Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Lathronos #6 üzenetére

    „Justin Bieber, meg a többi világsztár celeb majom(tisztelet a kivételnek, mert vannak igényes és méltán nagyra becsült művészek is) attól még megkapják évente a pár százmillió dollárjukat amit mindenféle felesleges hülyeségekre meg drogokra és prostikra, méregdrága kocsikra szórhatnak el.”

    Te ugye nem tudod, mi az a demagógia?

    A szerzői jog mindenkit érint, téged is megillet, ha kiadsz a kezedből bármi kreatív dolgot. Akár egy fényképet is, amit nem jelentethetnek meg az engedélyed nélkül, még akkor sem, ha te magad osztottad meg valahol, mert a szerzői jogi törvény szerint minden esetben a szerző illetékes eldönteni, hogy a művel hol jelenhet meg és hol nem.

    Ahogyan az sem releváns, hogy XY (vagy a név behelyettesíthető bármely névvel) mennyire ellenszenves számodra, ahogy az sem, hogy a pénzét mire költi, miután leadózta. Mintha neked azt mondaná a munkáltató, hogy nem ad neked fizetést, mert úgyis csak cigire költöd, ami az ő megítélése szerint helytelen. Aztán jön a csúszós lejtő, ami a végén kicsúcsosodik a pedofíliában meg a terrorizmusban. OMFG! Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz nemlehet #24 üzenetére

    Az Artisjus egy külön magyar maffia, nem ér idekeverni. Különben is a 15 218 tagból csak 117 a kiadó, ami az egész klubnak a 0,007 százaléka, tehát elenyésző.

    Engem sokkal jobban izgat, ha például a Vertigo zenekar eljátssza egy nyilvános rendezvényen a Metallica számait, akkor befizeti utána az Artisjusnak a szerzői jogdíjat, amit természetesen nem küldenek el a Metallicának, mert az Artisjus külföldi jogkezeléssel nem foglalkozik.

    Megkapja Bergendy (aki szintén nem fizet Willie Mitchellnek minden Süsü-sugárzás után jogdíjat az ellopott főcímdala után), meg a Nemzet Dalnoka: Ákos, Kozsó, a Zanzibár együttes, meg a Hooligans, meg Bródy János. Felosztják szépen maguk között.

    Tanulságos beszámoló:

    VIDEO
    ELŐZMÉNYEK :((( :O :C

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Lathronos #35 üzenetére

    Ne haragudj, de te sem privátban írtad azt a sok ostobaságot, hanem egy nyílt fórum felületére. Arra meg reagál, aki akar. És nem privátban. Talán jobban át kéne gondolni, mielőtt leírod.

    „Az általad kiragadott részt is olvasd el újra. Nem állítottam, hogy nem érdemlik meg a vagyonukat, csupán felvázoltam, hogy egyes előadók, színészek mire költik a vagyonukat. Persze mindenkinek a magánügye mit és mire költ, és hogyan éli a mindennapjait. Ebbe nem is kívánok beleszólni.”

    De ha szerinted is indifferens a téma, akkor miért van akkora jelentősége, hogy valódi érv helyett használod?

    Ja, tudom. Mert valódi érv nincs, így marad a vagdalkozás. A személyeskedés pedig nem az, amit te hiszel, hogy én megszólítalak téged, és rámutatok, hogy fals módon érvelsz, csak mert lényegtelen konklúzióval próbálod elterelni a szót. Nem biztos, hogy nem vagyunk egy állásponton, de ez – ne haragudj! – nem érv, hogy hány yacht-ja meg kurvája van, meg hány úszómedencés háza, ergo a kalózkodás az ő irányában jogos. Mert ezt lehet leszűrni a mondanivalódból.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Béééla #62 üzenetére

    „Persze ott az online kártyás-paypalos még mindig, én értem, de sokak jogosan féltik a kártyaadatukat. Vagy egyszerűen online vásárlásra alkalmatlan”

    Nem tudom, szólt-e valaki, de létezik olyan, hogy „webkártya”. Pontosan az ilyeneknek lett kitalálva, akik a titkosított https-protokoll alatt sem szeretnék megadni a kártyaadataikat. A webkártyára rádobod az összeget, amit el akarsz online költeni, és elköltöd.

    Ami jó benne, hogy az átutalás azonnali, mivel egy létező bankszámlához kapcsolódik. Nincs olyan, hogy most hétvége van, vagy nincs hivatali idő… azonnali. Egyik zsebedből a másikba két kattintással. Én ezzel szoktam például a Google PlayStore-on az appokért fizetni. Sosincs rajta több, mint ezer forint, de persze bármekkora összeget rátehetsz.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Stauffenberg #67 üzenetére

    :DDD Be is halnék, ha még mindig kapargatni kéne.

    Bárki mondhat bármit, azért az igazi kényelem, amikor mondjuk kórházban vagy, mindenkitől elvágva, és az ágyban fekve fel tudod tölteni az egyenlegedet a zsebedben lévő kártyával, illetve újabb mobilinternet-adatcsomagot vásárolni pár kattintással. Nem tudom, mi a rossz ebben. Szinte mindenhol kártyával fizetek. Csak ott kell készpénzt használni, ahol „okosban” megy a bolt. Mint a kínainál.

    És van olyan boltos, aki kerek perec kijelenti, hogy őnála sosem lesz terminál. Kár, mert akkor potenciális vevőtől esik el. Kocsmában a szokásos „kétkasszás” módszer megy, ott nem fizethetsz bankkártyával, de más helyeken szinte majdnem mindenhol.

    Itt az alapvető probléma azzal van, ha valaki egyáltalán nem óhajt fizetni. Annak bármilyen üzleti modellben akad kifogásolnivalója.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Béééla #70 üzenetére

    Szerintem meg minden banknál létezik ilyen, csak másképp hívják. Az OTP az egyik legcsicskább pénzintézet, ha náluk van, szerintem a többinél is kell legyen. Ha más nem, azért, hogy piaci hátrányba ne kerüljenek, mert ez 2016-ban már nem kellene, hogy luxus legyen. Mondhatni alap.

    Be kell menni a bankodba és rákérdezni. Internetes fizetésre való virtuális kártya, amit a folyószámládról töltesz fel. Adjál nekik ultimátumot, mondjad, hogy PayPalozni fogsz, ha nem oldják ezt meg.

    Ami ugyanolyan jó, mert össze van kötve a bankszámlával, és még csak utalgatni sem kell rá, egyszerűen PayPallal vásárolsz (ahol lehet), és kész. A bankszámládról veszi le a pénzt.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Béééla #72 üzenetére

    Ja, hát ez így van. A probléma ezzel csak az, hogy a tartalom előállítóját, főként Amerikában szemernyit sem érdekli, hogy Ököritófülpösön vagy Ramocsaházán milyen szegényesek a banki szolgáltatások. Ő felajánl jó pár fizetési módot (bankkártya – nem jó, mert nem akarom megadni a kártyaadataimat; PayPal – nem jó, mert … – nem is tudom, miért; CSAK!; telefonos egyenleg – nem jó, mert sosem töltöm fel az egyenlegemet stb.), aztán ha neked egyik sem felel meg, akkor nehogy már az ő hibája legyen, ha te warezolod a cuccot! Mert ugye az eredeti topik a kalózkodásról szól, és néhányan szeretik megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, és mondvacsinált indokokra, hajuknál fogva előráncigált kifogásokra hivatkoznak, miért jobb nem fizetni.

    Én elfogadom, hogy van, aki kalózkodik, meg bliccel a vonaton és a BKV-n, csak akkor legalább ne verje nagy dobra. :N

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák