Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Stauffenberg #19 üzenetére

    A játékkalózok jelentős része nyugaton tényleg ezért tölt le. Nem olyan régóta van steam-en visszatérítés és elég sok balhé volt a trehány portok miatt az utóbbi pár évben.

    Filmek esetén meg amúgy a kényelem ami sokat számít. Egyes virágboltok olyan kínálattal rendelkeznek amiket még több legális forrásból sem lehetne összeszedni.

    Szerintem meg az a baromi álságos amúgy, hogy amíg ilyen idióta szerzői jogi dszungel van mint most és pl itthon drágábban kapod a netflix kínálat 1/10-ét elvárni, hogy bárki is örömmel fizessen. Legyen minden elérhető legálisan mindenhol, onnantól pedig lehet szigorítani ahogy akarnak.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Béééla

    őstag

    válasz Stauffenberg #19 üzenetére

    Egy kicsit álságos mentalitás ez akkor, ha a "megnézem, hogy tetszik-e" próbakörrel gyakorlatilag okafogyottá vált megvenni a terméket (pl: film).

    És végtelenül gusztustalan, amikor egy filmet megnéznél, de a trélerében három felvillanás van, hogy mindenki döbbent arcot vág, majd egy logó: "A mozikban!", vagy hogy (ahogy a játékiparban is) a cikkek róla vagy spoilereznek, vagy fizetett reklám. Elmész, megnézed, és anyázva jössz ki. Ami egyértelműen állatihúdejó, azt persze megnéztük párommal moziban, na akkor nem is csalódtunk, de egy átlag filmnél köszi, nem.

    A Kedves Jogvédők nem látják be, hogy aki született kalóz, az egy forintot se fog adni egy filmért, ellenben egy albumért ~ 1000 HUF környékén már elkezd az itthoniak pénztárcája is kinyílni. Mellesleg felteszem a kérdést: mit kezdünk itthon a a 7.5 ezerrel drágábban váltott, ráadásul Font alapú Steam gift carddal, a röpke kétezer Ft-tal drágább de legalább ojróalapúval,
    nem látom az áruházakban az iTunes és Play (Microsoft Store kártyáról nem is álmodom) kuponokat a pénztárnál (mert nem léteznek), akkor miről beszélünk? Én is csak a számat húzva mertem ide-oda kapcsolni a bankkártyámat, de a gyereknek születésnapra-karácsonyra tuti csak egy feltöltőkártyát adnék (majd eldönti, hogy zenét vagy sapkát vesz belőle) mert a bankkártyához soha a büdös életbe nem fogom kötni.

    Játékot kalózkodni meg a multi miatt nem érdemes ma már, plusz ugye az esetleges fertőzésveszély. De inkább örülnék, ha letölthetnék egy demót és nem az ügyfélszolgálatot kéne zaklatni ha szar. Te se úgy veszel kabátot hogy "negyvenhatosat kérek, hátha jó", kifizeted, majd a bolton kívül felveszed és szaladsz becseréltetni mert szűk.

    @proci985
    megvaltozott a vilag.
    steam villamgyorsan es automatikusan patchel (250es netem van

    Köszi, 8 mega a max elérhető, pedig Budapest mértani középpontja. Nem mindegy hogy fél óra vagy 3 perc.
    Steamrol van refund ha nem megy / nem tetszik.
    Erősen korlátozott. Nem végigjátszás után akarom visszakérni a pénzt, nem vagyok olyan (főleg hogy a steam könyvtáram tele van, és ebből több cím úgy van meg, hogy évekkel később vettem meg, mert anno virágbolti verzió volt csak a gépen) de az már procedúra. Legyen demó. Psychonauts az utolsó amiből demót láttam, meg is vettem mert érdekelt. Vagy szokott ingyen hétvége lenni, ha úgyis méri a steam mennyit játszol, szedhess le egy játékot és 1 óráig nyomhasd anélkül hogy megvennéd. Demónak megfelel.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Stauffenberg #40 üzenetére

    A trailer nem tud becsalni a moziba, de ingyen azért már kell?
    Ja, azt elfelejtettem említeni, hogy ingyen se nézem meg :D
    Az ilyen semmitmondó traileres filmek közelébe nem megyek.

    Honnan tudod előre, hogy jó lesz? Letöltöd a kézikamerás kópiát és ha bejött, akkor moziban is megnézed?
    Azok az idők elmúltak, amikor hajlandó voltam sávszélességet pazarolni kamerásra. Eddig a moziba járó ismerősök ajánlása volt az egyedüli megbízható forrás, az összes többi lutrinak bizonyult. Még a sokak által kedvelt-nézett hazai moziyútúberek véleménye is erősen különbözött többször.

    Nem mintha a jogvédelemnek csúfolt intézményrendszer mellett állnék, de tulajdonképpen mit vársz? Mostantól legyen minden ingyen, mert aki megrögzött kalóz az az is marad?
    Nem akarod látni, talán mert a kamera másik oldalán vagy? :)
    A 10 millió dollár büntetés egy albumnyi MP3-ért és az ingyen kenyér se járható, ellenben a Zinternet miatt iszonyat mennyiségű emberhez juthat el percek alatt a műved, nézd csak meg, hány noname ember vacka van fenn Playen és iTuneson! Próbálják meg inkább a fizetős vendégek igényeit nézni, ne a keselyűkét és kalózokét! Hány kis előadó teszi fel a cuccát youtubera és linkeli oda a vásárlási lehetőséget? Rengeteg!
    Pár évszázad eltelt, nem egy mecénástól kell nagy pénzt kuncsorogni, hanem sok apróból is összejön, és sokkal szívesebben ad ki az ember egy ezrest egy albumért, mintsem 3-4-5-öt. Változott a piac mérete, pont. Tessék alkalmazkodni, elég tíz yacht, nem kell tizenöt.

    Mellesleg felteszem a kérdést: mit kezdünk itthon a a 7.5 ezerrel drágábban váltott, ráadásul Font alapú Steam gift carddal, a röpke kétezer Ft-tal drágább de legalább ojróalapúval"
    Saját magadat szúrod tökön és utána háborogsz...

    Ezt kifejthetnéd. Azt próbáltam bemutatni, hogy az itthon EGYÁLTALÁN kapható kártyák is söralátétnek jók, vagy túlárazottak erősen.

    Csókolom, már 14 éve lehet PayPal-t használni online fizetésre, de ott vannak a bankok saját e-kártyái is.
    You can use PayPal to buy apps and digital content on Google Play in the following countries: Australia, Austria, Belgium, Canada, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Mexico, Netherlands, New Zealand, Portugal, Russia, Singapore, Spain, Sweden, Switzerland, United States, United Kingdom. Ungárische nincs. És nem mindegyik bank ad e-kártyát (és annak plusz költsége van) na meg minden gyerekre nem csinálok külön e-kártyát...

    Bélabá

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #60 üzenetére

    "De a tartalomért nem fizetne, amit bérért dolgozó emberek állítanak elő."

    És aztán veri a dobokat, hogy elfogult, fizetett teszt, mindmocskosállatokavagytok ;] Mer' ami a neten van az ingyen van, ami ingyen van az legyen tökéletes vagy lehetőleg jobb, azonnal, de az se baj ha máris :DDD

  • Béééla

    őstag

    válasz Stauffenberg #60 üzenetére

    Mellesleg nem önmagában a kalózkodást ítéltem el, hanem amikor valaki pocsék érvekkel akarja legitimálni, aminek a vége mindig az, hogy csak fizetni ne kelljen.
    Na lassan kiderül hogy nincs is akkora különbség :)

    De nem értem, hogyan jön ez az árérzékenységhez? Németországban csak 40 eurót kell fizetni az 50 eurós kártyáért?
    Fentebb kitárgyaltuk hogy ami nagy nehezen elérhető, arra is ráraknak egy adag "mert miért ne" sápot és így lesz ~25€-ért 20€-s kaparós kártya. Persze ott az online kártyás-paypalos még mindig, én értem, de sokak jogosan féltik a kártyaadatukat. Vagy egyszerűen online vásárlásra alkalmatlan :D

    ez megint hogyan legitimálja a kalózkodást
    Itt beszélünk el :)
    Ugyanis nem legitimizálja, csak rossz kapitalistaként nem ismerik fel a lehetőséget.

    Zavar, hogy a hőn áhított film csak később lesz elérhető számodra?
    Vagy egyáltalán nem, adultswimen fut egy sorozat, amit soha nem is lesz esélyem nézni legálisan. Vagy anno a susogós mackók volt olyan hogy idióta időpontokban ment és akkoriban nem volt fenn a CC honlapján. Tudom, VHS magnó beizzít :D

    Erre mondom én, hogy a kalózok nem a kompromisszumot keresik, hanem azt, hogy lehetőleg legyen minden ingyen.
    Igen, ebben még mindig egyetértünk :)

    nem őket féltem, hanem a kishalakat, akik odafigyelnek a fogyasztóik (vagy nevezzük őket rajongóknak) igényeire, de a kalózkodás őket is lehetetlen helyzetbe hozza
    Ráadásul ők kevesebbszer vannak fenn spotifyon és hasonlón :(

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • azbest

    félisten

    válasz Stauffenberg #63 üzenetére

    "A világ legsikeresebb cégeit csupa idomított csimpánz irányítja"

    Ó, azért óvatosan ezzel. Néha meglepő dolgokat látni belülről... úgy általánosságban :D

  • Béééla

    őstag

    válasz Stauffenberg #63 üzenetére

    Ez inkább arról szól, hogy DRM-es CD és DVD lenne csak kapható és a streamet el is felejthetnénk. Emlékszem az MP3-ra mint az ördögre tekintettek, és ha már akkor megcsinálták volna a saját online zeneboltjukat, akkor Jobs bácsi nem tudott volna az iTunes-zal akkorát durrantani.

    Bélabá

  • BonFire

    veterán

    válasz Stauffenberg #67 üzenetére

    :DDD Be is halnék, ha még mindig kapargatni kéne.

    Bárki mondhat bármit, azért az igazi kényelem, amikor mondjuk kórházban vagy, mindenkitől elvágva, és az ágyban fekve fel tudod tölteni az egyenlegedet a zsebedben lévő kártyával, illetve újabb mobilinternet-adatcsomagot vásárolni pár kattintással. Nem tudom, mi a rossz ebben. Szinte mindenhol kártyával fizetek. Csak ott kell készpénzt használni, ahol „okosban” megy a bolt. Mint a kínainál.

    És van olyan boltos, aki kerek perec kijelenti, hogy őnála sosem lesz terminál. Kár, mert akkor potenciális vevőtől esik el. Kocsmában a szokásos „kétkasszás” módszer megy, ott nem fizethetsz bankkártyával, de más helyeken szinte majdnem mindenhol.

    Itt az alapvető probléma azzal van, ha valaki egyáltalán nem óhajt fizetni. Annak bármilyen üzleti modellben akad kifogásolnivalója.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák