Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Joci10 #50 üzenetére

    Én nem tudom, konkrétan mi a helyzet.

    Olvasni, informálódni, kérdezni, tanulni. Az sokat segít.

    Nem is értem, hogy lehet olyan okos sok mindenki, hogy itthonról tudja, hogy pontosan mi a helyzet ott.

    Itthonról? Mi az az "itthon"? Én pl. elég messze vagyok Magyarországtól, ha arra céloztál.

    Egyébként pedig a XXI. században, a "szabad" világban, azaz úgy kb. a nyugati féltekén bárhol, ezek az információk szabadon elérhetőek: a panasz teljes szövege, a telekkönyvi kivonatok, adásvételi szerződések, stb.

  • azbest

    félisten

    válasz Joci10 #53 üzenetére

    szépen kitaláltad, már csak a valósággal kéne egyeztetni.

    A főútra szoktak kérni időszakos lezárásokat, amit meg is kapnak. A főútra van kijárata a falunak, ez nem az. Az ipartelep belső útjára nem engedik be az idegeneket.

    Mondjuk akár azért is lehet, mert nemzetbiztonsági okokból szövettségi szinten tilos nekik beengedni oda idegeneket. Nem véletlenül ex-katonák védik a területet. A helyiek közül ficánkol valaki, mert ez a hobbija.

    A helyi okos hivatalnok meg azt írta, hogy a spacex biztonsági őre nem engedte be őket, s belekavar olyan hülyeséget, hogy hatóságnak adta ki magát. Biztonsági őrnek adta ki magát (a hivatalnok is azt írta előtte) és attól, hogy egy hivatalnok ott kekeckedik, nem fogja a biztonsági őr odahívni az igazgatót. Beadhatja a panaszát a megfelelő helyen, de ő sem mászkálhat akárhová egy űrkikötőben. A panaszt beadta és majd lerendezik.

    Az biztos, hogy valami adminisztrációs hülyeség van ott, legalább letisztázzák ezt is. És meg volt az 5 perc hírnék és a próbálkozás a tőzsdemanipulációra és hangulatkeltésre.

    Egyébként az is hazugság, hogy azt állítják, hogy "detainded" azaz visszatartotta a biztonsági őr. Szabadon elmehetett az ellenekező irányba. Sőt, nem akarta visszatartani, hanem éppenhogy kitessékelte az ipartelep területéről.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Joci10 #53 üzenetére

    Tényleg, ha már nem veszed a fáradtságot, hogy utánaolvass a témának, legalább a térképre vess egy pillantást és egy csomó kérdésedre választ kapsz.

    A szóban forgó útszakasznak ugyanis egyetlen gyakorlati funkciója volt: hogy a SpaceX által azóta felvásárolt telkeket összekösse a faluval.

    Az útszakasz, amit átmenetileg le szoktak zárni, az a főút a tenger felé, a balhé a pirosan jelölt mellékutak körül zajlik.
    Jól látható, hogy ha valaki a faluból ki akart jutni a főútra, azelőtt sem a pirossal jelölt földutakat választotta, mielőtt a SpaceX felvásárolta volna a területeket.

    Ezért nem stimmel a Váci út hasonlatod: a Váci úton emberek közlekednek A-ból B-be, így nem állhatod el az útjukat. A SpaceX esetében viszont azon az úton a SpaceX dolgozóin kívül senkinek semmi dolga nincs, ha lezárják senkit sem vágnak el semmitől.

    Ha már hasonlat, akkor azt mondanám, hogy van egy gyümölcsösöd, aminek telekkönyvileg két helyrajzi száma van és valaki arra hivatkozva akar a gyümölcsösödben piknikezni, hogy a telkeket elválasztó fél méteres vízelvezető árok helyrajzilag az önkormányzathoz tartozik.

    Miért ezt a területet vették meg:

    Mindenképpen nagy, elhagyatott keleti parti terület kellett, minél közelebb az egyenlítőhöz és az óceánhoz, ahol azért van alap infrastruktúra. Az óceán azért kritikus, mert bármilyen probléma esetén a rakéta a tengerbe tud csapódni, a keleti part meg azért, mert úgy nem kell a Föld forgása ellen haladni.

Új hozzászólás Aktív témák