazán hat meg). De a nemi szervem is kivan attól, amikor megacégek direkt b@sznak a törvényekre, mert ők a Google, a Microsoft, a SpaceX, a ..... Vannak törvények, amiket be kell tartani. Ha meg 'rossz', esetleg elavult ez a jogszabály, akkor meg el kell érni, hogy töröljék, vagy frissítsék. De nem az a megoldás, hogy rendre megszegjük.
    Szerintem. Külsősként nálam ez csapódott le a hírből.

  • Joci10

    őstag

    válasz #54625216 #51 üzenetére

    Direkt aludtam rá egyet a válaszra. Miért? Ugyanazt mondod, amire már válaszoltam. Ugyanazt hozod fel érvként, amire leírtam, hogy nem működik érvként. Vagyis semmi olyasmit nem írtál, ami az írásom ellen lenne. Úgyhogy megpróbálom újra átadni, amit úgy látszik, nem sikerült elsőre.

    Tények: adva van egy közút. Ezen a közúton akkor is el lehet menni, ha felvásárolta a SpaceX a szomszéd telkeket (Ha én felvásárolnám a Váci utca jobb és bal oldalán az épületeket, akkor lezárhatom a Váci utcát önkényesen, mert úgyis az enyémek a házak rajta? Ugye, hogy nem?). Nem csak elméletileg lehetne, hanem valóságban is lehet - legalábbis az év kb. 98%-ában. Ugyanis nincs 'állandó' útlezárás, vagyis a SpaceX sem vitatja a jogi helyzetet (vagyis az az indokod már meglőve, hogy 'üzemi terület', meg 'biztonsági terület' meg hasonló, hiszen a SpaceX sem tekint ilyen módon erre a területre, vagyis az utcára). Csak egy-egy időszakos lezárást csinálnak, amire a törvények szerint engedélyt kellene kérni - de nem teszik. Pedig tényleg nem lenne egy hatalmas lépés. Ők viszont meg akarnak úszni egy ilyen apró dolgot is (nem tudni, miért - a SpaceX sem írja, hogy 'kértünk engedélyt, de nem adtak'; és a másik oldal sem azzal jön, hogy 'nem engedélyeztük, de mégis megtették'; hanem azt mondják, hogy nincs engedélykérés, de néha van lezárás (a hírekben is azt mondják, hogy helyi bejelentésekre mentek ki ellenőrizni)). Ráadásul mindezt az útlezárást úgy teszik, hogy a biztonsági őrök, akiknek csak a cég területén belül lehetne bármilyen joguk fellépni, a közúton úgy tevékenykednek, mintha az is az övék lenne (az USA-ban pedig kifejezetten nem szeretik az ilyen 'hatósági személynek kiadjuk magunkat' dolgokat). És szintén tény, hogy a törvényekben mi van, és mit kellene tenni - de a SpaceX nem teszi ezt. Nem védekezik olyan indokokkal, mint amiket Te is felhozol mellettük, ezért mondom, hogy ez inkább egy 'fan' kiállása a cég mellett (hiszen tudják, hogy ezek az indokok a törvény előtt nem állnák meg a helyüket), csak csinálják, amit csinálnak. Engedélykérés nélkül.

    Innen jönnek a kérdések, amire ahány ember, annyi féle magyarázatot talál ki. Mert a konkrét okokat mi biztosan nem tudjuk (lehet, hogy még a helyiek sem).
    Miért nem oldották meg, hogy a közutat lerendezzék (mondjuk egy tippem lenne: mert a hatóságok előtt a terület nem egy telek, hanem több kisebb telek együttese, és a jövőben meg ki tudja, hogy mikor fog ettől megszabadulni a cég - akár darabokban is)? Ha van normális indok erre (lásd: tippem), akkor miért nem kérnek engedélyt az időszakos lezárásokhoz?
    De közelíthetünk más oldalról is: Miért pont ezt a területet vették meg, ha tudták, hogy ilyen problémák lehetnek? Miért nem úgy intézték az üzemi területeket, hogy ne kelljen lezárni a közutat? Vagy ha nem akarnak engedélyt kérni, akkor miért nem úgy intézik, hogy ne kerüljenek összeütközésbe a hatóságokkal? ..... és még rengeteg hasonló kérdés merül fel az emberben. De a lényeg: a törvény az törvény. Be kell tartani. Vagy meg kell oldani, hogy megváltoztassák, ha ez nem jó. De amit a SpaceX láthatólag tesz (illetve nem tesz), az jogilag nem védhető. Mert nem a SpaceX-et provokálják, hanem a SpaceX provokálja a hatóságot. A hírben is benne van, hogy már tavaly figyelmeztették őket, de idén még mindig nem akarnak a hatóságok felé lépni (engedélyeket kérni) - innen meg nem a hatóság a kukacoskodó, a mindenkibe belekötő. Szerintem.

  • vicze

    félisten

    válasz #54625216 #58 üzenetére

    "elhagyatott keleti"
    A 40 ház és az ott élők gondolom ezt kimerítik...
    És még véletlen se az volt az ok, hogy a város adómentességet adott, mert beígértek több száz munkahelyet.

    "van alap infrastruktúra"
    Egész pontosan 0 infrastruktúra volt, most beszéltél földutakról...

  • vicze

    félisten

    válasz #54625216 #62 üzenetére

    Úgy mondod, mintha Floridában nem lenne elég mocsár a tengerparton, csak tudnám mire építették egész Miami-t... Várjá má melyik űr kutatási szervezetnek is van arrafelé elég nagy telephelye? Mondjuk lehet kicsit drágább...
    De én vagyok a hülye.

    "Ezen túl van vízhálózat, elektromos áram, stb."
    Ha vetted volna a fádságot és elolvasod a korábban linkelt cikket az ott lakókkal, akkor tudhatnád, hogy egyik sincs...
    Nem én játszom a hülyét... :U

    SpaceX konkrétan csak napelemből nyeri az energiát a site-on.

  • azbest

    félisten

    válasz #54625216 #66 üzenetére

    Gyakorlatilag a legdélebbi partszakasz, ami amerikai területre esik ott :)
    És akkor ugye a fellövési irányok kapcsán is figyelni kell, hogy minél távolabb legyenek az útvonalak a lakott területektől.

    Jaja, pont hogy egy másik állami szervezet azért rinyált tavasszal, hogy miért nem vesznek fel külföldi állapolgárságúakat is és hogy ez diszkrimináció. Ami teljességgel érthetetlen, hiszem tilos nekik.

    Sőt, ami még érdekesebb. Blue origin vagy valamelyik akik adománygyűjtés kapcsán sorsoltak ki egy széket egy fellövésre... ott is kritérium volt az utas állampolgárásága. Nem hogy dolgozónak, de utasnak sem leht akárki, mert át kell esniük egy kiképzésen azoknak is és nem lehet bárkit beengedni oda sem.

  • vicze

    félisten

    válasz #54625216 #66 üzenetére

    Legalább nem próbálod megcáfolni és elismerd hogy folyamosan valótlanságost állítasz, a nemzetbiztossági hülyeség olyan olyan hasra ütés mi az infrastruktúra bepróbálkozás.

    Gondolom majd ha linkelsz arra bármi bizonyítékot, hogy az adott létesítménynek bármilyen nemzetbiztonsági szerepe van. Addig meg azt hiszel amit szeretnél, de a valósághoz nem lesz köze, ahogy tény se lesz belőle.

    Nyilván belinkelem az összes ott dolgozó aktáját, egy pillanat...
    Egy építő betont öntő munkás nem SpaceX alkalmazott mellesleg, csak egy random vállalkozó alkalmazottja. Persze megint csak azt hisszel amit csak szeretnél.

Új hozzászólás Aktív témák