Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz #54625216 #49 üzenetére

    Én nem tudom, konkrétan mi a helyzet. Nem is értem, hogy lehet olyan okos sok mindenki, hogy itthonról tudja, hogy pontosan mi a helyzet ott. De nagyon úgy tűnik, hogy itt is az alapján terjednek a hírek, hogy valaki SpaceX párti vagy ellenző. Miért is?

    Adva van egy közút. Azon az esetek többségében bárki bármikor bármennyiszer közlekedhet (autózhat, motorozhat, kerékpározhat, ...). Ha annyira a SpaceX gyári területe lenne, amennyire most te próbálod beállítani, akkor nem kérték volna már meg a kormányzót, hogy 'de légyszi, légyszi; akár adunk X pénzt is, mert nem szeretnénk, ha gyári területünkön mennének keresztül mások - akár még csinálunk egy elkerülő utat is, mert mi hűdemilyenf@sza gyerekek vagyunk, és szeretnénk, ha senkinek nem esne bántódása, és mindenki jól érezné magát'? Szerintem de, megkérték volna, és vélhetően kaptak volna rá engedélyt. Vagy akár vihették volna a céget olyan helyre, ahol nincs közút, ami problémákat okozhat (vagy ha csak azt felvetik, hogy ha nem kapnak engedélyt, akkor mennek máshová; akkor tuti megkapnak minden engedélyt, amire szükségük van, mert akár a település vezetője fogja kijárni a hatóságoknál az engedélyeket, akár ilyen-olyan kompromisszumok árán is).

    Ezzel szemben ami jelenleg látszik (legalábbis a hírből nekem ez jön le): néha-néha senkivel sem egyeztetve hatósági személynek kiadva magukat lezárják az utat - holott csak le kellett volna írni egy kérelemben, hogy 'elnézést, de ezen és ezen az útszakaszon szeretnénk ilyen-olyan (akár mások számára életveszélyes) tevékenységet folytatni, ami miatt szeretnénk, ha addig az X óráig lezárnák nekünk az utat, amíg végzünk', és megoldja ezt a hatóság. Ez lenne a rendje, ezért vannak a törvények, amiket be kellene tartani. De ha meg sem próbálják ezt megtenni, akkor nem a hatóság a bűnös (mint itthon a tihanyi hattyú esetében: nem kértek engedélyt, pedig engedélyköteles lett volna; aztán meg megy a siránkozás, mert el kellett tüntetni - pedig tényleg kib@szottul jól nézett ki, és tényleg jó lett volna, ha marad; de a jogszabályok a mérvadóak - ha engedélyköteles, akkor engedélyt kell kérni, aztán lehet, hogy meglágyul a szívük, ha a kérelemben megfelelően adják elő a festést és annak előnyeit; de ha meg sem próbálják, akkor csak azt fogják érezni a hatóságnál, hogy ki akarnak velük szúrni, ami után még nehezebb lesz elérni bármit is).

    Megjegyzem: nem vagyok SpaceX ellenző (és Musk sem igazán hat meg). De a nemi szervem is kivan attól, amikor megacégek direkt b@sznak a törvényekre, mert ők a Google, a Microsoft, a SpaceX, a ..... Vannak törvények, amiket be kell tartani. Ha meg 'rossz', esetleg elavult ez a jogszabály, akkor meg el kell érni, hogy töröljék, vagy frissítsék. De nem az a megoldás, hogy rendre megszegjük.
    Szerintem. Külsősként nálam ez csapódott le a hírből.

Új hozzászólás Aktív témák