Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #18 üzenetére

    "de még mindig nem látják, miért kalózkodnak: minőségkontroll (megnézi mielőtt megveszi)"

    Egy kicsit álságos mentalitás ez akkor, ha a "megnézem, hogy tetszik-e" próbakörrel gyakorlatilag okafogyottá vált megvenni a terméket (pl: film). A kalózkodás egyetlen oka, hogy az emberek mindent ingyen akarnak, nem olyan nagy dolog ezt belátni. Főleg amikor a Steam, iTunes, Google Play is ad már próbalehetőséget teljes pénzvisszatérítéssel, de sok esetben (mint a már említett mozifilmeknél) a műfaj jellegéből adódik, hogy nem lehet odaadni két órányi próbaidőt.

    Mellesleg a kijelentésedet nehéz komolyan venni, rendes felmérések, statisztikák hiányában. Ahogy azt is nehéz bizonyítanom, hogy a kalózkodók többségének esze ágában sincs később fizetni a termékért.

    Ha mégis vannak ilyen vásárlói felmérések, akkor szeretném látni.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Béééla #18 üzenetére

    Én az okot inkább abban látom, hogy egyszerűen túl drágán adják a filmeket, zenéket. Az ember azt látja, hogy a filmek hozzák a csilliárdos bevételeket a stúdióknak (még akkor is, ha kreatívan könyvelve bármilyen 10 oscar díjas szuperprodukcióról kihozzák, hogy veszteséges volt) , a színészek, zenészek egy része komplett szigeteket vesz, mert már 8 villájuk és 3 magánrepülőjük van...szóval nem épp úgy néznek ki, mint akik kenyéren és vízen élnek. Ha neki annyit kellene fizetni a filmekért és zenékért, amennyit elvárnak, akkor csak a filmek és zenék 1%-át nézné, hallgatná meg az átlagember. Adják ésszerű áron és sokkal nagyobb lesz a bevételük. Persze nekik ez nem felel meg, mert azt hiszik, hogy bevételkiesésük van a kalózkodás miatt, miközben alig lenne több, ha holnap megszüntetnének minden kerülőutat. A többség egyszerűen nem venne filmet, zenét, és nem menne moziba, mert nincs ezekre annyi pénze.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Béééla #18 üzenetére

    megvaltozott a vilag.

    steam villamgyorsan es automatikusan patchel (250es netem van, par percnel nagyobb patchet meg nem lattam es az is a Just Cause 3 sokgigas DLCje volt).

    Regiozarazas gyakorlatilag eltunt, mar boven nincs az, amikor az ember japan belpiacos kiadasokra vadaszott mert azoknak volt a legjobb a minosege. van par dolog ami nagyon nehezen beszerezheto marad (pl par korai Monolith cim vagy a Battle for Middle Earth 2), de figyelembe veve hogy az embernek egy feneke van...

    kenyelem is alakul, Spotify pl olyan szinten gyonyoruen integralodik az itthoni eszkozokkel ami kb 10-15 eve elkepzelhetetlen volt. premiumnak pedig mar kb oke a minosege (rendes hifi rendszerrel nezve is).

    filmeknel tenyleg javulhatna a helyzet, egy szolgaltatas meg nem fog le mindent en meg egyelore egynel maximalizalom (amennyire keves idom van nezni).

    Tigerclaw: meg egyszer, 2016 van es nem 1999 amikor 5000 forint volt egy musoros CD (masfel-ketszerese a nemet araknak). ott a Spotify, ott a Netflix, ott a tobbi hasonlo tartalomszolgaltato, musoros BRt erre kapni atszamolva 650HUFert (nagyobb cimeket is), musoros CDt szinten.

    djculture: egyik helyi szolgaltatonak a legkisebb net 50es es azt internetre ajanljak (komolyan, en is majdnem leestem a szekrol a rohogestol, viszont tenyleg kb havi 20 euro). nekem azert lett 250esem mert az volt akkor epp a legolcsobb. egyebkent tokjo, nem kell mindent letoltve tartani steamrol, ha barmit tolni akarok max 20 perc alatt lent van (es akkor valami 50gigas monstre jatekrol beszelunk).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Béééla #37 üzenetére

    Kiegészítve annyival, hogy jóideje nem vacakolnak a feketézők optikai lemezekkel, lévén a HDD fajlagosan olcsóbb és mérföldekkel hatékonyabb tárolási mód. Abszolút nevetséges+felháborító, hogyha KIFIZETEK 30-50EUR-t egy termékért, akkor miért kell kb addig Artisjus-reklámot, vmi másik b#romság trailerét nézegetni, míg elfogy a popcorn és az innivaló. Ezt kb a TV is tudja...

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #37 üzenetére

    "És végtelenül gusztustalan, amikor egy filmet megnéznél, de a trélerében három felvillanás van, hogy mindenki döbbent arcot vág, majd egy logó: "A mozikban!", "

    A trailer nem tud becsalni a moziba, de ingyen azért már kell?

    "Ami egyértelműen állatihúdejó, azt persze megnéztük párommal moziban, na akkor nem is csalódtunk, de egy átlag filmnél köszi, nem."

    Honnan tudod előre, hogy jó lesz? Letöltöd a kézikamerás kópiát és ha bejött, akkor moziban is megnézed?

    "A Kedves Jogvédők nem látják be, hogy aki született kalóz, az egy forintot se fog adni egy filmért"

    Nem mintha a jogvédelemnek csúfolt intézményrendszer mellett állnék, de tulajdonképpen mit vársz? Mostantól legyen minden ingyen, mert aki megrögzött kalóz az az is marad?

    Menjenek önköltségi ár alá? Majd te kitalálod mennyit akarsz fizetni és ha a fejlesztőnek, készítőknek, kiadóknak ez anyagilag nem éri meg, akkor inkább letöltöd kerülőúton? Amit a kalózkodást ködösen legitimálók nem értenek, hogy filmet, zenei albumot, szoftvert, videojátékot gyártani nagyon drága tud lenni és nem csak a nagy kiadók szuperprodukció léteznek, sőt a valóságban a többségük fennmaradni sem tud külső támogatók (állami támogatás, szponzor, alapítványok, stb) nélkül, de sokszor még azzal együtt sem. A kalózkodást ködösen legitimálók meg persze követelőzni azt tudnak, csinnadrattát várnak el, csak kifizetni nem akarják a gyártás és terjesztés költségeit. De persze megjelenhetnek a produkciókban harmadik felek is támogatóként, de akkor követelni ők fognak és a közönség igényei másodlagossá válnak. Valamit valamiért.

    "Mellesleg felteszem a kérdést: mit kezdünk itthon a a 7.5 ezerrel drágábban váltott, ráadásul Font alapú Steam gift carddal, a röpke kétezer Ft-tal drágább de legalább ojróalapúval"

    Saját magadat szúrod tökön és utána háborogsz... :D

    "mert a bankkártyához soha a büdös életbe nem fogom kötni"

    Csókolom, már 14 éve lehet PayPal-t használni online fizetésre, de ott vannak a bankok saját e-kártyái is. Szopatod saját magad Gift Cardokkal és mindenért másokat hibáztatsz? Jesszus...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Béééla #41 üzenetére

    Miért kéne minden gyerekre külön e-kártya? :F

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #41 üzenetére

    "Nem akarod látni, talán mert a kamera másik oldalán vagy?"

    Mit nem látok? Tőlem nem láthattál leírva olyat, ami az elfajzott jogvédők vállát veregetné, mert undorodom tőlük. De ez is csak egy hangos kisebbség, ettől még a szerzői jogvédelem egy létező és komplex területe a jogalkalmazásnak és jogalkotásnak.

    "Tessék alkalmazkodni, elég tíz yacht, nem kell tizenöt."

    Köszönjük, mára is kimerítetted az "azért kalózkodom, mert ők szupergazdagok" bullshit dömpinget.

    "Ezt kifejthetnéd. Azt próbáltam bemutatni, hogy az itthon EGYÁLTALÁN kapható kártyák is söralátétnek jók, vagy túlárazottak erősen."

    Nem tudom mit kell ezen kifejteni. Banki napi középárfolyamon, névértéken vásárolt Gift Card helyett inkább a masszívan túlárazott nepper árakkal jössz. Nem tudom ez mire jó, azon kívül, hogy finoman szólva is humoros az egész.

    "És nem mindegyik bank ad e-kártyát (és annak plusz költsége van)"

    Neked nagyon bejön ez a "legyen minden ingyen", még a saját pénzed biztonságára sem vagy hajlandó kifizetni egy fillért sem. Ezeknek a virtuális kártyáknak az éves díja 1000 Ft körül mozog, jelentősen olcsóbb, mint a főkártyád.

    "You can use PayPal to buy apps and digital content on Google Play in the following countries:"

    Tudtad, hogy Google Play-en vásárolhatsz a telefonszámlád terhére is? Nem kell hozzá sem bankkártya, sem PayPal. Ellenben PayPal nagyon-nagyon sok helyen máshol remekül használható, de kiragadtál egy példát, hogy éppen hol nem.

    "na meg minden gyerekre nem csinálok külön e-kártyát..."

    Ennél a pontnál már rájöttem, hogy inkompetens vagy a témához, inkább hagyjuk az egészet... kalózkodj kedvedre, neked ez jár és kész! Mindenki túl hülye megérteni a te egyszerű igényeidet.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Béééla #48 üzenetére

    Na ez viszont mar tenyleg nem a tartalomszolgaltatok sara.

    Btw, IT analfabetanak lenni szulokent se meno.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Béééla #48 üzenetére

    Anno az én gyerekem még úgy volt nevelve, hogy szót fogadott, mert elmagyaráztam Neki a miértet... Persze én még a klasszikus nevelési elvekben hiszek, nem a pórázban, rácsban, ketrecben...

    Ja amúgy a white list jobb mint a black, hiszen élelmes gyerek cserél a haverrel eszközt, így MAC címet is... ;)

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #46 üzenetére

    "A jó tartalomért fizetni szándékozók igényeit (és méretét), nem mást"

    Világosíts fel kérlek, főleg mivel ennek a boncolgatásába bele sem mentem, de te tudni véled, hogy el vagyok tévedve.

    ""Bezzegnyugaton" 20€ Play kártya 20€,"

    Te is ennyiért kapnád, ha bankkártyával megvennéd. Ne nyafogj már ezen ennyit.

    "És akkor most én is mondjam: kiragadtál egy extrém példát?"

    Ember, mi olyan extrém példa van abban, hogy a Google Play-en vásárolhatsz a telefonszámlád kontójára? Te jöttél azzal, hogy a bankkártya és PayPal oldalról is el vagy lehetetlenítve a Play-en... én meg hoztam harmadik opciót is. Gondolom ez sem lesz jó valamiért. Neked mindenáron kapargatós plasztik feltöltőkártya kell.

    "Ha észrevetted volna a korábbi HSZ-ekből: rohadtul nem kalózkodom, csak megpróbálom az egyszerű egyszeri ember helyzetét megérteni és vázolni."

    Nem, te felvázoltál valami teljesen fogalmatlan, rugalmatlan, fillérbaszó, mindenre kifogásokat kereső embert, akinek a rögeszméje, hogy online boltokban kapargatós feltöltőkártyákkal akar fizetni és mivel ezt nem teheti meg, ezért rendben van a kalózkodás.

    Közben ne felejtsük el, hogy a szórakoztatóipar termékei nem alanyi jogon járó, a mindennapi élethez nélkülözhetetlen árucikkek, hanem luxus. Akinek tényleg a nullköltséges vagy legalábbis olcsó művelődés, művészethez hozzájutás kell, az nincs ebben akadályozva, én is egy csomó olyan filmvetítésen, színházi előadáson, galériában fordulok meg rendszeresen, ami tényleg filléres hozzájárulást igényel, nem beszélve a remek filléres indie videojátékokról meg Steam leárazásokról. De a "túl sok a yachtod, úgyhogy ezt most ingyen elveszem" mindig akkor jön, amikor drágán előállított tartalmat akar valaki, de fizetni már nem óhajt valami ködös maszlagra hivatkozva.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Béééla #58 üzenetére

    "Közben ne felejtsük el, hogy a szórakoztatóipar termékei nem alanyi jogon járó, a mindennapi élethez nélkülözhetetlen árucikkek, hanem luxus.
    Újabb komoly tárgyi tévedés - alanyi jogon nem jár, de ma már nem ott tartunk hogy a földesúrnak van joga szórakozni, a jobbágy meg esténként borba fojthatja bánatát és 40 év után kösse fel magát. Minőségi változás volt a társadalomban, ahol a szórakozás és rekreáció szerves része a mindennapoknak, különben hamar kiég az ember. Igen, ott vannak a minimáláras meg ingyenes kiállítások-koncertek, de attól még azt is ki kellene szolgálni aki nem popzenét meg gumiruhás szuperhősös filmet szeret."

    B+ besz@rok, epic. :D :D :D :D
    Standupot vállalsz?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #58 üzenetére

    "helyette kis túlzással mindenki kalóz, aki ebben a formában nem elégszik meg az elé tálalt lehetőségekkel."

    Nem, az a kalóz, aki kalózkodik. Mellesleg nem önmagában a kalózkodást ítéltem el, hanem amikor valaki pocsék érvekkel akarja legitimálni, aminek a vége mindig az, hogy csak fizetni ne kelljen. Én bármikor készséggel hajlandó vagyok lepacsizni azzal, aki mondjuk a vásárlókat kiszolgáltatottá tevő, törvényes szabadon rendelkezést ellehetetlenítő DRM védelmek miatt vagy a szabad információáramlást akadályozó szerzői jogvédelmi túlkapások panaszkodik... például.

    "Még mindig nem sikerült felfogni: van egy csomó lehetőség kevésbé árérzékeny régiókban, és az árérzékenyben meg jóval kevesebb."

    Teljességgel felfogtam, hogy nincs itthon hivatalos Google Play meg Steam Gift Card forgalmazás. De nem értem, hogyan jön ez az árérzékenységhez? Németországban csak 40 eurót kell fizetni az 50 eurós kártyáért? Ott is 50 euróba kerül az 50 eurós kártya, épp úgy, mintha a bankkártyádat használnád. Azt meg végképp nem értem, hogy a számodra elérhető további fizetési módok fényében ez miként jön a kalózkodás témakörhöz. Nem vagy ellehetetlenítve abban, hogy kifizesd a terméket.

    "Minőségi változás volt a társadalomban, ahol a szórakozás és rekreáció szerves része a mindennapoknak, különben hamar kiég az ember."

    Egyetértünk, csak még mindig nem fér a fejembe, hogy ez megint hogyan legitimálja a kalózkodást. Ingyen vagy minimális hozzájárulással is hozzájuthatsz minőségi filmekhez, sorozatokhoz, könyvekhez, zenei albumokhoz, videojátékokhoz teljesen legálisan. Akkor mi a probléma? Zavar a reklám? Zavar a pár dolláros havidíj? Zavar, hogy a hőn áhított film csak később lesz elérhető számodra?

    Erre mondom én, hogy a kalózok nem a kompromisszumot keresik, hanem azt, hogy lehetőleg legyen minden ingyen. Ugyanez van az online újságírással is, sokan verik a mellüket, hogy reklámblokkolók nélkül el sem indulnak híreket olvasni, mert őket mennyire rettenetesen irritálják a reklámok. De a tartalomért nem fizetne, amit bérért dolgozó emberek állítanak elő. A számlát valakinek állnia kell, ha nem a fogyasztónak, akkor majd másnak, de akkor a fogyasztó érdekei másodlagossá válnak.

    "Kezded végre megérteni mit ért az értelmesebbje a kapzsiságon?"

    Köszönöm a felvilágosítást, eddig fingom sem volt a piac működéséről. Eddig azt hittem, hogy a nagy kiadók azért csinálnak nagy árbevételeket, mert a fogyasztók önként, szabad döntésük alapján adják oda a pénzüket, de ezek szerint erőszakkal veszik el.

    Mellesleg nem először írom le, hogy szarok a nagy kiadókra, nem őket féltem, hanem a kishalakat, akik odafigyelnek a fogyasztóik (vagy nevezzük őket rajongóknak) igényeire, de a kalózkodás őket is lehetetlen helyzetbe hozza. Sokak szerint a megoldás a kalózkodás ellen csupán annyi, hogy meg kell hallgatni a fogyasztók igényeit és eleget tenni nekik. Vannak akik ezt megteszik, mégis küzdenek a fennmaradásért.

    A probléma továbbra is az, hogy sokak szerint legyen minden ingyen. Kész.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #62 üzenetére

    "csak rossz kapitalistaként nem ismerik fel a lehetőséget."

    Muhahaa. A világ legsikeresebb cégeit csupa idomított csimpánz irányítja, akik nem látják a kínálkozó lehetőséget, hogy a Magyarországra induló kapargatós feltöltőkártya exportokkal mesés vagyonra tegyenek szert. ;]

  • BonFire

    veterán

    válasz Béééla #62 üzenetére

    „Persze ott az online kártyás-paypalos még mindig, én értem, de sokak jogosan féltik a kártyaadatukat. Vagy egyszerűen online vásárlásra alkalmatlan”

    Nem tudom, szólt-e valaki, de létezik olyan, hogy „webkártya”. Pontosan az ilyeneknek lett kitalálva, akik a titkosított https-protokoll alatt sem szeretnék megadni a kártyaadataikat. A webkártyára rádobod az összeget, amit el akarsz online költeni, és elköltöd.

    Ami jó benne, hogy az átutalás azonnali, mivel egy létező bankszámlához kapcsolódik. Nincs olyan, hogy most hétvége van, vagy nincs hivatali idő… azonnali. Egyik zsebedből a másikba két kattintással. Én ezzel szoktam például a Google PlayStore-on az appokért fizetni. Sosincs rajta több, mint ezer forint, de persze bármekkora összeget rátehetsz.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Béééla #62 üzenetére

    spotifyt szepen hasznaljak a kisebb kiadok is.

    en rendszeresen hallgatok olyan eloadokat amik <1000 hallgatas alatt vannak.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • BonFire

    veterán

    válasz Béééla #70 üzenetére

    Szerintem meg minden banknál létezik ilyen, csak másképp hívják. Az OTP az egyik legcsicskább pénzintézet, ha náluk van, szerintem a többinél is kell legyen. Ha más nem, azért, hogy piaci hátrányba ne kerüljenek, mert ez 2016-ban már nem kellene, hogy luxus legyen. Mondhatni alap.

    Be kell menni a bankodba és rákérdezni. Internetes fizetésre való virtuális kártya, amit a folyószámládról töltesz fel. Adjál nekik ultimátumot, mondjad, hogy PayPalozni fogsz, ha nem oldják ezt meg.

    Ami ugyanolyan jó, mert össze van kötve a bankszámlával, és még csak utalgatni sem kell rá, egyszerűen PayPallal vásárolsz (ahol lehet), és kész. A bankszámládról veszi le a pénzt.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Béééla #72 üzenetére

    Ja, hát ez így van. A probléma ezzel csak az, hogy a tartalom előállítóját, főként Amerikában szemernyit sem érdekli, hogy Ököritófülpösön vagy Ramocsaházán milyen szegényesek a banki szolgáltatások. Ő felajánl jó pár fizetési módot (bankkártya – nem jó, mert nem akarom megadni a kártyaadataimat; PayPal – nem jó, mert … – nem is tudom, miért; CSAK!; telefonos egyenleg – nem jó, mert sosem töltöm fel az egyenlegemet stb.), aztán ha neked egyik sem felel meg, akkor nehogy már az ő hibája legyen, ha te warezolod a cuccot! Mert ugye az eredeti topik a kalózkodásról szól, és néhányan szeretik megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, és mondvacsinált indokokra, hajuknál fogva előráncigált kifogásokra hivatkoznak, miért jobb nem fizetni.

    Én elfogadom, hogy van, aki kalózkodik, meg bliccel a vonaton és a BKV-n, csak akkor legalább ne verje nagy dobra. :N

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák